Potrat

Potrat - interrupce je umělé přerušení těhotenství. Jedná se o záměrné ukončení těhotenství prostřednictvím chemické látky nebo chirurgického zákroku.

K podání potratové piluky musí dojít do sedmého týdne těhotenství, přesněji řečeno do 49. dne od začátku poslední menstruace. V délce, do kdy je možné ji užít, se tedy příliš neliší od miniinterrupce, která se provádí do 45. dne. Klasickou interrupci je pak možné provést do 12. týdne těhotenství (v případě zdravotních důvodů je pak lhůta ještě delší).Vaše příběhy: Byla jsem na potratu a přesto máme Adélku

Vaše příběhy: Byla jsem na potratu a přesto máme Adélku

Když jsme s partnerem zjistili, že jsem těhotná, řešili jsme, zda si miminko nechat, a bylo to opravdu těžké…

Samovolný potrat si bohužel prožije každá čtvrtá

Samovolný potrat si bohužel prožije každá čtvrtá

Jestli jste to nezažila na vlastní kůži, máte velké štěstí. Ale pravděpodobně i problém s tím, jak pomoci kamarádce, která tuhle zkušenost má. Časným samovolným potratem totiž alespoň jednou prošla každá čtvrtá žena.

Váš příběh: Jitka si prošla peklem: potrat, sdrátovaný obličej, krvácení

Váš příběh: Jitka si prošla peklem: potrat, sdrátovaný obličej, krvácení

Můj příběh začínám vyprávět počínaje lednem 2006. To jsme se s manželem rozhodli, že již dlouho zkoušíme počít potomka bez kladného výsledku a proto s tím musíme něco dělat.

Potrat, slovo, které děsí

Potrat, slovo, které děsí

Plánujete s partnerem miminko, těšíte se na něj. Už od prvních dní, kdy zjistíte, že jste těhotná, se hlídáte a spřádáte plány na šťastnou budoucnost. A pak přijde rána. Hned na počátku začnete krvácet. Bohužel se nejedná o neškodné špinění ale raný spontánní potrat, Teď budete potřebovat hodně síly, tak se držte…

Zamlklý potrat je smutná událost

Zamlklý potrat je smutná událost

Těšíte se na miminko, na první pohled se vše vyvíjí v pořádku, vy nemáte žádné problémy, nekrvácíte, cítíte se dobře a pak přijde rána. Lékař na prohlídce nezjistí srdeční akci vašeho miminka.

Potrat není jen slovo

Potrat není jen slovo

Samovolný potrat bývá pro většinou žen velkou osobní tragédií. Někdy je těžké se z takové bolesti vzpamatovat a východiskem může být pokus o další miminko. Jenže je to vůbec možné? A kdy se do toho pustit?

Jdu na potrat a je mi hrozně!

Jdu na potrat a je mi hrozně!

Interrupci jen tak k něčemu přirovnat nejde. V naprosté většině žen, které potrat viděly jako momentálně nejlepší řešení, hlodá nepříjemný červík: Neměla jsem si to dítě nechat? Těm, které se později marně snaží o miminko, dělá díru do srdce i do hlavy celý život.

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články