Kateřina Prachařová

Dceru vychovávám jinak než syna. Genderová korektnost mě děsí | Zdroj: iStockphoto.com

Dceru vychovávám jinak než syna. Genderová korektnost mě děsí

V dnešní době, která razí rovnoprávnost vždy a všude, kdy se řeší i genderová vhodnost krásných básniček v čítance, se se svým postojem příliš nechlubím. Můj názor ale je, že vychovávat kluka a holčičku stejně prostě nejde. A ani to není správné.

30. 6. 2018 | 24
Stěhujeme se do vysněného domu. Syn ale stěhování bojkotuje!

Stěhujeme se do vysněného domu. Syn ale stěhování bojkotuje!

Když se nám po několika letech mačkání v malém bytě konečně podařilo najít dům snů, byli jsme nadšení. Stěhovat jsme se začali postupně už před pár týdny, do prázdnin by mělo být hotovo. Naši radost ale kazí naprostý odpor staršího syna. Dům nesnáší ještě dřív, než v něm začal bydlet.

28. 6. 2018
Opravdu vychováváme děti bez předsudků? Zamyslete se nad tím!

Opravdu vychováváme děti bez předsudků? Zamyslete se nad tím!

Genderové stereotypy, chcete-li předsudky, nás ovlivňují možná víc, než si myslíme. A i tam, kde bychom to možná ani nepředpokládali. Třeba při výběru hraček pro naše děti.

22. 6. 2018
10 stěžejních milníků v životě batolete. Na tohle se pediatr neptá | Zdroj: iStock

10 stěžejních milníků v životě batolete. Na tohle se pediatr neptá

Všichni jsme přečetli spoustu knih a probádali – ačkoli se to nemá – desítky a stovky internetových stránek a diskuzí, abychom zjistili, které přelomové chvíle ve vývoji našich dětí máme očekávat. Potřebovali jsme se ujistit, že se naše děťátko ve správnou chvíli překulilo, začalo se plazit, chodit či mluvit...

3. 6. 2018
Syn miluje princezny. Společnost ho ale nutí, aby si hrál s kamiony

Syn miluje princezny. Společnost ho ale nutí, aby si hrál s kamiony

Můj tříletý syn odjakživa miluje princezny. Jeho nejoblíbenější je Elsa z Ledového království. Ne ta ve fialovém plášti, ale ta, které její sestra Anna říká: „Změnila ses, jsi jiná.“ I můj syn je jiný – podle většinové společnosti, která od něj očekává něco úplně jiného.

29. 5. 2018
Toxoplazmóza a těhotenství: Jsou obavy na místě?

Toxoplazmóza a těhotenství: Jsou obavy na místě?

Pokud se chystáte otěhotnět a máte doma kočku – nebo s kočkami někde často přicházíte do styku – možná máte obavy z možné nákazy toxoplazmózou. Tento parazit se u koček opravdu vyskytuje poměrně často, to ovšem neznamená, že vám automaticky hrozí nebezpečí.

16. 4. 2018
Perlan: Perla mezi pomocníky pro maminky. Využijete ho i místo vlhčených ubrousků | Zdroj: istockphoto.com

Perlan: Perla mezi pomocníky pro maminky. Využijete ho i místo vlhčených ubrousků

Poprvé jste se s ním nejspíš setkala hned v porodnici a rozhodně uděláte dobře, když si ho pořídíte i domů. Perlan se totiž dá použít mnoha způsoby, které jako maminka oceníte.

29. 3. 2018
Hledáte zdravý olej? Vyzkoušejte kanolový | Zdroj: istockphoto.com

Hledáte zdravý olej? Vyzkoušejte kanolový

Chtít jíst co nejzdravěji by mělo být samozřejmostí. Jednou z potravin, kterým se při stravování určitě nevyhneme, je olej. Olejů je spousta – a naštěstí se mezi nimi najdou takové, s nimiž si naše tělo porozumí. Kanolový olej je rozhodně jedním z nich.

24. 2. 2018
Potravinové alergie u dětí mohou mít i druhotný efekt: Stavy úzkosti | Zdroj: istockphoto.com

Potravinové alergie u dětí mohou mít i druhotný efekt: Stavy úzkosti

Potravinové alergie či intolerance mohou ve srovnání se skutečně vážnými chorobami vypadat jako relativně malý problém. Jenže pro některé děti je to komplikace, která kromě zdravotních potíží přináší i ty psychické.

30. 1. 2018
Jak často kojit miminko? Záleží jen na něm. A na vás | Zdroj: istockphoto.com

Jak často kojit miminko? Záleží jen na něm. A na vás

Jedna z nejčastějších otázek, které si kladou maminky prvorodičky, je ta, jak často mají své miminko kojit. Jak často kojit, jaké jsou intervaly mezi kojením? Univerzální správná odpověď neexistuje, obecně se ale asi dá říci: Tak často, jak vaše miminko potřebuje!

