Simona Procházková

GALERIE: Halloweenská inspirace. Podívejte se na vtipné, kreativní i lehce šílené nápady | Zdroj: Instagram

GALERIE: Halloweenská inspirace. Podívejte se na vtipné, kreativní i lehce šílené nápady

Halloween, svátek všech strašidel, je u nás stále populárnější. Máme ho spojený především s vydlabáváním dýní, také ale s netopýry, duchy, zombíky a dalšími potvorami. Připravili jsme k této příležitosti velkou fotogalerii plnou rozmanitých nápadů a tipů, jak ho s dětmi doma oslavit.

Před 4 hodinami
GALERIE: Binec v dětských pokojíčcích. Přesvědčte se, že v tom nejste sami

GALERIE: Binec v dětských pokojíčcích. Přesvědčte se, že v tom nejste sami

Otevíráte pravidelně dveře dětského pokoje s povzdechem a slovy „ach jo, tady to zase vypadá?“ Pokud se denně rozčilujete nad neuvěřitelným chaosem, který samozřejmě budete zase uklízet hlavně vy, možná vás trochu uklidní a pobaví naše galerie fotek, které dokazují, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. Podívejte se.

Včera
Zbyněk zůstal po pádu na kole na vozíku. K životu patří i těžkosti, a přesto stále stojí za to, říká | Zdroj: archiv Zbyňka Švehly

Zbyněk zůstal po pádu na kole na vozíku. K životu patří i těžkosti, a přesto stále stojí za to, říká

Jmenuje se Zbyněk a na vozíku se ocitl po pádu na kole. "Rozjetý bicykl mě katapultoval do jiného světa, ve kterém mi to proklaté a zároveň tolik milované kolo zůstalo napořád a stalo se nezbytným prostředkem k pohybu, studiu, zábavě, prostě k životu." Seznamte se se Zbyňkem Švehlou, jedním z ambasadorů projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny VZPoura úrazům.

21. 10. 2021
Nezapomínáte na vyšetření prsou? Víme, kdy se objednat na ultrazvuk a kdy je vhodnější mamograf

Nezapomínáte na vyšetření prsou? Víme, kdy se objednat na ultrazvuk a kdy je vhodnější mamograf

Kdy jste byla naposledy na preventivním vyšetření prsou? Uděláme vám jasno v tom, kdy se objednat na ultrazvuk neboli sono a kdy je naopak vhodnější mamograf. Víte, od kdy máte nárok na preventivní kontroly zdarma?

21. 10. 2021
Jak posilovat imunitu dětí? Tohle radí odborníci i zkušené maminky | Zdroj: Zdroj: Istock

Jak posilovat imunitu dětí? Tohle radí odborníci i zkušené maminky

Během chladnějších podzimních a zimních měsíců není oslabená imunita u našich nejmenších ničím překvapivým ani neobvyklým. Co můžete udělat pro to, abyste udrželi své ratolesti zdravé a v plné síle a pomohli jim k tomu, aby nebyly každou chvíli nemocné? Zkuste tyto tipy, jak se bránit všudypřítomným virům a bakteriím.

19. 10. 2021
Co můžete a nemůžete jíst a pít při kojení a kdy začít s prvními příkrmy? Poradíme

Co můžete a nemůžete jíst a pít při kojení a kdy začít s prvními příkrmy? Poradíme

Každá máma chce pro své děťátko to nejlepší a v oblasti výživy to platí dvojnásob. Pokud občas tápete a nevíte si rady, zda děláte vše správně, hledáte spolehlivé informace a přijdou vám vhod rady a doporučení lékařů a dalších odborníků, čtěte dál.

19. 10. 2021
Porotce Maminky roku Ivan Duškov: Příběhy maminek ukazují, že člověk dokáže zvládnout neuvěřitelné věci

Porotce Maminky roku Ivan Duškov: Příběhy maminek ukazují, že člověk dokáže zvládnout neuvěřitelné věci

Celý projekt je velmi inspirativní pro všechny ostatní maminky, říká Ivan Duškov, náměstek ředitele VZP pro služby klientům. Jak se těší na slavnostní finále, prozradil ve videu.

