Simona Procházková

Černý kašel si snadno spletete s virózou. Kdy je pro děti nejvíc nebezpečný a jak je ochráníte? | Zdroj: Istock.com

Černý kašel si snadno spletete s virózou. Kdy je pro děti nejvíc nebezpečný a jak je ochráníte?

Myslíte si, že černý kašel je již dávno vymýcenou nemocí, která se vás ani vašich ratolestí netýká? Pak se mýlíte, tato závažná a velmi nakažlivá choroba hlásí bohužel návrat. Momentálně případů černého kašle v Česku výrazně přibývá. Od začátku roku jich lékaři zachytili skoro 700. Jak se můžete nakazit, čím se nemoc projevuje, a hlavně jak sebe i děti chránit? Nejohroženější skupinou jsou kojenci.

Včera
Velikonoční tradice a zvyky: Proč pleteme pomlázku, držíme půst a barvíme vajíčka? | Zdroj:  iStock.com

Velikonoční tradice a zvyky: Proč pleteme pomlázku, držíme půst a barvíme vajíčka?

Ptají se vás děti, proč se slaví Velikonoce? Přibližte jim prastaré velikonoční tradice a zvyky, které se k nim vztahují a které ctíme dodnes. Proč se drží půst, plete se pomlázka nebo peče beránek? A proč jsou velikonoční svátky každý rok jindy? Prozradíme.

20. 2. 2024
Sedm triků, jak vyvolat porod, když se miminku nechce na svět | Zdroj: Istock

Sedm triků, jak vyvolat porod, když se miminku nechce na svět

Jak vyvolat porod, když se i po vypočítaném termínu miminku nechce na svět? Takovou otázku si pokládá nejedna nastávající těhotná maminka. Tady jsou šikovné tipy a rady, které mohou pomoct k přirozenému urychlení začátku kontrakcí a porodu.

17. 2. 2024 | 4
Daňové bonusy a slevy pro rodiče. Co bude letos jinak a kdo může uplatnit daňové výhody na děti? | Zdroj: Istock

Daňové bonusy a slevy pro rodiče. Co bude letos jinak a kdo může uplatnit daňové výhody na děti?

Pokud právě chystáte daňové přiznání, připravili jsme pro vás přehledný seznam výhod, které můžete jako rodiče čerpat. Přečtěte si, o jaké úlevy a jak můžete žádat, co vše je nutné doložit, když chcete uplatnit slevu na dítě, kdo o ni může žádat a kdy o daňové zvýhodnění na děti můžete přijít.

16. 2. 2024
Svatý Valentýn aneb Proč vlastně slavíme svátek zamilovaných? Tipy, čím překvapit partnera | Zdroj: Istock

Svatý Valentýn aneb Proč vlastně slavíme svátek zamilovaných? Tipy, čím překvapit partnera

Den svatého Valentýna je po celém světě považován za svátek lásky a zamilovaných. Slavíte 14. únor se svým partnerem, nebo jde tak trochu mimo vás a dáváte přednost tradičnímu prvnímu máji a polibku pod rozkvetlou třešní?

12. 2. 2024
Odvážní manželé procestovali s tříletou dcerkou už téměř celý svět. Z holčičky už je zkušená harcovnice, říkají

Odvážní manželé procestovali s tříletou dcerkou už téměř celý svět. Z holčičky už je zkušená harcovnice, říkají

Znáte přísloví, že kdo nechce, hledá důvody, a kdo chce, hledá způsoby? Tak přesně tím se řídí mladí britští manželé Alex a Scott, rodiče tříleté Adelaide. Cestují po světě jen v rámci své dovolené, přesto už zvládli navštívit 32 zemí. Zaměstnání ani malé dítě pro ně nejsou v jejich cestovatelské vášni překážkou. Jak to dělají?

11. 2. 2024
Svatý Valentýn: 60 tipů na dárky, které potěší ženy i muže

Svatý Valentýn: 60 tipů na dárky, které potěší ženy i muže

Čím vyznat lásku, potěšit a překvapit svoji drahou polovičku? V naší velké fotogalerii najdete vtipné a originální nápady na různé dárky, malé i velké pozornosti. I když si třeba řeknete, že si lásku dáváte najevo každý den, svátek zamilovaných je příležitostí pro společný romantický večer a obdarování partnera alespoň milou drobností.

9. 2. 2024
Neštovice u dětí: Jaké jsou příznaky, léčba a největší komplikace? | Zdroj: Zdroj: Istock

Neštovice u dětí: Jaké jsou příznaky, léčba a největší komplikace?

Jak poznáte, že se vaše dítě potýká s tímto prudce nakažlivým virovým onemocněním? Jak neštovice vypadají? Proč je dobré nechat dítko chorobu prodělat? Kdy je nakažený jedinec infekční a kdy a v jakých případech je na místě nechat potomka očkovat? Zde jsou rady a doporučení přímo od lékařů.

6. 2. 2024
10 příznaků, které vám i bez testu prozradí, že jste těhotná

10 příznaků, které vám i bez testu prozradí, že jste těhotná

Mnohé ženy ví o svém těhotenství ještě dřív, než si udělají test. Když dobře znáte své tělo a dokážete mu naslouchat, všimnete si, že se něco děje. A nemusí to být jen zpoždění menstruace, které může mít mnoho jiných příčin. Jak poznáte, že jste těhotná, ještě dříve, než si uděláte těhotenský test?

1. 2. 2024
RECEPT: Upečte si dozlatova osmažené a nebesky nadýchané masopustní koblihy | Zdroj: recepty.cz

RECEPT: Upečte si dozlatova osmažené a nebesky nadýchané masopustní koblihy

Koblihy, oblíbené stálice české sladké kuchyně, patří zejména v období masopustu k tradičnímu pečivu, které spolehlivě potěší a osladí život. S naším receptem je snadno zvládnete doma.

