Ostatní z BetynkyBetynka 3/2007

Betynka 3/2007

V březnové Betynce vám mimo jiné poradíme, jak se na těhotenství s předstihem připravit, aby proběhlo co nejlépe či v jaké poloze si můžete ulevit v první době porodní při kontrakcích. Vyvrátíme deset nejčastějších mýtů o kojení, určitě se vám budou hodit informace, jaké doklady potřebuje vaše novorozené miminko a kde je sehnat. Společně vybereme vhodné botičky pro nejmenší, navštívíme solné jeskyně, nabídneme účesy pro malé parádnice. Pokud řešíte, kdo vám pohlídá potomka, pak si přečtěte téma měsíce. Vracíte se po mateřské do zaměstnání? Náš odborník poradí nejrůznější vychytávky, jak uspět na trhu práce i s dítětem. Poradny odborníků, články o školních dětech, horoskop, zdravé recepty, souteže, křížovka a řada dalších zajímavostí na 124 stranách březnové Betynky!

Betynka 2/2007

Betynka 2/2007

V únorovém čísle se dozvíte, jak postupovat, když se miminko nedaří počít, poradíme maminkám, které chtějí nosit své potomky v šátcích a nosítkách, zda to je vhodné a jaká nosítka vybrat. S Olgou Šípkovou si cvičením zpevníte postavu po porodu, o své zážitky a pocity při porodu syna se s vámi podělí psycholog Adam Suchý. Umíte zvládat náročné situace, když začne vaše batole vzdorovat a vztekat se? Poradí vám několik zkušených maminek. Přečtěte si článek o tom, jak může vhodná strava podporovat činnost mozku, zážitky porodní asistentky, ...

1. speciál Betynka 2007 - Porod v nejčastějších otázkách

1. speciál Betynka 2007 - Porod v nejčastějších otázkách

První letošní speciál Betynky, který vyšel v dubnu 2007, je určený především pro nastávající maminky. Na 84 stranách najdete rady, tipy a informace, které vám poslední týdny těhotenství i samotný porod usnadní. Dozvíte se třeba, jak vybrat předporodní kurzy, co se děje ve vašem bříšku v jednotlivých trimestrech. Odpovíme na všechny otázky, které se točí kolem porodu (co je epidurál, jak vybrat porodnici, jak vypočítat termín porodu…). Ptali jsme se za vás, jaké služby a vedení porodu nabízejí některé velké české porodnice.

Betynka 1/2007

Betynka 1/2007

Do nového roku 2007 si dala Betynka předsevzetí, že přibere na objemu, což se jí podařilo, takže si v ní budete moci přečíst ještě více zajímavých článků. V rubrice těhotenství se dozvíte, jak se správně starat o poprsí a jak je důležitá pestrá strava s dostatkem minerálů. Proměnou prošla naše čtenářka Klára, která čeká miminko. Opravdu jí to moc slušelo. Když už je miminko na světě, není ještě porod u konce. Co se bude ještě odehrávat ve třetí a čtvrté době porodní? Mají v porodnicích nějaký řád a jaký? Patronkou časopisu Betynka se pro tento rok se stala Olga Šípková, se kterou si můžete zacvičit, abyste získala ....

Betynka 12/2006

Betynka 12/2006

Prosinec je tu. V některých rodinách nastává pohodová doba, v jiných naopak plná napětí a hektického shánění dárků. Záleží především na maminkách, zda považují za důležitější úklid a pečení, nebo rozzářená očka dětí při společném chystání ozdobiček a zpívání koled. O tom, co vlastně na konci roku slavíme a kdo nosí dárky, si přečtěte na stránkách prosincové Betynky.

Betynka 11/2006

Betynka 11/2006

V listopadové Betynce se dozvíte, jak využívá miminko plodovou vodu a že ji lze použít pro genetická vyšetření. Dočtete se také co vše ohrožuje potenci mladých mužů. Naše čtenářka popisuje, jak prožívala svůj báječný porod a další zase radí , jak si usnadnit šestinedělí. Paní doktorka Lenka Smetanová opět radí, jak

Seznam nových předplatitelek, které dostanou hrací lehátko

Seznam nových předplatitelek, které dostanou hrací lehátko

300 nových předplatitelek Betynky získalo pro své děťátko hrací lehátko. Jejich jmenný seznam uvádíme níže.

Betynka 10/2006

Betynka 10/2006

Podzim pěkně zbarvil nejen listí, ale také náš časopis. Přibyly nejen barvy, ale I nové rubriky, na kterých se můžete podílet I vy, naše milé čtenářky. Pošlete nám váš oblíbený recept, legrační hlášku svého dítka, tipy na zařízení a restaurace, kde jste bez problémů pobývali s malými potomky, fotky děťátka a celé vaší sympatické rodinky. Těšíme se.

