Bolest zad

Bolesti zad mohou mít mnoho podob - mohou se lišit inzentivou, ale také délkou trvání nebo příčinou. Ty mohou být často také psychosomatického rázu, stejně tak se může jednat o různé funkční poruchy - namožení svalstva, blokáda páteře. Bolest zad se také nevyhýbá těhotným.

Těhotenské hormony vyvolávají změny v pánvi a kloubových strukturách, nabíráte na hmotnosti a spolu s tím dochází k velkému přetížení a nestabilitě oblasti páteře.

Bolesti zad jsou jednou z nejčastějších „civilizačních“ chorob a dnes není žádnou výjimkou, že problémy mají už lidé kolem 30 let i mladší. Příčin těchto obtíží je hned několik a patří mezi ně neaktivní způsob života, chronický nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání, přetížení některých svalů a naopak oslabení jiných, velkou roli hraje stav vazivových tkání, také ale dlouhodobý stres.Jak se zbavit bolestí zad v těhotenství? Víme, jaké cviky a polohy vám uleví

Jak se zbavit bolestí zad v těhotenství? Víme, jaké cviky a polohy vám uleví

Záda dostávají v těhotenství pořádně zabrat, a tak se nelze divit, že občas řeknou dost. Tedy pořádně zařvou a vzápětí vy. Zjistili jsme, jak lze bolestem předejít i jak se jich šetrně zbavit.

25. týden těhotenství: Bolest zad je nepříjemná

25. týden těhotenství: Bolest zad je nepříjemná

Pakliže je váš partner oddaný fanoušek fotbalu nebo jej dokonce sám hraje, můžete ho potěšit touto informací. Oznamte mu, že vaše děloha je právě tak velká jako fotbalový míč.

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články