Jizvy a sex po porodu

Porod je velkým zásahem do organismu, tkáň je pohmožděná a potřebuje regeneraci. I když se většina jizev zahojí, původní citlivost se často nevrátí a sex po porodu už není takový jako dřív. Co s tím?
Jizvy a sex po porodu

Odborníci Denisa Palečková a Richard Vojík se právě touto problematikou zabývají a pomocí metody vaginálního mapování pomáhají ženám po porodu k návratu citlivosti a prožitků ze sexu.

Proč vlastně milování po porodu bolí?

Pohlaví ženy se stejně jako u muže při vzrušení nalévá krví, a pokud je tato oblast zdravá, po odeznění vzrušení se krev zase odvede do krevního řečiště. Někdy je však uvnitř vaginy po porodu (či operaci) jizva, která působí jako přehrada. Dojde ke vzrušení, tkáň se napumpuje krví, ovšem po určité chvíli nastupuje bolest, protože krev nemá kam odejít – je uvězněná uvnitř stejně jako voda v přehradě. V lepším případě vytváří nepříjemné napětí, v krajních případech bodavou bolest. Pro takovou ženu je každé vzrušení utrpením. Proto se pak raději vyhýbá jakýmkoli milostným hrátkám. Další z problematických oblastí je kostrč. Může dojít k jejímu vpáčení dovnitř. Při milování pak penis drtí vaginu o její špičku a to způsobuje pohmožděniny.

Trápí tyto problémy mnoho žen?

Ano, s těmito problémy se samozřejmě nepotýkají jenom ženy u nás, ale většina rodiček po celém světě. Proto byl založen tým odborníků složený z fyzioterapeutů, sexological bodyworkerů a učitelů jógy, který vynalezl techniku, jež navrací citlivost do intimních orgánů žen. Technika se nazývá vaginální mapování (Vaginal Mapping).

Jak to probíhá?

Pomocí speciálních olejů a pomalé vědomé masáže se znecitlivělá místa znovu probouzejí. Přestože můžeme rozumět příčinám bolesti a potíží v našem životě, pouhé pochopení souvislostí ke změně nestačí. Každý prožitek, každý pocit je nejprve v těle, a až následně mu dáme určitou ‚nálepku', označení a hledáme příčiny jeho vzniku atd. Při technice vaginálního mapování jdeme přímo k paměti a moudrosti těla. Navíc ani není třeba znát, kde jaký pocit vznikl a proč. Důležité je jeho procítění a uvolnění. Je to, jako když se zbavujeme odpadu z těla. Poté se můžeme těšit ukotvení ve vlastním středu, které prožíváme jako hluboký klid a větší vnitřní svobodu – objevují se netušené nové možnosti v našem životě.

Za jak dlouho dojde ke zlepšení?

Už po třech sezeních nebo po speciálním víkendovém kurzu s terapeutem (tzv. sexological bodyworker) dochází k velkému zlepšení. Sezení se jmenuje Potěšení a léčení a nabízí ho pražské vzdělávací centrum pro masáže, osobní rozvoj a léčení Tantra Spa.

---------------------------------------------------------

Mgr. Denisa Palečková, CSB, a Ing. Richard Vojík, CSB

Přinášejí zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohli od roku 2002 již několika tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu. Jsou známí především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž. Vytvořili centrum masáží a osobního rozvoje Tantra Spa Prague. V současné době zavádějí spolu s Josephem Kramerem, Ph.D., do ČR novou profesi Sexological Bodywork z USA, s mimořádnými účinky v somatickém vzdělání i léčení.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články