Radka Wallerová

Jak řešit rýmu a ucpaný nos v těhotenství? Tady jsou tipy odborníků i babské rady | Zdroj:  iStock

Jak řešit rýmu a ucpaný nos v těhotenství? Tady jsou tipy odborníků i babské rady

Možná jste to zažila: chcete v lékárně něco na banální, ale otravnou rýmu. S ohledem na váš jiný stav vám ale nechtějí prodat nic "drsnějšího" než mořskou vodu. Vážně se skoro nic nesmí? A co když jste alergik, to vážně musíte těch devět měsíců dát taky bez léků?

18. 7. 2022
Vychovat šťastné dítě, to je přání každého rodiče. Jak na to a jakých pravidel se držet? | Zdroj: Zdroj: shutterstock

Vychovat šťastné dítě, to je přání každého rodiče. Jak na to a jakých pravidel se držet?

Vyhnout se při výchově chybám není možné. Některé děti jsou navíc náročnější než jiné. A v podstatě všechny dokážou být šťastné…Tohle a další uklidňující věci říká rodičům Hana Otevřelová, speciální pedagožka, která se zároveň věnuje rodinným terapiím.

7. 7. 2022
Obětovali vše, jen aby už děti nemusely spát ve sklepě. Jak náročné byly cesty ukrajinských rodin za bezpečím?  | Zdroj: Zdroj: archiv

Obětovali vše, jen aby už děti nemusely spát ve sklepě. Jak náročné byly cesty ukrajinských rodin za bezpečím?

Pro mě jsou to hrdinky. I když přišly z různých míst a jejich osudy se liší, všechny sebraly svoje děti a odjely ze země, v níž ruský agresor rozpoutal válku. Do neznáma, bez jistoty, že budou mít kde bydlet a jak se postarat o děti.

6. 7. 2022
Vyrazte na rodinný výlet vlakem. Kam se vydat a proč je to lepší než jet autem?  | Zdroj: Istock

Vyrazte na rodinný výlet vlakem. Kam se vydat a proč je to lepší než jet autem?

Děti výlety vlakem zbožňují a v naší malé zemi se tak dá dorazit skoro kamkoli. Zvláště když to zkombinujete s pěším výletem. Ještě váháte? Známe pět důvodů, proč vyrazit na výlet vlakem, a přidali jsme pár tipů na místa, kam se vyplatí s ratolestmi vydat.

4. 7. 2022
Kvůli nedostatku peněz si připadám mnohem víc zranitelná, říká samoživitelka Hanka. Přečtěte si její příběh | Zdroj: Zdroj: soukromý archiv Hanky Stuchlíkové

Kvůli nedostatku peněz si připadám mnohem víc zranitelná, říká samoživitelka Hanka. Přečtěte si její příběh

Hanka Stuchlíková má tři syny, dva z nich už jsou čerstvě dospělí, nejmladšímu Konrádovi je šest. A říká, že i když má slušný plat, stejně musí mít i druhou práci, aby utáhla výdaje navíc, jako jsou třeba oprava auta nebo návštěva zubaře. 

20. 5. 2022
Polož už ten mobil! Jak poznáte u dítěte závislost? | Zdroj: Zdroj: iStock

Polož už ten mobil! Jak poznáte u dítěte závislost?

Řítíme se jako rodiče do průšvihu, nebo je čas strávený na mobilu, tabletu či před konzolí nedílnou součástí dnešního dětství, která potomky nakonec zas tak moc nepoznamená? A jak poznat, zda se dítě nezačíná potýkat se závislostí?

26. 4. 2022
Tatínci u porodu: Intimní fotky ukazují, jaké jsou jejich první reakce | Zdroj:  <strong>International Association of Professional Birth Photographers </strong>

Tatínci u porodu: Intimní fotky ukazují, jaké jsou jejich první reakce

Pro spoustu žen je představa, že by jejich partner nebyl u příchodu společného potomka na svět, nemyslitelná. S ohledem na psychiku mužů jde vždy o možnost volby. Ti, kteří se rozhodnou zažít zrození na vlastní oči, ale většinou nikdy nelitují.

18. 4. 2021
Čtete doma rádi? Tady je 12 skvělých novinek! | Zdroj: Velký knižní čtvrtek

Čtete doma rádi? Tady je 12 skvělých novinek!

Jak jste na tom teď se čtením? Stíháte ho víc než v době před pandemií, nebo spíše naopak? Pak jste možná nenarazili na knihu, která by vás dostatečně zaujala. Tituly z letošního jarního Velkého knižního čtvrtku by to mohly změnit.

16. 3. 2021
Červená propiska nadchla Instagram pro diktáty. Schválně, píše se ližiny, nebo lyžiny?  | Zdroj: Červená propiska

Červená propiska nadchla Instagram pro diktáty. Schválně, píše se ližiny, nebo lyžiny?

Tenhle lnstagramový profil se zaměřil na český jazyk a pravopis. A byla to trefa, jak dokládá skoro osmdesát tisíc sledujících. Dejte si rozhovor se Sabinou a Karlou, autorkami Červené propisky. Mimochodem, k Instagramu nedávno přidaly knihu a podcasty.

25. 2. 2021
Třikrát o dospívání: Tipy na super knížky pro vaše dcery. A nejen pro ně | Zdroj: Teena.cz

Třikrát o dospívání: Tipy na super knížky pro vaše dcery. A nejen pro ně

Možná dokážete se svou dcerou o dospívání a všech těch tělesných a psychických změnách mluvit bez jakýchkoli zábran. Ale možná vám to tak úplně nejde. Nebo máte dceru, která si o tom chce něco přečíst a pak se případně doptat. S radostí vám doporučujeme tři povedené knížky, které by jí mohly přijít vhod.

