Epidurál

Epidurál neboli epidurální anestezie je metoda znecitlivění spodní poloviny těla. Účinná látka se vpichem aplikuje do epidurálního prostoru, tedy do místa poblíž páteře, které leží vně míšních obalů. Často se využívá také v porodnictví k odstranění porodních bolestí.Epidurální anestezie: Pomůže při porodu

Epidurální anestezie: Pomůže při porodu

Porod je vůbec největší zátěží, které ženské tělo musí čelit. Některé maminky jej prodělají zcela bezproblémově a s minimálními bolestmi, jiné si jej doslova protrpí. Jedním ze způsobů, jak minimalizovat bolest při porodu, je takzvaná epidurální anestézie. O co vlastně jde a jak moc je tento zákrok bezpečný?

Porod s epidurálem

Porod s epidurálem

Porodní bolesti asi trochu zneklidňují každou nastávající maminku. Ty, které ho mají už za sebou, sice na něj časem zapomenou, přesto jde o jednu z největších zátěží pro ženské tělo. A v dnešní době si ji můžeme trochu ušetřit. Pokud nejste totiž zastánkyní přírodního porodu, můžete rodit s epidurální anestézií.

Bez bolesti aneb Jaké je to s epidurálem

Bez bolesti aneb Jaké je to s epidurálem

Porod prostě bolí. Některou maminku méně, jinou více, to záleží na tom, jak bolest vnímá a snáší. „Epidurál“ bolest zmírní na minimum.

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články