SEZNAM NOVÝCH PŘEDPLATITELEK BETYNKY, KTERÉ DOSTANOU DÁREK

SEZNAM NOVÝCH PŘEDPLATITELEK BETYNKY, KTERÉ DOSTANOU DÁREK

Děkujeme za zájem, se kterým jste se hlásily jako nové předplatitelky Betynky. Během prvních dnů se vás přihlásilo tolik, že počet zájemců o předplatné několikrát převýšil množství hraček. Moc nás mrzí, že jsme některé z vás zklamali, ale věříme, že zájem o náš časopis neztratíte. Přinášíme vám nové rubriky, novou grafiku, více stran za původní cenu a další změny v obsahu Betynky budou následovat! Vaše redakce

Betynka 9/2006

Betynka 9/2006

Je tu září a všechny rodiny s malými dětmi jsou v pohotovosti. Skončily prázdniny a musejí si zvyknout na nový denní režim, protože děti začínají chodit do školky a do školy. A právě začátku školního roku je věnováno téma měsíce. Betynka poradí, jak potomkovi pomoci se zvykáním na nový kolektiv, co mu pořídit do školy za pomůcky a co na sebe. V rubrice těhotenství si přečtete, co v prvním trimestru prozradí o miminku ultrazvuk, jak se mění v tomto období hladina cholesterolu u nastávající maminky. Několik maminek se našemu měsíčníku svěřilo, co dělaly poslední dny před porodem. Astroložka Lenka Mochnáčová za pomocí hvězd radí ženám, kterým se nedaří otěhotnět a o své zkušenosti se podělila i s vámi. Víte jaký koupit bryndáček? Dáme vám tip. Nabízíme také recepty na dobré příkrmy. Proč může spinkat miminko s rodiči v posteli. Poradíme vám , jak může začít hudebně nadané dítě hrát na hudební nástroj. Proč si rodiče velkých kluků došli pro malou holčičku do dětského domova se dozvíte v naší reportáži. Zářijová Betynka vás bude inspirovat k návštěvě různých akcí, které můžete tento měsíc s dětmi navštívit. Marcela Černá a Bolek Polívka vyprávějí o životě na farmě a o svých dětech. Uvařte dobroty celé rodině můžete podle receptů našich čtenářek.

Cesta do ZOO

Cesta do ZOO

Milá Betynko, chci se s vámi podělit o „zajímavou“ zkušenost. Šimek s Grosmanem by to jistě nazvali „Moje cesta do zoo“.

Dopis z Irska

Dopis z Irska

Milá Betynko, už to budou dva roky, co jsem si poprvé přečetla váš časopis u své sestry, před rokem jsem si vás sama předplatila. Žiju už 6 let v Irsku.

Špatná zkušenost

Špatná zkušenost

Milá Betynko, ráda bych vám poděkovala, protože mi časopis Betynka moc pomohl. Otěhotněla jsem neplánovaně, ale i přesto jsem se nemohla dočkat, až budu ten svůj malý uzlíček štěstí držet v náručí.

Betynka 8/2006

Betynka 8/2006

Prázdniny jsou v plném proudu, jistě si je užíváte s dětmi někde u vody či v lese. Doufáme, že si najdete čas i na Betynku. V těhotenské rubrice se dozvíte, proč nastávajícím maminkám nevoní některá jídla a jak může být nebezpečný opar při porodu. Kamila popisuje, jak přivedla na svět svého synka Filípka v porodnici v Praze-Podolí. Jistě vás zaujmou také zpovědi několika maminek, které si našly v porodnici kamarádku. Všechna pro a proti náušničkám u miminek. S výchovou k samostatnosti můžete začít už po prvním roce a usnadníte si tak život, když budete mít obratné batole. Proč odmítli vzít vaše dítě do školky? Kdo to rozhoduje? Zpověď ženy, která žila s dítětem v azylovém domě. Proč pořád váš potomek zlobí? Možná má zdravotní problémy. V srpnovém rozhovoru Betynky se běžkyně Lída Formanová svěřuje, že nejcennější je pro ni syn Péťa. Kdo má v rodině držet kasu? Na toto téma je tentokrát náš příběh v rubrice Partnerství. „Osmička“ na svých stránkách nabízí poradny odborníků, bezplatnou inzerci, zdravé recepty I fotosoutěž.

Betynka 7/2006

Betynka 7/2006

V prázdninovém čísle Betynky si opět přečtete řadu zajímavých článků, třeba v rubrice těhotenství se dozvíte, jak se vyvíjí plod v matčině bříšku měsíc po měsíci a že by sluníčko nemělo v těhotenství vadit, pokud si ho budete užívat s mírou. Blíží se vám termín porodu? Buďte klidná, miminko přijde na svět zřejmě o něco později, jako u většiny žen. Jak prožívala šestinedělí novopečená maminka Kamila se dozvíte v její zpovědi. Víte, že by se miminko nemělo dostat na přímé slunce a kojení mu zaručuje dostatečný příjem tekutin? To další potřebné informace, jak se starat o maličké v létě se dozvíte v Betynce. Pediatr Lenka Smetanová odpovídá ve své stálé rubrice o výživě miminek. Kojení nemusí bolet. Jak na to? Vyzkoušejte naše tipy na dobré příkrmy a pobavte se nad výroky dětí, které nám zasílají čtenářky. PhDr. Petrová z olomoucké univerzity rozebírá dětské kresby a vysvětluje, čeho si na nich všímat. Půjdete k rybníku? Víte, na co si dávat pozor? Jak zabavit potomky, když bude o prázdninách ošklivo si přečtěte v červencové v Betynce. Jak připravit dítě, když bude pár dní bez rodičů. Televizní moderátorka Jolana Voldánová se v rozhovoru svěřuje, že nechce zažívat stereotyp. Tématem měsíce jsou možnosti vhodné přepravy na dovolenou s malým dítětem.. V nové rubrice bude redakce radit ,jak nakupovat různé výrobky, tentokrát autosedačky. V bezplatné inzerci si můžete najít zajímavý inzerát a s dětmi se zabavit v rubrice Hrátky.

