Simona Procházková

Hanka Kynychová: Sport po porodu? Žádný spěch, víc choďte s kočárkem

Hanka Kynychová: Sport po porodu? Žádný spěch, víc choďte s kočárkem

Kdy začít po porodu se cvičením, proč nic neuspěchat a jaké pohybové aktivity jsou pro novopečenou maminku vhodné a bezpečné? Inspiraci i důležité rady prozradila oblíbená fitness trenérka a instruktorka Hanka Kynychová.

16. 8. 2021
Podívejte se: dojemná galerie sourozenecké lásky aneb Když se narodí mladší brácha nebo ségra | Zdroj: Instagram

Podívejte se: dojemná galerie sourozenecké lásky aneb Když se narodí mladší brácha nebo ségra

Mít sourozence je velká životní výhra. Většinou je to celoživotní parťák, člověk, který nás dokonale zná (a my jeho), víme, že nám kdykoli pomůže, podpoří, můžeme mu svěřit i ta největší tajemství a trápení. Podívejte se na dojemné i vtipné fotky, jak si benjamínka hýčkají nebo nedůvěřivě zkoumají prvorození bráchové a ségry.

15. 8. 2021
Prázdniny ještě nekončí! Máme pro vás 8 tipů na super rodinný výlet | Zdroj: Zdroj: Istock

Prázdniny ještě nekončí! Máme pro vás 8 tipů na super rodinný výlet

Hledáte inspiraci, kam se vydat s dětmi na výlet? Užijte si zbytek léta společně a vyrazte za dobrodružstvím. Na zámek, do bludiště, pohádkové kovárny, po stopách trampů nebo za koupáním? Vyberte si.

14. 8. 2021
Jak v létě zabavit děti a nezruinovat peněženku? 16 super tipů, které vás nebudou téměř nic stát

Jak v létě zabavit děti a nezruinovat peněženku? 16 super tipů, které vás nebudou téměř nic stát

Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a vy už nevíte, jak děti zabavit, aby nezlobily a užily si zbytek léta na maximum? Všichni rodiče vědí, že každý rodinný výlet znamená většinou také nezanedbatelnou útratu. Máme pro vás šikovné nápady na jednoduché a zároveň levné způsoby zábavy. Zkusíte je?

13. 8. 2021
Zákeřná laryngitida! Co dělat, když vás vyděsí štěkavý kašel a dušnost? | Zdroj: Zdroj: Istock

Zákeřná laryngitida! Co dělat, když vás vyděsí štěkavý kašel a dušnost?

Když se váš drobeček uprostřed noci vzbudí s bolestivým štěkavým kašlem a pískavým dechem, přestože mu před usnutím ještě vůbec nic nebylo, je načase na nic nečekat a vyrazit k lékaři. Okamžitě, v noci na nejbližší pohotovost. Máte nejspíše tu čest s akutní laryngitidou.

13. 8. 2021
Dítě pozná „vůni” domova, bezpečí se svou osobou, nerezignuje na okolí. Odborníci vítají konec kojeneckých ústavů | Zdroj: Zdroj: Istock

Dítě pozná „vůni” domova, bezpečí se svou osobou, nerezignuje na okolí. Odborníci vítají konec kojeneckých ústavů

Česko je jednou z posledních zemí v Evropské unii, kde se dosud umisťují děti do tří let do kojeneckých ústavů. Zdá se, že tomu bude brzy konec. Poslanecká sněmovna totiž schválila v minulém týdnu konec kojeneckých ústavů. Co bude dál?

12. 8. 2021
Borelióza: Zákeřná nemoc, kterou je třeba odhalit včas. Jak ji poznat?

Borelióza: Zákeřná nemoc, kterou je třeba odhalit včas. Jak ji poznat?

