redakce

VIDEO: Co s vařenými vajíčky? Připravte si povelikonoční tlačenku

VIDEO: Co s vařenými vajíčky? Připravte si povelikonoční tlačenku

Tak jako se k Velikonocům pojí velké množství tradic, i dny po těchto svátcích mají jedno společné – otázku "co s vařenými vajíčky?". Máme pro vás tip na skvělou tlačenku, do které zpracujete všechny přebytky.

2. 4. 2024
RETRO fotky tradičních Velikonoc! Podívejte se, jak svátky slavili naši předkové

RETRO fotky tradičních Velikonoc! Podívejte se, jak svátky slavili naši předkové

Svátky jara vrcholí! Velikonoční pondělí je od pradávna zasvěceno kraslicím, pomlázkám, barevným pentlím a dobrému jídlu. Koledníci mohou oprášit tradiční říkanky a básničky a vyrazit od domu k domu na koledu. Podívejte se do galerie na to, že se velikonoční veselí nemění už po staletí.

1. 4. 2024
Čekáte miminko? Oznamte to o Velikonocích netradičně!

Čekáte miminko? Oznamte to o Velikonocích netradičně!

Kdy jindy máme čas sejít se s přáteli než právě o svátcích. Pokud čekáte miminko a chystáte se o tuto radostnou událost podělit s okolím, máme pro vás tipy na originální oznámení těhotenství.

26. 3. 2024
Jarní tvoření, které zvládnete i s nejmenšími dětmi. Vyrobte si třeba skřítka nebo vílu | Zdroj: Istock

Jarní tvoření, které zvládnete i s nejmenšími dětmi. Vyrobte si třeba skřítka nebo vílu

Velikonoce jsou již za pár dnů a právě teď je ta pravá chvíle pustit se do výroby originálních dekorací, které vašemu domovu dodají tu pravou jarní atmosféru. Způsobů, jak vyšperkovat například velikonoční vajíčka, je celá řada. A chcete vědět, jak si doma vyrobit velikonoční vílu nebo skřítka?

25. 3. 2024
RECEPT na nedělní oběd: Žemlovka s jablky a vanilkovou omáčkou | Zdroj: Zdroj: istock

RECEPT na nedělní oběd: Žemlovka s jablky a vanilkovou omáčkou

Zemlbába neboli žemlovka je jídlem milovaným i nenáviděným. Pokud jí dopřejete dostatečnou péči a připravíte ji z kvalitních surovin, jde o naprosto dokonalý moučník, který si dopřávají děti i dospělí. Navíc si na něm pochutnáte v jakoukoli denní dobu!

17. 3. 2024
Dříve normální, dnes nemyslitelné! Podívejte se na retro snímky, jak se bavily děti v minulosti | Zdroj: Zdroj: boredpanda.com

Dříve normální, dnes nemyslitelné! Podívejte se na retro snímky, jak se bavily děti v minulosti

Moderní doba chtě nechtě táhne děti k mobilům a tabletům. Vlastně si většina z nás asi neumí představit, jaké by to dnes bez elektroniky bylo. Podívejte se do galerie na to, co bylo běžné dřív. Třeba pro inspiraci k tomu, aby si děti zase o kus víc hrály. Jedno je totiž jisté: pořád to umí!

16. 3. 2024
S dětmi do Krkonoš: 3 nejzábavnější stezky na Benecku, které zvládnete i s kočárkem

S dětmi do Krkonoš: 3 nejzábavnější stezky na Benecku, které zvládnete i s kočárkem

Jak děti nadchnout pro turistiku? Zvolte trasu se zajímavostmi, úkoly a dětským hřištěm. Na Benecku najdete takové stezky hned tři. Kterou si vyberete právě vy? Nebo je během dovolené zdoláte všechny?

16. 3. 2024
RECEPT: Rychlý drobenkový koláč s kakaem a tvarohem. Dokonale vláčný moučník si zamiluje celá rodina | Zdroj: istock.com

RECEPT: Rychlý drobenkový koláč s kakaem a tvarohem. Dokonale vláčný moučník si zamiluje celá rodina

Pokud ve vaší domácnosti nemůže během víkendu chybět nějaká "sladká tečka", máme pro vás tip na vynikající drobenkový moučník. V kombinaci s kakaem a tvarohem jde o dokonale vláčnou dobrotu.

15. 3. 2024
RECEPT: Moravský vrabec: Připravte si poctivou českou klasiku

RECEPT: Moravský vrabec: Připravte si poctivou českou klasiku

Jen málokterá úprava vepřového masa vyžaduje tak minimální péči jako právě moravský vrabec. Přestože jde spíš o hospodskou klasiku, kterou ženy často nevyhledávají, své drahé polovičky tímto receptem rozhodně potěšíte.

14. 3. 2024
Zeleninová polévka s krupičkou. Uvaříte ji za deset minut a děti si ji zamilují

Zeleninová polévka s krupičkou. Uvaříte ji za deset minut a děti si ji zamilují

Maminky nejedlíků se často shodují na jedné věci – polévka je jediné jídlo, které si dají jejich děti s chutí. Když je navíc plná zeleniny, jsou to dvě mouchy jednou ranou. Taková je i „milionová“ polévka. Rychlá, sytá a můžete ji ohřát několikrát.

