Tipy a rady porodNaše první setkání

Naše první setkání

Naše první setkání nebylo ‚z očí do očí‘, nýbrž ‚bříško na bříško‘, ale nic to neubralo na síle toho okamžiku. Tohle setkání se uskutečnilo sotva se ten drobeček narodil – ještě umatlaňoučkého a s pupeční šňůrou mi Kryštůvka dali na bříško...

Čím si ulevit

Čím si ulevit

Jak zvládly šestinedělí? Na to vzpomíná několik mladých maminek.

Od prvních stahů až do konce...

Od prvních stahů až do konce...

Ráno vzbudily nastávající maminku mírné bolesti, tak začali s manželem sledovat délku intervalů mezi nimi. Každým dnem čekali narození svého prvního dítěte. Co se pak odehrávalo v porodnici? Přečtěte si osobní zpověď.

Pomoc, přenáším...

Pomoc, přenáším...

Pravděpodobnost, že dítě porodíme v den, který nám vypočítal lékař, je skutečně velmi malá. Je tedy dobré připravit se i na variantu, že budeme mít miminko o nějaký ten den později.

Musí kojení maminku opravdu bolet?

Musí kojení maminku opravdu bolet?

Není prý krásnější pohled než na miminko, jež má obličejík zabořený do maminčina prsu a spokojeně pije...

Porodním sálem krok za krokem

Porodním sálem krok za krokem

Každá těhulka si tu situaci představuje tisíckrát. Povídá si o ní s kamarádkami, připravuje se na ni v předporodních kurzech. Pak to přijde opravdu: porod začíná. Co vás čeká?

Zůstaňte klidná

Zůstaňte klidná

Porod je závažným a velmi důležitým okamžikem nejen pro každou maminku, ale i pro její okolí. Chvíle námahy, bolesti a vyčerpání vzápětí vystřídají okamžiky radosti nad novým človíčkem v rodině. Podobně jako všechny unikátní životní situace ani porod nemusí být vždy zcela standardní.

Vonná koupel či masáž

Vonná koupel či masáž

Éterické oleje mohou významně pomáhat během těhotenství, ale i při porodu a zotavování. Je však důležité, aby jejich použití doporučil aromaterapeut, který ví, jaký mají vliv na těhotnou ženu a dítě.

Stačí zavolat a pomoc je u vás!

Stačí zavolat a pomoc je u vás!

Máte po návratu z porodnice pocit, že nevíte, jak dál? Nezvládáte péči o miminko, máte obavy?

Pochybení & paragrafy

Pochybení & paragrafy

Někdy nám může po narození děťátka zůstat místo radosti nad miminkem a dobrým zážitkem z porodu pocit hořkosti a pochybností, zda skutečně všechno proběhlo tak, jak mělo...

12345
Betynka na Facebooku


Nejčtenější články