Ostatní z BetynkyNaděje umírá poslední

Naděje umírá poslední

Milá Betynko, v šestém měsíci těhotenství mi začalo tvrdnout břicho. Jednou v noci jsem byla s nafouklým břichem a zimnicí odvezena do nemocnice. Na kapačkách jsem strávila pět dní.

Život je boj...

Život je boj...

Milá Betynko, rád bych se s tebou podělil o svůj příběh. Před lety jseme byl ve výkonu trestu za klukovskou hloupost a v té době mi má přítelkyně oznámila, že je těhotná.

Rychlé štěstí

Rychlé štěstí

Milá redakce, před třemi roky jsem se rozhodla odstěhovat za prací do Kolína. Čas plynul a já si svou práci užívala. Jen láska a opora mi trochu chyběly. A tak jsem se náhodou seznámila s pohledným mužem.

Je nás pět...

Je nás pět...

Když bylo Rozárce 8 let a našemu rošťákovi 4,5 roku, nastoupila jsem do vysněného zaměstnání a radovala se, že konečně skončily doby, kdy jsme museli bojovat s nevelkým finančním příjmem. Jenomže...

Jak jsem objevila Betynku...

Jak jsem objevila Betynku...

Milá Betynko, je mi jedenatřicet let a v březnu očekávám napjatě své první dítě. Přiznávám bez mučení, že nejsem z těch pečlivých maminek, které se na všechno důkladně dlouho dopředu teoreticky připravují.

Betynka 7/2008

Betynka 7/2008

Betynka 6/2008

Betynka 6/2008

Betynka 5/2008

Betynka 5/2008

Květnová Betynka ví, že naše záda nemají nikdy dovolenou. Že se dá těhotenská móda pořizovat tak, abyste ji mohly nosit i po narození dítěte. Přínáší srovnání, které rodičovské praktiky a taktiky frčely před patnácti lety a které jsou moderní dnes. Řeší s rodiči dilema, jestli si brát nebo nebrat miminko do postele. Poradí, jak se vážou šátky na nošení kojenců, kde je koupíte a proč v nich nenechávat děti celý den. Dozvíte se, jak fenomén internet ovlivňuje život českých maminek. A také, že je normální, když žena těsně po porodu nejásá z novorozence nadšením. Přečtete si, o tom, proč je rodinné mazlení pro dítě důležitější než všechny ostatní školy na světě, plus příběh maminky, která bojuje od narození dcerky s jejím atopickým ekzémem. A také, jak zabavit předškoláka, když venku prší, jak vyzrát na ošklivé sny a povídat si holčičkami a kluky o lechtivých tématech. A k tomu odborné rady psychologů, pediatrů i výživářů na všechny otázky rodičů, kterým na jejich dětech záleží.

Týden dětí (dárků) s Betynkou - květen 2008

Týden dětí (dárků) s Betynkou - květen 2008

Milé maminky, čtenářky Betynky, přijďte na setkání s námi do některého z mateřských center po celé České republice. Přijedeme za vámi a rozdáme dárky. Přečtená Betynka u vás = zdarma dárek od nás. Přineste Betynku a vyberte si ze spousty zajímavých dárků pro vaše děti.

Betynka 4/2008

Betynka 4/2008

V dubnové Betynce se vám patronka Betynky Tereza Kostková představí jako „indiánská babička“. Maminky, které jsou po umělém oplodnění, mívají někdy obavu, zda bude jejich těhotenství v pohodě. Nemusí se bát, jsou totiž pod kontrolou. Hlas, když mu dáme prostor, dokáže rozeznít celé tělo. Víte, že je nejpřirozenějším hudebním nástrojem, který může nenarozenému děťátku hodně dát? Většina nastávajících maminek si pečlivě zakroužkuje v kalendáři den, kdy se má dítě narodit. Vyjde to opravdu přesně, nebo je to jen náhoda? Čtěte v rubrice Porod. Cvičení, tedy spíše protahování ručiček a nožiček, je příjemné nejen pro mrňouska, ale i pro maminku. Ukážeme vám, jak na to. Má vaše děťátko alergii na kravské mléko? Vyzkoušejte denní menu, které pro vás připravila odbornice na výživu nejmenších MUDr. Lenka Smetanová. Kousátka jsou jen výborným pomocníkem při prořezávání zoubků, naši drobečci si však s nimi mohou také hezky pohrát. Zdá se vám, že dává váš drobeček přednost tátovi? Nezazlívejte mu to, ani nebuďte smutná. Důležité je, že se máte všichni rádi. Maminka Jana a její holčička Sofie šly s Betynkou do velké Proměny. Podívejte se, jak to dopadlo. Když zjistíte, že čekáte miminko, jistě se ve vás radostí zatetelí dušička. My už víme, jak bylo Pelikánovým, když se dozvěděli, že budou mít hned tři miminka najednou. Má učení dětí doma něco do sebe? Určitě, ale je třeba dodržovat pravidla. Hledáte pro svého potomka aktivitu, která by ho bavila, protáhla mu tělo a obohatila ducha? Co takhle zkusit taekwon-do? Říká se, že děti z kojeneckých ústavů a dětských domovů mají mnohem horší start do života. O tom, že začátek nemusí být pro ně osudový, vás jistě přesvědčí reportáž z Plzně. Úrazy u malých dětí bývají téměř na denním pořádku. Někdy však nestačí bolístku „jen“ ošetřit, ale je třeba sevřít malého do náruče. Špatná ranní nálada může dítě tak rozhodit, že se ve škole zcela nesoustředí. Co s tím? Ze svých pocitů se tentokrát vyznává Hanka Kynychová, úspěšná cvičite