19. 10. 2021
Porotkyně Maminky roku Michaela Čejková: Obdivuji všechny maminky a jejich obrovskou sílu

Porotkyně Maminky roku Michaela Čejková: Obdivuji všechny maminky a jejich obrovskou sílu

Životní příběhy maminek jsou každý rok neskutečně silné, dojemné, zajímavé a vždy nové. Rozhodne určitě osobní setkání, na které se už velmi těším, říká Michaela Čejková, marketingová manažerka společnosti FunBaby. Co ještě prozradila, uvidíte ve videu.

19. 10. 2021
Mami, bolí mě v krku! Jak poznáte angínu. A pomůžou vždy antibiotika? | Zdroj: Istock

Mami, bolí mě v krku! Jak poznáte angínu. A pomůžou vždy antibiotika?

Angína patří k nejčastějším dětským onemocněním a v některých případech se opakovaně vrací. Způsobují ji streptokokové bakterie, které se šíří vzduchem. Jak se léčí? Proč byste určitě měli vyrazit k lékaři? A jsou vždy nutná antibiotika?

18. 10. 2021
Pojišťovny budou hradit umělé oplodnění ženám až do 40 let. Navíc proplatí mražení vajíček po onko léčbě

Pojišťovny budou hradit umělé oplodnění ženám až do 40 let. Navíc proplatí mražení vajíček po onko léčbě

Máme dvě dobré zprávy. Tou první je posun hrazení umělého oplodnění zdravotními pojišťovnami o rok déle, tedy do 40. narozenin ženy. Druhá pak bude zajímat ženy, které prodělaly onkologickou léčbu a obávají se, že už nebudou moci mít vlastní dítě. Pojišťovny budou od příštího roku platit onkologickým pacientkám zmražení vajíček.

17. 10. 2021
Čtyřnásobná máma to dokázala. Bojovala s nadváhou, teď je z ní úspěšná trenérka!

Čtyřnásobná máma to dokázala. Bojovala s nadváhou, teď je z ní úspěšná trenérka!

Motto „Slovo nejde neexistuje“ dobře zná osmatřicetiletá Tara, která hrdě ukazuje, že nic není nemožné, pokud má člověk chuť a správnou motivaci. Po porodu čtvrtého potomka se odhodlala a během dvou let kompletně změnila své tělo i život! Jak se jí to povedlo?

16. 10. 2021
Podzimní prázdniny se blíží. Tady jsou super tipy, kam se vydat s dětmi na výlet | Zdroj: Istock

Podzimní prázdniny se blíží. Tady jsou super tipy, kam se vydat s dětmi na výlet

Co podniknout s ratolestmi během podzimních prázdnin, které budou trvat na některých školách po celý poslední říjnový týden? Přinášíme inspiraci a tipy na výlety, které budou bavit nejen děti, ale i maminky, tatínky, babičky a dědečky. Přesvědčte se.

15. 10. 2021
Při kašli a nachlazení vsaďte na cibuli. Vyzkoušené tipy od rodičů, které opravdu zabírají

Při kašli a nachlazení vsaďte na cibuli. Vyzkoušené tipy od rodičů, které opravdu zabírají

Cibule se používá v lidové medicíně po staletí a mimo jiné funguje jako výborný léčivý prostředek při kašli, rýmě a nachlazení. Pokud máte doma zrovna teď malého maroda, vyzkoušejte cibulový čaj, sirup, obklad nebo ponožky. Poradíme, jak na to.

14. 10. 2021
Nepamatuje si básničky a nevytleská rytmus. Je moje dítě dyslektik nebo dysgrafik? | Zdroj: Istock

Nepamatuje si básničky a nevytleská rytmus. Je moje dítě dyslektik nebo dysgrafik?