13. 3. 2024
Tyto trapasy se opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly z porodnice

Tyto trapasy se opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly z porodnice

Většina žen doufá, že porod nebude tak náročný, jak se traduje, a taky že se nestane nic, na co by z různých důvodů nerady vzpomínaly. Bohužel, ne vždycky tahle přání a tyhle představy vyjdou. Ale na druhou stranu – i když se třeba stane nějaký ten trapas nebo věc, na kterou nejsou matky zrovna hrdé, v podstatě není důvod se tím trápit.

13. 3. 2024
GALERIE: Sourozencům vstup zakázán! Reakce dětí na nového člena rodiny vás pobaví | Zdroj: Zdroj: Instagram

GALERIE: Sourozencům vstup zakázán! Reakce dětí na nového člena rodiny vás pobaví

Každý rodič si přeje, aby starší sourozenec přijal toho mladšího s otevřenou náručí. Ne vždy tomu tak ale je. Podívejte se do galerie, že některé děti pocity rozhodně neskrývají, naopak své antipatie dávají směle najevo.

11. 3. 2024
Jarní alergie útočí. Jak ji rozeznáte od nachlazení? | Zdroj: Shutterstock.com

Jarní alergie útočí. Jak ji rozeznáte od nachlazení?

Kdo by se netěšil na jaro, kvetoucí stromy a dny plné sluníčka. Bohužel pro mnoho lidí toto období znamená spíše plné kapsy kapesníčků a útoky na lékárnu.

10. 3. 2024
Školáci podle horoskopu: Panny jsou pečlivé, Ryby mají rády autority, Blíženci jsou šašci třídy

Školáci podle horoskopu: Panny jsou pečlivé, Ryby mají rády autority, Blíženci jsou šašci třídy

Proč je vaše dítě dobré zrovna v matematice, ale čtení je pro něj utrpení? Jak potomka motivovat k učení a na čem zbytečně nebazírovat? Ptejte se hvězd. Prozradí vám totiž o talentu a povaze vašeho školáka víc, než by se vám mohlo zdát.

8. 3. 2024
RECEPT: Nejlepší květákové placičky, na kterých si smlsne celá rodina | Zdroj: Zdroj: Istock

RECEPT: Nejlepší květákové placičky, na kterých si smlsne celá rodina

Milovaný i zatracovaný. Květák nemusíte jen obalovat, ačkoliv to je to první, co každého napadne. Vyzkoušejte tenhle recept na květákové placičky. Ty dětem určitě zachutnají!

7. 3. 2024
Tátové podle horoskopu: Jaké znamení se svým dětem věnuje naplno? A kdo ve výchově pokulhává?

Tátové podle horoskopu: Jaké znamení se svým dětem věnuje naplno? A kdo ve výchově pokulhává?

I když dopředu jen těžko odhadnete, jaký z vašeho partnera bude jednou táta, můžete přece jen něco málo vyčíst z jeho horoskopu. Přístup k dětem totiž může záviset i na tom, v jakém slunečním znamení se váš partner a budoucí otec vašich dětí narodil. Kteří muži jsou podle hvězd nejlepšími táty a kteří tak trochu v otcovské roli pokulhávají?

5. 3. 2024
Amerikánka: Příběh o holce z děcáku, která přestala utíkat. Podívejte se na teaser k filmu | Zdroj:  Amerikánka_Klara Kitto, Martin Douba

Amerikánka: Příběh o holce z děcáku, která přestala utíkat. Podívejte se na teaser k filmu

Už za tři měsíce dorazí do kin film Viktora Tauše Amerikánka, k němuž byl v září loňského roku uveden na pražské scéně Jatka 78 celovečerní „živý trailer“ s názvem Snowflakes. Diváci v něm mohou vidět a vyslechnout si opravdové příběhy dětí z dětských domovů, které zároveň hrají hlavní role ve filmu. Nyní Amerikánka představuje klasický filmový teaser.

29. 2. 2024
Návrat do pracovního režimu po mateřské nemusí být těžký. Kde hledat příležitosti? | Zdroj:  iStock.com

Návrat do pracovního režimu po mateřské nemusí být těžký. Kde hledat příležitosti?

Tři roky jsou obvyklá doba, po které se maminky navrací do pracovního režimu. Jak se vypořádat se změnou životního rytmu? Kdy se vracet do bývalého zaměstnání, a kdy je naopak důvod ke změně? Inspirujte se tipy, jak toto náročné období zvládnout co nejlépe.

20. 2. 2024
Nejkrásnější jarní a velikonoční věnce. Inspirujte se ve velké galerii | Zdroj:  iStock.com

Nejkrásnější jarní a velikonoční věnce. Inspirujte se ve velké galerii

Chystáte se na jarní výzdobu? Udělejte si doma veselejší a barevnější atmosféru. A co třeba vlastnoručně vyrobený velikonoční věnec? Bohatou inspiraci můžete najít v naší fotogalerii.

14. 2. 2024
Záchvat vzteku nebo předčasná puberta? Podívejte se, co tyto děti neskutečně rozčílilo! | Zdroj: IG/rwatson126

Záchvat vzteku nebo předčasná puberta? Podívejte se, co tyto děti neskutečně rozčílilo!

Ačkoli se nám starosti malých dětí mohou zdát jako naprosté prkotiny, v jejich světě jde kolikrát o naprosto regulérní tragédii. Podívejte se do fotogalerie na výběr těch nejvíce naštvaných a nespokojených ratolestí, které se svou rozladěnost nebojí dát hlasitě najevo.

1. 1. 2024
1234521...
Betynka na Facebooku


Nejčtenější články