Zuby

I když je mléčný chrup u dětí jen dočasný, má velký význam, tudíž by se péče o něj neměla podceňovat. Stav mléčných zubů má významný podíl na další vývoj trvalého zubu. Víte, jak o zuby správně pečovat? Přečtěte si články věnované tomuto tématu.Umíte si čistit zuby? Naučte to děti

Umíte si čistit zuby? Naučte to děti

Jestli bude mít vaše dítě zářivý úsměv, protože ho zuby nebolí, nebojí se k zubaři a jeho chrup připomíná perličky, nikoli uhlíky, záleží jen na vás.

Zuby: Umíte o ně správně pečovat?

Zuby: Umíte o ně správně pečovat?

Lidé podceňují prevenci, k zubaři podle všeho nechodí až třetina Čechů. Zuby si špatně čistí až 80 procent populace…

Zuby sice bílé, a přesto nemocné

Zuby sice bílé, a přesto nemocné

Rozdávali jste úsměvy na všechny strany a ukazovali hrdě svůj zářivě bílý chrup? Pak vám ale po návštěvě zubaře došel humor, když jste se dozvěděli, že možná o své ukázkové zuby přijdete? Jak je to možné?

Na zuby v těhotenství opatrně!

Na zuby v těhotenství opatrně!

V době těhotenství je ženský organismus ovlivněn výraznými hormonálními změnami. Mění se vnímání chuti, pachů a zvyšuje se dávivý reflex.

Dvojčata: Na obzoru první zuby

Dvojčata: Na obzoru první zuby

Věřili byste, že jednovaječným dvojčatům se dokonce na chlup stejně prořežou první zoubky? Agátka i Beátka o tom co nevidět podají důkaz.  

Víte, jak správně pečovat o své zuby?

Víte, jak správně pečovat o své zuby?

Zubní kartáček a pasta již nejsou pro dobrou zubní hygienu dostačující. Vaše výbava musí obsahovat také mezizubní kartáčky různých velikostí, dentální párátka, nit i speciální ústní vodu.

Starost o dvoje zuby

Starost o dvoje zuby

Některé ženy přimělo k pravidelným návštěvám stomatologa až těhotenství, a tak měly co dohánět. Musely totiž myslet nejen na vlastní zuby, ale i na připravující se chrup miminka.

Zuby v těhotenství

Zuby v těhotenství

Může nastávající maminka udělat něco pro zdravý chrup svého dosud nenarozeného potomka? Určitě! Především tak, že bude pečovat o ten svůj.

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články