Simona Procházková

Máme doma alergika. Jaké jsou možnosti léčby alergií? Zdaleka nejen úlevové léky | Zdroj: Istock

Máme doma alergika. Jaké jsou možnosti léčby alergií? Zdaleka nejen úlevové léky

O tom, že pylová alergie dokáže pěkně znepříjemnit život, ví dobře spousta dospělých i dětí. Počet malých alergiků neustále roste a je dobré vědět, jak jim v pylové sezoně můžeme pomoct ulevit od nepříjemných obtíží. Více prozradí MUDr. Radka Šedivá.

Před 4 hodinami
6 tipů na kolečkové sporty: Bezpečně a hravě | Zdroj: Zdroj: iStock

6 tipů na kolečkové sporty: Bezpečně a hravě

Zábava, parta kamarádů, aktivní pohyb, dobrodružství, životní styl i pořádná dávka adrenalinu – tahle kombinace láká děti každého věku. Sporty na kolečkách jsou tak čím dál populárnější. Dopřejte je svým ratolestem! 

Před 10 hodinami
Otázky a odpovědi: Ptejte se odborníků, jsou tu pro vás | Zdroj: Zdroj: shutterstock

Otázky a odpovědi: Ptejte se odborníků, jsou tu pro vás

Oslovili jsme odborníky a nabízíme řešení každého problému. Napište nám, co vás trápí a my vám poradíme. Tentokrát v oblasti zdravotních problémů po porodu, umělého oplodnění či šikany ve škole.

Před 10 hodinami
Je vaše dítě malý lenoch? Takhle ho rozhýbete

Je vaše dítě malý lenoch? Takhle ho rozhýbete

Každé čtvrté české dítě trpí nadváhou nebo obezitou a na vině jsou často samotní rodiče. Přirozený pohyb venku nahradilo každodenní vysedávání u počítačů a tabletů, místo ovoce a zeleniny se už batolata učí na sladkosti... Je bláhové chtít po dětech, aby si samy uvědomovaly dobrý vliv sportu na své zdraví, to jim musíme vštípit my! Jak? Svým časem a vlastním příkladem!

Včera
Zánět středního ucha: Jak ho poznáte a jak se léčí? Je nutné ouško „píchnout“? | Zdroj: Istock

Zánět středního ucha: Jak ho poznáte a jak se léčí? Je nutné ouško „píchnout“?

Kdo si na tuto nemoc pamatuje z dětství, dobře ví, jak velké trápení s ní je. Zánět středního ucha je velmi bolestivý a neobejde se bez návštěvy lékaře. Jaké jsou příznaky a jak můžete dítěti ulevit? Fungují babské rady, nebo je vždy potřeba tzv. „píchnutí ucha"?

Včera
Klíšťata začínají útočit! Jak co nejlépe ochráníte sebe i děti? | Zdroj: Istock

Klíšťata začínají útočit! Jak co nejlépe ochráníte sebe i děti?

Jaro je v plném proudu a s ním bohužel i sezona výskytu klíšťat, zákeřných parazitů, kteří přenášejí řadu závažných nemocí. Choroby jako klíšťová encefalitida a lymská borelióza, kterými se můžete nakazit, jsou někdy až život ohrožující, vyplatí se proto být připraven. Co byste neměli podcenit?

14. 5. 2022
Vévodkyně Meghan a princezna Diana: V těchto 6 věcech se až nápadně podobají | Zdroj: Instagram, brightside.me

Vévodkyně Meghan a princezna Diana: V těchto 6 věcech se až nápadně podobají

Manželka „zlobivého“ prince Harryho vévodkyně Meghan Markle, bývalá americká seriálová herečka, nepatří mezi nejoblíbenější členy britské královské rodiny. Připadá vám přitažené za vlasy, nebo dokonce naprosto nemyslitelné srovnávat tuto věčnou rebelku a zdatnou manipulátorku, jak ji média nazývají, s milovanou a obdivovanou Lady Di, princeznou lidských srdcí? Přesto se jí v některých ohledech podobá nebo se o to alespoň snaží. Podívejte se sami.

14. 5. 2022
Objevte parky plné zábavy (nejen) pro děti: Tady máte favority z celé republiky | Zdroj: Istock

Objevte parky plné zábavy (nejen) pro děti: Tady máte favority z celé republiky

Kam na rodinný výlet, který bude bavit opravdu všechny a při němž si užijete legraci, pohyb, adrenalin, a ještě se něco nového dozvíte a přiučíte? Zkuste některý z našich originálních tipů, nebudete litovat.

13. 5. 2022
Otázky a odpovědi: Ptejte se odborníků, jsou tu pro vás | Zdroj: Zdroj: iStock

Otázky a odpovědi: Ptejte se odborníků, jsou tu pro vás

Oslovili jsme odborníky a nabízíme řešení každého problému. Napište nám, co vás trápí, a my vám poradíme. Tentokrát v oblastech zraku dětí, fyzické kondice po porodu a jarních alergií.

12. 5. 2022
GALERIE: 25 úžasných domečků pro panenky, které nadchnou každou malou slečnu | Zdroj: Istock

GALERIE: 25 úžasných domečků pro panenky, které nadchnou každou malou slečnu

Po "vytuněném" domečku pro panenky touží každá malá holčička, ale vyhrají si s ním spolehlivě mnohdy i kluci. Jde o úžasnou a kreativní hračku, která nabízí zábavu na dlouhé hodiny a zároveň se stane nepřehlédnutelnou dekorací v dětském pokojíčku. Jaký domeček pořídíte pro své ratolesti? Inspirujte se.