22. 2. 2021
Co by se naše školy měly naučit od finských? Změnu vybojovali rodiče spolu s učiteli

Co by se naše školy měly naučit od finských? Změnu vybojovali rodiče spolu s učiteli

Když někdo chce mluvit o školství, které funguje, nejpozději ve druhé větě jmenuje Finsko. Přitom jeho úspěch netkví v tom, že by vychovávalo geniální děti, ale třeba v tom, že dokáže vzdělávat všechny bez ohledu na to, jak nadané jsou. A peníze v tom nehrají roli – Finsko není zdaleka tak bohaté jako třeba Norsko nebo Dánsko. Tuhle změnu vybojovali sami učitelé a taky rodiče, kteří o změnu škol stáli.

22. 2. 2021
Co se doopravdy děje v hlavě dvouletého dítěte? Zkuste mu porozumět

Co se doopravdy děje v hlavě dvouletého dítěte? Zkuste mu porozumět

Nemluví, a i když už pár slov nebo vět dohromady dají, stejně jimi často nedokážou říci, co vlastně chtějí. A tak se uchylují k pláči a vzteklým scénám, které rodiče občas pěkně točí. Frustrace z neporozumění tak trápí obě strany. Zkuste alespoň trochu pochopit, jak přemýšlejí batolata, usnadní vám to život. 

8. 2. 2021
Kdy se vrátí děti do škol? Většina až po Velikonocích. A s testy!

Kdy se vrátí děti do škol? Většina až po Velikonocích. A s testy!

Kdy se budou moci vrátit do lavic deváťáci, maturanti a studenti prvních ročníků středních škol a jak to vypadá se zbytkem žáků? A už se ví, jak budou letos probíhat maturity? Zde stručné shrnutí aktuální situace.

4. 2. 2021
Chcete poslat dítě do školy dřív, než mu bude šest? Tohle musíte zařídit

Chcete poslat dítě do školy dřív, než mu bude šest? Tohle musíte zařídit

Na jedné straně přibývá rodičů, kteří pro své dítě zvažují odklad, na straně druhé jsou stále ti, kteří by rádi poslali dítě do školy ještě před tím, než oslaví šesté narozeniny. Je to možné, musíte se na to však připravit. Je přitom rozdíl, zda bude dítěti šest alespoň do prosince, nebo až po Novém roce.

29. 1. 2021
Podle čeho vybrat základní školu? 7 věcí, které jsou opravdu důležité

Podle čeho vybrat základní školu? 7 věcí, které jsou opravdu důležité

Máte doma dítě, které by od září mělo jít do první třídy? Zápisy budou sice až v dubnu, ale už teď je nejvyšší čas rozmyslet si, kam vlastně potomka povedete. Má vaše dítě ještě na školu čas? Stejně stojí za to začít uvažovat nad tím, kde ho budou několik dalších let vzdělávat.

26. 1. 2021
Čistíte dětem nebo sobě uši vatovými tyčinkami? Už to radši nedělejte!

Čistíte dětem nebo sobě uši vatovými tyčinkami? Už to radši nedělejte!

Vaše dokonale vymydlené dítě má uši špinavé jako nějaký vandrák? Viditelný žlutý až hnědý mázek se vám nelíbí, a proto se mu snažíte vyčistit uši klasickými vatovými tyčinkami už jen kvůli tomu, aby to nevypadalo, že se o něj nestaráte? Nebo aby z toho dítě nechytlo nějakou nemoc, třeba zánět středního ucha? Jenže to je úplně špatně. 

18. 1. 2021
Školy mohou dětem úplně zakázat mobily. Není to dobře, říká odbornice. Proč?

Školy mohou dětem úplně zakázat mobily. Není to dobře, říká odbornice. Proč?

Přestože teď do školy většina dětí nechodí, tohle je rozhodně téma, které začne být po jejich otevření hodně aktuální. Mobil jen doma nebo venku! Ve škole ani o přestávce nebo ve družině. Přesně tak si to mohou školy nastavit. Ale není to zrovna šťastný přístup, vysvětluje Kristýna Fišerová, šéfka Národní linky pro odvykání.

11. 1. 2021
Výchova a trest: Je horší samotka, mlčení, nebo když dítěti dáte pár na zadek?

Výchova a trest: Je horší samotka, mlčení, nebo když dítěti dáte pár na zadek?

"Chlapec by potřeboval dostat na zadek, maminko." Když můj tehdy asi tříletý syn ležel vzteklý na zemi ve vlaku, protože s něčím nesouhlasil, měla jsem ho sama plné zuby. A podobné moudré rady tomu nepomáhaly. Ale bít ho? To by podle mě stejně k ničemu nebylo.

8. 1. 2021
Ploché nohy u dětí? Pomohou tyhle jednoduché cviky, které zvládnete doma | Zdroj: Shutterstock

Ploché nohy u dětí? Pomohou tyhle jednoduché cviky, které zvládnete doma

Zatímco úplně nejmenší děti mají ještě chodidla obalená tukovými a svalovými polštářky a těžko říci, zda mají nebo nemají plochou nohu, u předškoláků už to může být zjevné. Každopádně má smysl snažit se tomu předejít. Případně stav zlepšit. Máme pro vás návod na cvičení, které funguje.

5. 1. 2021
Nevlastní děti? Těchto 10 vět byste nikdy neměli říkat nahlas

Nevlastní děti? Těchto 10 vět byste nikdy neměli říkat nahlas

Některým situacím se ve vztazích, v nichž žijí nevlastní sourozenci, prakticky nedá vyhnout. Člověk se mnohdy ocitne na hodně tenkém ledě, ani neví jak – vždyť to, co jste řekli, je přece pravda!

23. 11. 2020
1234
Betynka na Facebooku


Nejčtenější články