Porodní zážitky, které nestojí za to!

Porodní zážitky, které nestojí za to!

Milá Betynko, často čtu v dopisech jiných čtenářek, jak krásný měly porod díky doktorům a sestřičkám. Já prožila pravý opak.

Všem patří mé velké díky!

Všem patří mé velké díky!

Milá Betynko, V dubnu 2002 se mi narodil zdravý chlapeček.Mé těhotenství probíhalo zcela normálně. V loňském roce jsem otěhotněla podruhé a plánovaný porod byl na září 2005. Zpočátku jsem se radovala a doufala, že vše proběhne v klidu.

Dva různé porody

Dva různé porody

Milá Betynko, už 2 roky tě moc ráda čtu. Moje zkušenosti s porody jsou pestré, protože starší syn Šimon se narodil císařským řezem, kdežto Štěpán klasickým porodem.

Nová životní šance

Nová životní šance

Milá Betynko, už to jsou více než dva roky, co si tě pravidelně každý měsíc poctivě přečtu od první do poslední strany, ale ještě nikdy mě nenapadlo, že i já ti jednou budu psát. Až do minulého týdne jsem byla spokojenou maminkou dvouleté holčičky a opravdu jsem si to užívala.

Betynka 6/2006

Betynka 6/2006

V čísle 6/06 Betynky se dočtete, proč je tak důležité nezapomínat v těhotenství na péči o chrup, projdeme s vámi porodní sál od zazvonění u dveří až po první minuty s právě narozeným miminkem. Víte, co napadlo několik známých maminek, když se dozvěděly, že jsou těhotné a poté když viděly poprvé své dítě?

Naše malá fialka

Naše malá fialka

Milá Betynko, chtěla bych Ti poděkovat, že vydáváš tak skvělý časopis, a přeji Ti hodně zdaru do dalších desítek let. Je mi 27 let a mám už 2 děti. Můj příběh však začíná mnohem dřív.

Druhé miminko

Druhé miminko

Milá Betynko, chtěla bych se s vámi podělit o krásné zážitky při narození mých dětí.

Porod doma

Porod doma

Milá Betynko, děkuji ti za všechny rady. Protože už mám doma báječnou půlroční holčičku, chtěla bych reagovat na článek o porodech doma z č. 3/2006

Poděkování

Poděkování

Milá Betynko, ráda bych se svým manželem a již perfektním tatínkem poděkovala porodnici v Českém Krumlově.

Betynka 5/2006

Betynka 5/2006

Betynka se v květnu společně s nastávající maminkou Kamilou vyparádila a doufáme, že vás budeme inspirovat hezké těhotenské oblečení. Jestliže máte po návratu z porodnice pocit, že nevíte, jak dál, stačí zavolat do Centra pro těhotenství, porod a mateřství Anitha v Praze 9.

Betynka 4/2006

Betynka 4/2006

Která povolání nejsou vhodná pro těhotnou ženu, nebo, jak si ulehčit spánek s bříškem. Víte, jak mohou bylinky ulehčit porod? O své zkušenosti s porodem v Holandsku se s vámi podělí Češka, která tam žije. Děti teď začnou trávit venku více času, a proto je nutné více dbát na jejich bezpečnost na ulici i v přírodě.

Betynka 3/2006

Betynka 3/2006

U tříměsíčního miminka už dokáže dětský lékař při preventivní prohlídce zhodnotit, zda se vyvíjí , jak by mělo.Chtěli byste z vašeho maličkého vychovat gurmána a nevíte, jak na to? Přečtěte si o tom v Betynce.

Betynka 2/2006

Betynka 2/2006

I v zimních měsících může těhulka vyjet za sluncem. Stále víc se rodí dvojčata. Jak takový porod probíhá se dočtete v únorové Betynce. Prožijeme běžný den s batoletem a ukážeme si, jak by měl vypadat. Přečtěte si reportáž z rodiny, kde mají devět dětí! Víte, jaká jsou nepovinná očkování pro děti?

Betynka 1/2006

Betynka 1/2006

První číslo tohoto roku je plné zajímavých článků pro těhotné i maminky miminek, batolat a předškoláků. V rubrice Partnerství nabízíme test, ve kterém se dozvíte, kdo je u vás pánem domu a v Bezplatné inzerci si můžete najít kočárek či oblečení pro své miminko.

11516171819
Betynka na Facebooku