12. 5. 2022
Jak zhubnout do plavek bez trápení a hladovění? Těchto 7 chytrých tipů vám pomůže | Zdroj: Istock

Jak zhubnout do plavek bez trápení a hladovění? Těchto 7 chytrých tipů vám pomůže

Zhubnu! Tentokrát se to už konečně povede! Jsou vám tato předsevzetí povědomá? Pokud jste se odhodlala do léta shodit pár kilo a obléknout minišaty, šortky a bikiny s dobrým pocitem, máme pro vás několik šikovných tipů, které vám mohou při vašem snažení pomoct. Jděte na hubnutí šikovně.

11. 5. 2022
Nedostalo se dítě na střední školu? Víme, co dělat a kam se obrátit | Zdroj: Istock

Nedostalo se dítě na střední školu? Víme, co dělat a kam se obrátit

Jaké máte vy, respektive váš potomek možnosti, když ho nepřijmou na střední školu? Stihnete ještě podat přihlášku jinam? A jak je to s učebními obory? Prozradíme.

10. 5. 2022
Kvasinkovou infekcí mohou trpět i malé holčičky. Jak ji poznáte a kdy jít k lékaři? | Zdroj: Istock

Kvasinkovou infekcí mohou trpět i malé holčičky. Jak ji poznáte a kdy jít k lékaři?

S vaginální kvasinkovou infekcí se většina žen potká alespoň jednou, spíše však vícekrát za život. Věděli jste však, že tato nepříjemná infekce může trápit také úplně malé holčičky, a dokonce batolata? Přečtěte si, jak se projevuje a jaká je její léčba.

9. 5. 2022
Praktikujete při výchově metodu cukru a biče? Najít správnou hranici může být těžké | Zdroj: Zdroj: Istock

Praktikujete při výchově metodu cukru a biče? Najít správnou hranici může být těžké

Je sladké, roztomilé a taky pěkně urputné, svéhlavé a vzteklé – vaše batolátko. Je ještě moc malé, nebo je potřeba začít situaci řešit už v tomto věku? A proč je důležité nenechat si ratolest přerůst přes hlavu, nehledě na výmluvy typu "vždyť je ještě moc malý, nemá z toho rozum"?

7. 5. 2022
Do pohádky, za strašidly i za pokladem - nejlepší výlety na české hrady a zámky | Zdroj: Zdroj: iStock

Do pohádky, za strašidly i za pokladem - nejlepší výlety na české hrady a zámky

Na těchto zámcích a hradech se bude líbit všem, od předškoláků po babičky. Užijte si prohlídky památek trochu jinak a objevte jejich tajemné kouzlo dětskýma očima. Na společné zážitky budete všichni ještě dlouho vzpomínat. Přinášíme inspiraci, kam se vydat.

6. 5. 2022
Potřebuje vaše dítě rovnátka? Tady máte vše, co byste měli vědět | Zdroj: Istock

Potřebuje vaše dítě rovnátka? Tady máte vše, co byste měli vědět

Rovnátka už sice nejsou takovým strašákem, jako tomu bývalo za našeho dětství, stále o nich ale koluje spousta polopravd a mýtů. Kdy skutečně pomůžou srovnat zuby? Bolí to? Bude dítě šišlat? Zruinuje tato pomůcka rodinný rozpočet? Přispívají na rovnátka u dětí zdravotní pojišťovny? Známe odpovědi.

6. 5. 2022
Květnové Sluníčko vezme děti do jarní přírody i na natáčení filmu

Květnové Sluníčko vezme děti do jarní přírody i na natáčení filmu

Na titulce nejnovějšího vydání časopisu pro nejmenší čtenáře se objevují populární maskoti Uf a Ňuf a děti s nimi zažijí spoustu legrace.

6. 5. 2022
Tejpování bříška vám uleví v těhotenství a pomůže i po porodu. Prozradíme jak | Zdroj: Vamed

Tejpování bříška vám uleví v těhotenství a pomůže i po porodu. Prozradíme jak

Bolesti svalů a kloubů, beder či šlach a jiné obtíže spojené s těhotenstvím a porodem trápí občas většinu žen. Právě v těhotenství je ideální zvolit takovou pomoc, která se obejde bez chemie a je založena na podpoře a ochraně bolestivého místa zvenčí. Jedním ze způsobů, jak si ulevit od bolesti přirozenou cestou, je kineziotaping neboli tejpování.

5. 5. 2022
Má vaše dítě problémy s počítáním? Příčinou může být dyskalkulie. Jak ji poznáte a co s ní? | Zdroj: Istock

Má vaše dítě problémy s počítáním? Příčinou může být dyskalkulie. Jak ji poznáte a co s ní?

Dyskalkulie je specifická porucha učení, která se vyznačuje problémy v používání matematických schopností. V tomto článku se dozvíte nejen to, jaké jsou příčiny a projevy této diagnózy, ale také to, jak s dítětem efektivně pracovat na zlepšení jeho výsledků. Jde to.

4. 5. 2022
GALERIE: Pssst, ať nás máma neslyší! 34 fotek, které vám ukážou, co se právě děje, když jsou děti chvilku zticha | Zdroj: Istock

GALERIE: Pssst, ať nás máma neslyší! 34 fotek, které vám ukážou, co se právě děje, když jsou děti chvilku zticha

Pamatujete si nebo znáte z vyprávění, co nejšílenějšího jste vyvedli jako děti, když jste zůstali chvilku bez dozoru? Vytopená koupelna, rozstříhané závěsy, vyhozené pojistky, květináče shozené z balkonu v pátém patře, originální kresby permanentním fixem vyvedené po dvířkách zbrusu nové kuchyňské linky? Určitě máte také k dobru podobné zážitky…Jenže pomůže to na zklidnění nervů ve chvíli, kdy zjistíte, že podobný kousek pro vás přichystaly i vaše děti?

3. 5. 2022
1234521...
Betynka na Facebooku


Nejčtenější články