29. 1. 2018
Přečtěte si emotivní dopis, který napsala matka svým dvěma adoptivním dcerám | Zdroj: Hannah Marie Photo

Přečtěte si emotivní dopis, který napsala matka svým dvěma adoptivním dcerám

Když Jamie adoptovala své dvě nejmladší dcery, a počet členů její rodiny se tak oficiálně rozšířil na šest, napsala při této příležitosti upřímný a vroucí dopis. Píše v něm, že je nikdy nebude milovat tak, jako by byly její vlastní.

20. 1. 2018
Vánoce se blíží. Jak nakupujete dárky vy? Stačí jeden větší dárek, nebo více menších?

Vánoce se blíží. Jak nakupujete dárky vy? Stačí jeden větší dárek, nebo více menších?

Do Vánoc zbývá sotva měsíc a nákupní horečka roste. Nebo ne? Někdo tvrdí, že s malými dětmi jsou Vánoce hlavně o dárcích, jiný klade důraz hlavně na atmosféru, klid a čas strávený s rodinou. Na pojetí Vánoc i „taktiku“ při nákupu dárků jsme se vyptali čtenářek Maminky.

26. 11. 2017 | 4
Šest infekcí, které mohou během těhotenství ohrozit vaše dítě | Zdroj: istockphoto.com

Šest infekcí, které mohou během těhotenství ohrozit vaše dítě

Každá žena si samozřejmě přeje bezproblémové těhotenství. Pravdou je, že právě během něj jsme více náchylné k různým infekcím. Některé z nich mohou být pro plod velmi nebezpečné. Infekce se přenáší prostřednictvím placenty a také během porodu.

14. 11. 2017
Bonding i vzájemná harmonie. Jak vypadá kontaktní rodičovství v praxi? | Zdroj: istockphoto.com

Bonding i vzájemná harmonie. Jak vypadá kontaktní rodičovství v praxi?

Až si přečtete, co kontaktní rodičovství vlastně je, možná si řeknete: Ale o tohle se přece od začátku snažím! Tohle by měla dělat každá máma! Tím lépe. Kontaktní rodičovství chce jediné: Co nejvíce upevnit vztah matky a dítěte. Ne s pomocí odborníků, ale přirozenou, nenásilnou, intuitivní cestou.

27. 10. 2017
Jak naučit děti vytvářet myšlenkové mapy? | Zdroj: istockphoto.com

Jak naučit děti vytvářet myšlenkové mapy?

Má vaše dítě potíže učit se ze sáhodlouhých zápisků v sešitech? Dělá mu někdy potíže uspořádat si poznatky do správných souvislostí? Zkuste mu pomoci vytvořit myšlenkovou mapu. Možná mu bude vyhovovat více než dlouhé texty v sešitě.

26. 10. 2017
Jak na strie přírodní cestou – pomůžou černý čaj, citron i vaječný bílek | Zdroj: istockphoto.com

Jak na strie přírodní cestou – pomůžou černý čaj, citron i vaječný bílek

Strie neboli pajizévky potrápí v těhotenství značnou část žen. Hlavní roli při jejich tvorbě hraje genetika, ale nezanedbatelný význam má i to, jak se o sebe a své rostoucí bříško staráme před porodem i po něm. Naším pomocníkem mohou být nejen drahé produkty z lékárny, ale i čistě přírodní produkty, které najdeme doma.

3. 10. 2017
Dcera nechce jíst. S manželem se neshodneme, jak to řešit | Zdroj: istockphoto.com

Dcera nechce jíst. S manželem se neshodneme, jak to řešit

Naše skoro tříletá dcera Anežka byla donedávna bezproblémové dítě. Zlobila úměrně svému věku a i období vzdoru proběhlo celkem poklidně. Jediné, co s ní bylo vždy trochu těžší, je jídlo. A poslední dobou je to doslova peklo. Umocněné tím, že já a manžel se zásadně rozcházíme v přístupu, jakým to řešit.

3. 10. 2017 | 22
A proč? Jak přežít období neustálých otázek dětí

A proč? Jak přežít období neustálých otázek dětí

Nemůžete se dočkat, až začne vaše dítko mluvit a když se tak stane, tak vzpomínáte na dobu, kdy jen žvatlalo. Zvláště kolem třetího roku, kdy přichází období otázky: Proč?

27. 9. 2017
Šikana může mít mnoho podob. Naučte děti se jí bránit! | Zdroj: istockphoto.com

Šikana může mít mnoho podob. Naučte děti se jí bránit!

O šikaně mluvíme ve chvíli, kdy se dítě ocitne v situaci, která je mu fyzicky, psychicky či obojím způsobem nepříjemná, kdy mu ubližuje jiné dítě nebo častěji skupina dětí a ono není schopné útokům samo čelit a zabránit.

11. 9. 2017
Co vše vyřídit při návratu z porodnice? Zdravotní pojišťovnu i komunální odpad | Zdroj: istockphoto.com

Co vše vyřídit při návratu z porodnice? Zdravotní pojišťovnu i komunální odpad

I když máte plnou hlavu myšlenek jen na své novorozené miminko a těšíte se, jak si ho doma budete užívat, tak je třeba vyřídit i několik důležitých věcí. Sepsali jsme pro vás seznam věcí, které je potřeba vyřídit po návratu z porodnice.

6. 9. 2017
123456
Betynka na Facebooku


Nejčtenější články