V minulosti byly tyto děti považovány za hloupé, líné nebo neschopné. Dnes ale víme, že děti s vývojovými poruchami učení si své potíže samy nezavinily a že se mohou pochlubit minimálně průměrnou, často však dokonce nadprůměrnou inteligencí. Co znamená mít doma dyslektika nebo dysgrafika? A jak mu pomoci s učením?

13. 10. 2021
Nesnažte se být dokonalá, chtějte být šťastná máma. Osvojte si těchto 12 návyků

Nesnažte se být dokonalá, chtějte být šťastná máma. Osvojte si těchto 12 návyků

Máte pocit, že děláte všechno špatně, věčně nestíháte, denně si slibujete, že se nebudete rozčilovat kvůli maličkostem, vyčítáte si často, že jste měla zůstat více nad věcí? Pokud vám vrtá hlavou, jak to dělají ostatní mámy, které se v jednom kuse usmívají a vypadají, že pro ně není nic problém, čtěte dál.

13. 10. 2021
Diagnóza astma: Sportu se dítě vzdát nemusí! Ale za určitých podmínek | Zdroj: Istock

Diagnóza astma: Sportu se dítě vzdát nemusí! Ale za určitých podmínek

Astma nemusí znamenat konec se sportem ani aktivním způsobem života, jen je potřeba, aby byla nemoc odhalena a správně léčena co nejdříve. Potvrzuje to i příběh Petry, vrcholové plavkyně, která se už dvakrát stala mistryní Evropy. Neotálejte s návštěvou lékaře, pokud u své ratolesti zpozorujete některé z následujících příznaků a varovných signálů!

12. 10. 2021
Mateřská dovolená 2022: Vše, co potřebujete vědět | Zdroj:  Profimedia.cz

Mateřská dovolená 2022: Vše, co potřebujete vědět

Nastupujete v roce 2022 na mateřskou dovolenou? Víte, jak si o mateřskou dovolenou zažádat a jak bude vysoký váš příspěvek v mateřství? Můžete si během mateřské přivydělat? Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky týkající se mateřské dovolené v roce 2022.

12. 10. 2021
Jak si poradit s bradavicemi u dětí? Tohle zkuste, než se vydáte do ordinace! | Zdroj: Istock

Jak si poradit s bradavicemi u dětí? Tohle zkuste, než se vydáte do ordinace!

V první řadě je třeba vědět, že nejde jen o kosmetický problém, ale infekční onemocnění, které se snadno rozšiřuje a přenáší. Bohužel, bradavice jsou často velmi úporné a není snadné se jich zbavit. Jejich likvidace je během na dlouhou trať a ne vždy trvale úspěšná. Zde máte pár vyzkoušených tipů, jak se jich pokusit zbavit doma.

11. 10. 2021
GALERIE: Děti mají často fakt šílené nápady. Tyhle fotky vás dostanou!

GALERIE: Děti mají často fakt šílené nápady. Tyhle fotky vás dostanou!

Máte někdy vašich zlatíček a jejich nápadů až nad hlavu? Pokud vám už hrozí nervový tik a dětský křik, hádky a neuvěřitelné, většinou lehce destruktivní výmysly, které se zrodí v jejich hlavičkách a neváhají je realizovat, vám zvedají tlak do rizikových výšin, prohlédněte si naši galerii. Možná zjistíte, že by mohlo být ještě hůř.

10. 10. 2021
Dobře se učí, chutná mu a je pořád v pohybu. Podle čeho ještě poznáte, že je vaše dítě úplně zdravé? | Zdroj: Zdroj: Istock

Dobře se učí, chutná mu a je pořád v pohybu. Podle čeho ještě poznáte, že je vaše dítě úplně zdravé?

Mámy většinou velmi rychle vytuší, že s jejich dítětem není něco v pořádku. Máme pro to zřejmě vyvinutý zvláštní gen. Existují důležité aspekty, které o zdraví a kondici ratolestí mnohé napoví. Čeho byste si měla všímat každý den?

9. 10. 2021
1234521...