Sex po porodu není tabu

Máte po narození dítěte problémy s navázáním intimního sexuálního kontaktu s partnerem? Nebo se na příchod dítěte teprve připravujete?
Sex po porodu není tabu

Pak je právě pro vás určený seminář Denisy Palečkové a Richarda Vojíka „Sexualita po porodu“, který můžete navštívit na veletrhu Esoterika (20. - 22. 4.) na pražském Výstavišti. Dále je pro zájemce na toto téma připraven celý víkendový kurz, který v Praze proběhne 14. -15. 7. Můžete se zde dozvědět, jak obnovit intimní život po porodu, a seznámit se s technikami léčení poporodních fyzických i psychických zranění prostřednictvím vědomého doteku a intimní masáže.

„Seminářů, které radí ženám, jak se připravit na narození dítěte, je v současnosti mnoho. Jen malá pozornost je ale věnovaná jinému tématu – vztahu ženy a muže po narození dítěte, fyzickým a psychickým poporodním poraněním, které někdy ženě zůstanou. Přitom až 80% párů má po narození dítěte v této oblasti problémy. Proto jsme připravili kurz, který může párům v této situaci efektivně pomoci, tak aby se příchod dítě nestal bariérou mezi oběma rodiči,“ říká Denisa Palečková, přední odbornice na partnerské vztahy a intimitu.

Porod je velkým zásahem do celého organismu
Sex bezprostředně po porodu není lékaři doporučován kvůli poporodním zraněním a tomu, že vagina ženy je vzhledem k porodu po nějakou dobu necitlivá. Žena se také v době po porodu soustředí především na dítě. Může být vzhledem k nutnosti neustálé péče o novorozence nevyspalá a emocionálně rozkolísaná. Fyzická únava přichází také proto, že tělo ženy prochází po porodu procesem uzdravování. „Tato situace je pro každý pár těžká, ale jsou tu cesty, jak se s ní vypořádat ke spokojenosti všech zúčastněných.“ dodává Richard Vojík, lektor v oblasti partnerských vztahů a sexuality, jehož specializací je mimo jiné také léčení jizev.

Kurz „Sexualita po porodu“ je vhodný i pro muže – mohou se naučit, jak po porodu uspokojit touhu po milování se svou ženou bez toho, aby jí působili bolest. Mohou si také osvojit speciální masáže, kterými lze ženě pomoci tak, aby se porodem často vzniklé jizvy zahojily.

Na kurzu se účastníci také dozvědí, jaký je rozdíl mezi aktivními a pasivními jizvami. Naučí se techniky uvolnění, vědomé dýchání a spirálování a techniku energetického léčení.

Mgr. Denisa Palečková, CSB a Ing. Richard Vojík, CSB - učitelé a zakladatelé školy TANTRAWORLD a masážního studia TANTRA SPA
Mezinárodně uznávaní učitelé pracující v oblasti partnerských vztahů, vědomé sexuality a celostních (tantrických) masáží. Certifikovaní lektoři Sexological Bodywork (sexuologická práce s tělem) při IASHS (The Institute for Advanced Study of Human Sexuality, USA). Od roku 2002 vedou úspěšné kurzy osobního rozvoje se zaměřením na léčení a práci se sexualitou, partnerství, mužské a ženské skupiny a výuku tantra masáží. V uceleném výcviku Škola tantra masáže učí laiky i profesionály. Jsou považováni za hlavní představitele a průkopníky celostních masáží v ČR. Jejich semináře jsou plné pohody a láskyplného humoru, a současně se dotýkají životně důležitých témat. Kromě České republiky pořádají kurzy také v Anglii, Irsku, Polsku, Belgii, Dánsku, Portugalsku, a Thajsku.

www.tantraworld.cz

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články