Rodičovství

Téma Rodičovství na Maminka.cz průběžně sledujeme. Zde jsou všechny redakční články, které se tématu věnují.Mazlením dítě nerozmazlíte. Kontaktní rodičovství je naprosto přirozené

Mazlením dítě nerozmazlíte. Kontaktní rodičovství je naprosto přirozené

Nechcete být pro své děti jen velitelem, který přikazuje, zakazuje a dává úkoly? Jestliže volíte spíše cestu důvěry a jste jim raději průvodcem, který (svým příkladem) ukazuje, jak svět funguje, děláte pro ně patrně to nejlepší, co můžete.

Otcovská role a mýty o rodičovství

Otcovská role a mýty o rodičovství

Jaká je role otce v dnešní moderní rodině? Jak se historicky proměnila a jaké jsou vůbec dnešní vztahy mezi rodiči a dětmi? Těmito otázkami se zabývá psycholog Tomáš Novák ve své nové knížce O otcovské roli.

Rodičovství bez bojů: Naomi Aldort v Praze

Rodičovství bez bojů: Naomi Aldort v Praze

Naomi Aldort – uznávaná americká publicistka a autorka bestselleru Vychováváme děti a rosteme s nimi, která dlouhá léta učí rodiče po celém světě, jak měnit svůj vztah s dětmi a místo neshod, odporu a boje prožívat svobodu, sílu a radost, po dvou letech opět zavítá opět do Čech.

Minimalistické rodičovství

Minimalistické rodičovství

Z Ameriky k nám přišel nový termín, který ale pro většinu českých maminek nebude nic nového pod sluncem – minimalisticky, nebo lépe řečeno úsporně, totiž vychovává děti většina z nás.

Staňte se lektorkou a učte, jak se připravit na rodičovství

Staňte se lektorkou a učte, jak se připravit na rodičovství

A centrum o. s., podpora rodiny otevírá vzdělávací lektorský kurz - Lektor/ka vědomé a aktivní přípravy na mateřství a rodičovství. A pozor, letos poprvé je kurz otevřen také mužům! Kurz je garantován Unií porodních asistentek. Cvičení s dětmi je akreditováno MŠMT.