pečení

Na Maminka.cz se tématu pečení věnujeme průběžně. Přečtěte si tyto články a budete vědět všechno důležité.Dítě má nůž! Zapojte děti do vaření i pečení, ale naučte je zásadám bezpečnosti | Zdroj: istockphoto.com

Dítě má nůž! Zapojte děti do vaření i pečení, ale naučte je zásadám bezpečnosti

Dovolujete dětem v kuchyni krájet nožem? A která jídla a které činnosti děti vlastně při vaření upřednostňují? A jak nejlépe předejít případným úrazům?

27. 11. 2017
Pečení s dětmi: Čokoládová tlačenka

Pečení s dětmi: Čokoládová tlačenka

Musíme bez mučení přiznat, že název našeho článku v případě tohoto receptu nesedí, čokoládová tlačenka totiž patří do kategorie nepečeného cukroví, takže troubu můžete tentokrát nechat vypnutou. I tentokrát vám ale opět mohou vydatně pomáhat děti.

Pečení s dětmi: Tatrankové kuličky

Pečení s dětmi: Tatrankové kuličky

Druhý recept na cukroví, které můžete připravit s dětmi, je opět jednoduchý a navíc bude děti bavit i proto, že základní surovinou jsou oblíbené Tatranky. Finální zdobení je na vás nebo na fantazii vašich dětí.

Pečení s dětmi: Pudingové cukroví

Pečení s dětmi: Pudingové cukroví

Nejlepší je péct cukroví s dětmi, které to berou jako parádní dobrodružství, a proto jsme pro vás vybrali několik jednoduchých receptů, které dětské ruce hravě zvládnou. Jako první tu máme pudingové cukroví.

Voňavé pečení

Voňavé pečení

Při pečení se pomocník vždycky „šikne“. Proto pečte třeba s Herou, která vám pomůže vyčarovat křehoučké houstičky, mramorovou bublaninu, koláč se špenátem nebo levandulové sušenky.

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články