Lymská borelióza je jedním ze dvou závažných onemocnění, přenášených infikovanými klíšťaty. Na rozdíl od klíšťové encefalitidy v tomto případě neexistuje ochrana v podobě očkování, jedinou prevencí je včasné odstranění přisátého parazita. Jak se nemoc projevuje, v čem je nebezpečná a proč je potřeba včas začít s léčbou?

12. 8. 2021
Zelená stolice u kojenců: Co znamená a kdy je důvodem k obavám

Zelená stolice u kojenců: Co znamená a kdy je důvodem k obavám

Je zelená nebo nazelenalá stolice u kojenců a malých dětí důvodem ke znepokojení, nebo jde o běžný jev? A co všechno může být její příčinou? Vše se dozvíte.

11. 8. 2021
Dítě v šátku jen nejnutnější dobu? I miminka nošená celé dny se vyvíjejí správně, říká fyzioterapeutka | Zdroj: Jaká jsou pravidla správného nošení dětí a na co dávat pozor radí zkušená fyzioterapeutka.

Dítě v šátku jen nejnutnější dobu? I miminka nošená celé dny se vyvíjejí správně, říká fyzioterapeutka

Nošení umožňuje velmi blízký kontakt rodiče s dítětem a posiluje vzájemné citové pouto, nošené děti bývají klidnější a méně pláčou. To jsou jen některé z výhod a benefitů. V čem miminko nosit, proč se nebát a jak to dělat správně? Poradí a vysvětlí fyzioterapeutka Iva Gondeková, která má se šátkováním a nošením dětí bohaté zkušenosti.

11. 8. 2021
Jak zařídit pokojíček pro školáka: Tady jsou chytré tipy od odborníků | Zdroj: Asko

Jak zařídit pokojíček pro školáka: Tady jsou chytré tipy od odborníků

Hledáte inspiraci na e-shopech, obíháte obchody s nábytkem, brouzdáte po virtuálních bazarech a netušíte, kde sehnat vhodnou lampu, pohodlnou židli nebo správný psací stůl pro své školou povinné ratolesti? Nabízíme šikovné a praktické rady, jak by měl vypadat ideální pokojíček pro malého školáka. A ty se před startem nového školního roku budou hodit.

10. 8. 2021
Nemůžete otěhotnět? Možná trpíte alergií na sperma. Jak to zjistíte? | Zdroj: Zdroj: Istock

Nemůžete otěhotnět? Možná trpíte alergií na sperma. Jak to zjistíte?

Možná vás to trochu překvapí, ale čtete správně, i takový typ alergie opravdu existuje a může se objevit až v průběhu života. Komplikuje navíc snahu o početí miminka. Čím se projevuje, jaké obtíže může způsobit a existuje účinná léčba?

10. 8. 2021
Trápí vás zácpa v těhotenství? Hodně pijte a jezte pomalu | Zdroj: Zdroj: Istock

Trápí vás zácpa v těhotenství? Hodně pijte a jezte pomalu

Zácpa je jednou z nejčastějších nepříjemností, která potrápí, zejména v pokročilejším stadiu těhotenství, spoustu nastávajících maminek. Čím jí můžete předcházet? A jak na potíže vyzrát přírodní cestou? Poradí gynekolog.

9. 8. 2021 | 1
Do Chorvatska s dětmi: Proč jet letos na Pelješac | Zdroj: archiv autorky a Visit Orebic

Do Chorvatska s dětmi: Proč jet letos na Pelješac

Tenhle jihodalmatský poloostrov je jako stvořený pro klidnou rodinnou dovolenou. Nebudete se prodírat davy, na pláži nemusíte bojovat o své místo na slunci a místní hotely, penziony i apartmány nabízejí veškerý komfort, který potřebujete pro pohodový odpočinek i zábavu. Seznamte se s tímto tak trochu opomíjeným koutem Chorvatska.

