Téma léky nás zajímá stejně jako vás, připravili jsme k němu už řadu zajímavých článků. Přečtěte si je.
Co dělat, když dítě slupne lákavě vypadající bobule neznámého původu nebo si cucne jaru? Vyvolat ihned zvracení? Dávat pít mléko apod.?
Kojení představuje velmi silný stimul pro vývoj vztahu matky s dítětem a nese s sebou také celou řadu významných zdravotních benefitů pro kojence. Bez závažného důvodu by tedy nemělo být předčasně přerušeno, protože by to pro obě strany mohlo znamenat handicap. O to větší roli pak u kojící ženy hraje správná volba léků při léčbě nejrůznějších onemocnění.
V normálním stavu byste boj s nachlazením a chřipkou zvládla s arsenálem domácí lékárničky snadno, jak ale zatočit s bacily, když jste těhotná a většina léků je vám zapovězena?
Občas se každý z nás musí podrobit užívání nejrůznějších léků, kapek, sirupů, čípků nebo si musí nechat píchnout injekci. Je to nepříjemná zkušenost a nevyhneme se jí.
Před užitím léků v těhotenství vždy zvažte poměr mezi prospěšností a riziky, které pro vás a váš plod léčba přináší.
Nastávající maminky se musí vyhnout nebezpečí, které může ohrozit těhotenství i zdraví budoucího miminka. Jednou z takových nástrah jsou i léky, se kterými je třeba zacházet obzvlášť opatrně. Jenže, co když je přepadne třeba chřipka?
Jak se bránit útokům rýmy, kašle, bolesti hlavy či zubu?