28. 1. 2024
Pomoc, má horečku! Jak s ní bojovat a proč ji nemusíte hned srážet?

Pomoc, má horečku! Jak s ní bojovat a proč ji nemusíte hned srážet?

Sálá jako kamínka, je schvácené, třese se, má zimnici, jeho dech je horký, tvářičky jen hoří a z temperamentního dítka je náhle hadrová panenka? Ano, horečka je tu. I když vás může vyděsit, není to nepřítel a zastává v těle velmi důležitou funkci.

25. 1. 2024
Jak v zimě oblékat miminko? Pozor na studený nosík i zpocený zátylek | Zdroj: Istock

Jak v zimě oblékat miminko? Pozor na studený nosík i zpocený zátylek

Máte doma novorozence, několikatýdenního kojence nebo vás čeká porod v nejbližších dnech? Poradíme, jak miminko v zimním období správně oblékat, aby mu při procházkách venku nebylo chladno, nebo aby se naopak zbytečně nepotilo.

24. 1. 2024
Jak si poradit s chřipkou, když jste těhotná? | Zdroj:  iStock.com

Jak si poradit s chřipkou, když jste těhotná?

Nakazit se chřipkou během těhotenství může být někdy velmi nebezpečné a tato infekční nemoc dokáže způsobit celou řadu nepříjemných komplikací. Máme pro vás pár praktických tipů a doporučení, jak se chránit a čím si pomoct a ulevit v případě, že přece jen onemocníte.

23. 1. 2024
Strie v těhotenství. Existuje účinný recept, jak se jim vyhnout? | Zdroj:  iStock.com

Strie v těhotenství. Existuje účinný recept, jak se jim vyhnout?

Kůže během gravidity popraská až osmi ženám z deseti. Proč? A jak na to, abyste riziko nevzhledných těhotenských „suvenýrů“ dokázala alespoň částečně zmírnit? Odborníci poradí.

22. 1. 2024
GALERIE: Úžasné kostýmy pro děti na karneval, které zvládnete doma. Inspirujte se!

GALERIE: Úžasné kostýmy pro děti na karneval, které zvládnete doma. Inspirujte se!

Karnevalová sezona začíná. Že nevíte, jakou masku pro děti pořídit? Pokud jste trochu zručná a máte doma zbytky látek, knoflíky, kartonové krabice a barvy na textil, můžete vytvořit pro své zlatíčko nezapomenutelný kostým.

17. 1. 2024
Migréna a bolest hlavy v těhotenství: Jaké jsou příčiny a co doopravdy přinese úlevu | Zdroj:  iStock.com

Migréna a bolest hlavy v těhotenství: Jaké jsou příčiny a co doopravdy přinese úlevu

Čekáte miminko a trápí vás časté a úporné bolesti hlavy a s nimi spojené nevolnosti? Co spouští záchvaty migrény a jak si ulevit? Můžete si vzít léky na bolest? Na vše důležité, co byste měla vědět, odpovídá MUDr. Markéta Škodová, lékařka z Certifikovaného centra pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy Nemocnice Jihlava.

15. 1. 2024
Kdy vznikl a proč se slaví masopust? Tady je 6 nápadů, kterými ho dětem hravě přiblížíte | Zdroj:  profimedia.cz

Kdy vznikl a proč se slaví masopust? Tady je 6 nápadů, kterými ho dětem hravě přiblížíte

Víme, jak dětem jednoduše vysvětlit, co je to vlastně masopust a jak ho pořádně oslavit. Máme pro vás super nápady, které zajistí spoustu zábavy. Vyzkoušejte aspoň některé.

14. 1. 2024
Co dělat, když dítě zvrací? Tohle byste měli vědět | Zdroj:  iStock.com

Co dělat, když dítě zvrací? Tohle byste měli vědět

Zvracení u malých dětí může mít vždy několik důvodů, méně i více závažných. Od střevní virózy nebo bakteriální infekce po rotaviry, nebo dokonce zánět slepého střeva. Jaké jsou nejčastější příčiny, kdy zpozornět a vyhledat lékaře, jak postupovat a čím malému marodovi ulevit? Poradíme.

14. 1. 2024
Víte, jak správně na Priessnitzův zábal? Pomáhá nejen při kašli a bolesti v krku | Zdroj: Istock

Víte, jak správně na Priessnitzův zábal? Pomáhá nejen při kašli a bolesti v krku

Mrazivé počasí uhodilo v plné síle a je to tu zase. Věčné rýmičky, kašel, škrábání a bolest v krku i různé virózy včetně covidu. Vedle úlevových léků a teplého čaje můžete vyzkoušet také tradiční metodu, a to známý Priessnitzův obklad nebo zábal. K čemu je dobrý, kdy pomůže a jak ho správně připravit? Vysvětlíme.

9. 1. 2024
Kate, princezna z Walesu, dnes slaví 42. narozeniny. Jak šel čas s oblíbenou členkou královské rodiny?  | Zdroj: Profimedia.cz

Kate, princezna z Walesu, dnes slaví 42. narozeniny. Jak šel čas s oblíbenou členkou královské rodiny?

Okouzlující manželka následníka britského trůnu prince Williama slaví dnes své 42. narozeniny. Malá oslava prý proběhne jen v rámci rodinného kruhu. Z rozverné holky se postupem času stala elegantní dáma a obětavá maminka tří ratolestí, která vzorně plní královské povinnosti. Z tváře jí téměř nikdy nemizí úsměv. Podívejte se do fotogalerie na to, jak šel čas s Catherine Middleton, manželkou následníka královského trůnu.

9. 1. 2024
1234521...
Betynka na Facebooku


Nejčtenější články