6. 8. 2021
Fontanela u miminka: Kde ji najdete, kdy se uzavírá a podle čeho poznáte problém s hlavičkou | Zdroj: Zdroj: Istock

Fontanela u miminka: Kde ji najdete, kdy se uzavírá a podle čeho poznáte problém s hlavičkou

Konečně je miminko na světě. Ale je tak malé a křehké a vás pronásleduje spousta pochybností. Mnoho otázek po narození a při péči o miminko se točí právě kolem hlavičky, konkrétně kolem fontanely. Co to vlastně je a proč na ni dávat velký pozor?

4. 8. 2021
GALERIE: Mladá módní ikona Harper Beckham oslavila desáté narozeniny. A roste z ní stylová krasavice | Zdroj: Zdroj: Instagram

GALERIE: Mladá módní ikona Harper Beckham oslavila desáté narozeniny. A roste z ní stylová krasavice

O této slavné dospívající slečně svět ještě uslyší. Beckhamovi bývají občas v hledáčku kritiků. Zejména pokaždé, když zveřejní rodinné fotky, kde tatínek, slavný fotbalista, líbá svou dcerku na rty. Rodina Beckhamových, která drží při sobě za jakýchkoli okolností, zásobuje pravidelně Instagram a další sociální sítě událostmi a novinkami z každodenního života.

1. 8. 2021
9 tipů na výlety s dětmi, které vás budou bavit všechny! | Zdroj: Dolní Morava

9 tipů na výlety s dětmi, které vás budou bavit všechny!

Hledáte inspiraci pro letní výpravy za dobrodružstvím, koupáním, do přírody i za kulturou? Máme pro vás spoustu skvělých tipů na místa, kam vyrazit s celou rodinou. Díky výletům budete trávit čas pohromadě a jsou to právě společné zážitky, které stmelují vztahy. Vydejte se jim naproti společně s námi.

31. 7. 2021
GALERIE: Japonská maminka vtipně zachycuje život s dvojčaty a trojčaty. To prostě musíte vidět! | Zdroj: Instagram: Sachina212

GALERIE: Japonská maminka vtipně zachycuje život s dvojčaty a trojčaty. To prostě musíte vidět!

Mít pět dětí zní samo o sobě bláznivě, ale teď si představte, že se vám narodí po třech letech od narození dvojčat ještě trojčata. K neuvěření? Zní to tak, ale pro maminku pěti kousků je to realita, o které ráda mluví jako o organizovaném chaosu. Podívejte se.

31. 7. 2021
Pomoc, jsem těhotná a otékám! Poradíme, jak se zbavit nepříjemných otoků | Zdroj: istockphoto.com

Pomoc, jsem těhotná a otékám! Poradíme, jak se zbavit nepříjemných otoků

Otoky obvykle přicházejí v pozdějších stadiích těhotenství a dokáží vám ho pěkně znepříjemnit. Nejde ale jen o to, že marně hledáte své štíhlé kotníky, zadržování vody v těle může být v některých případech velmi nebezpečné a ukazovat na závažnější zdravotní problém.

30. 7. 2021
Představujeme finalistky Maminky roku 2021: Toto jsou Maminky blogerky

Představujeme finalistky Maminky roku 2021: Toto jsou Maminky blogerky

Do finále soutěže Maminka roku 2021 postoupilo devět statečných a inspirativních žen (z každé kategorie vždy po třech), které vám postupně blíže představíme. Tady jsou příběhy, které vás nejvíce zaujaly v kategorii Maminka blogerka. Co nám řekly samy finalistky a jaké jsou jejich první pocity?

30. 7. 2021
Přídavky na dítě: Od července jsou vyšší a dosáhne na ně více rodin | Zdroj: Zdroj: Istock

Přídavky na dítě: Od července jsou vyšší a dosáhne na ně více rodin

Výše přídavků na dítě od letošního července nově vzrostla. Co to znamená v praxi? A dosáhnete na ně i vy? Tady jsou přehledně veškeré novinky.

29. 7. 2021
123423...