Betynka 3/2008

Betynka 3/2008

V březnové Betynce se s vámi patronka časopisu Tereza Kostková podělí o své zážitky s péčí o miminko a s kojením. Dozvíte se, jak je pitný režim v těhotenství důležitý, přečtete si, že není dobré zanedbávat péči o zuby. Aby bylo miminku dobře po tělíčku, můžete vyzkoušet masáže. Víte, jak na to? Přineseme vám podrobný návod. Také už se vám stalo, že se vám batole pověsilo na sukni a nechtělo, abyste někam odešla? Poradíme vám. Pokud si chcete zacvičit se svými malými dětmi, můžete se inspirovat seriálem, který pro vás připravuje Olga Šípková. Zavedeme vás do školičky populární hudby, která je určena pro děti od čtyř let, společně s námi můžete přivítat velikonoční svátky. Pokud jste přihlásili svého potomka k přijímačkám na osmileté gymnázium, čeká ho velká zkouška. Ale nejen jeho, také vás. Budete umět ve vypjaté situaci obstát? Neklidné dítě u ničeho dlouho nevydrží a i když je velmi inteligentní, mívá ve škole problémy. Společně budeme hledat řešení. Odpovíme vám i na otázku, zda může hyperaktivitu ovlivnit strava. Představíme vám moderátorku pořadu Sama doma Janu Havrdovou. Našim dětem hrozí mnohá nebezpečí? především venku na ulici a od cizích lidí. Nabízíme vám několik modelových situací. Otestujte si je. Na stránkách Betynky také najdete módu pro nastávající maminky a pro děti, tipy na akce a výlety, zajímavé recepty a soutěže.

Betynka 2/2008

Betynka 2/2008

V únorové Betynce vám odhalíme, co všechno se můžete dozvědět z plodové vody, jak se puberťáci dívají na svou těhotnou matku, navštívíme Hanku Kynychovou a její dcery Alexandru a Sofii. Při setkání nechyběl ani starší bráška Filip a šťastný táta. Víte, proč se miminkům tak líbí ve vaničce proč se máma s dcerou dorozumívají znakovou řečí či proč si děti často a rády vymýšlejí naprosté nesmysly o vlastní rodině? Pak si určitě přečtěte nové číslo našeho časopisu. Najdete řadu rad – třeba rpo rodiče dětí, které nerostou nebo s růstem zaostávají za vrstevníky. Dozvíte se, co mají jíst malí sportovci, jak se žije maminkám studentkám, proč se věnovat sportu nordic walking či nač je skvělé pivo. I v únorové Betynce máte všechny oblíbené poradny odborníků, tipy na výlety pro celou rodinu, reportáž a další a další informace!

Betynka 1/2008

Betynka 1/2008

V lednové Betynce se dočtete, jakých 7 strachů a obav z porodu budoucí maminky mají a jak je překonat. Poradíme, jak zmírnit těhotenské nevolnosti, letošní patronkou Betynky se stala herečka Tereza Kostková. Pro naše čtenářky vtipně zavzpomínala na porod dnes už půlročního Toníčka. Naše čtenářka a maminka holčičky Verunky – Stáňa testovala s dcerou látkové a jednorázové plenky. Navštívili jsme místo, kde se dají strávit příjemné chvíle ve společnosti dalších maminek s miminky - pražské A centrum, kde si můžete I zacvičit! Od jedničky jsme změnili rubriku příkrmy, přidali jsme pro vás nově seriál o vývoji prvního roku věku měsíc po měsíci. Společně se můžeme vydat na boby a sáňky, mapovali jsme pro vás trh se zimními přibližovadly. Letošní cvičení je také premiérové: pod taktovkou Olgy Šípkové cvičí její dcera Adélka a její kamarádka Kristinka. S nimi si určitě rády protáhnou tělo všechny děti. Uvažujete o odkladu školní docházky pro svého potomka? Pak si přečtěte článek na straně 52. Jak se žije maminkám dvojčat prozradí dvě z nich v pravidelné rubrice. Jaké zvláštnosti najdete v herecké rodině Lucie Benešové a Tomáše Matonohy se s vámi ženská polovina známé dvojice podělí v rozhovoru. Na některé výchovné problémy jsme se rozhodli podívat z obou stran – tedy pohledem mužským I ženským. Poprvé na věčné téma nepořádek v dětském pokojíčku. Další články a náměty, stejně jako své pravidelné rubriky najdete opět ve své Betynce!

Betynka 12/2007

Betynka 12/2007

Prosincová Betynka je plná tipů na dárečky pro malé i velké. Aby ne, vždyť Vánoce už jsou za dveřmi! I proto jsme pro vás vybírali správný stromeček a řešili, zda je či není Ježíšek. Cvičitelka Hanka Kynychová už měla sbalenou tašku do porodnice a včas, protože se její holčičky na svět přihlásily trochu dřív, než měly. Sofie a Alexandra se narodily 27. listopadu! Moc blahopřejeme, držíme palce a věříme, že je brzy uvidíme na fotkách v Betynce. V porodnici U Apolináře jsme zjišťovali, jak se rodí o svátcích, to bude určitě zajímat nejen maminky, které mají v tomto období termín, stejně tak, jak se označují novorozenci, aby se už nikdy neopakovala záměna dětí! Zima je obdobím sněhu a zimních radovánek – vypravíme se společně poprvé na lyže. Zimní sporty mohou přinést také zranění, k nim se vyjadřuje odborník ortoped. Víte, jak předejít nachlazení? Dopovat se céčkem, tedy vitaminem C. Nabízíme vám top 10 zdrojů tohoto skvělého vitaminu. V rozhovoru jsme si povídali s Miss 2005 Lucií Královou, dnes maminkou ročního syna Roberta, na dětství zavzpomínala herečka Anna Šišková. Maminkám starších dětí poradíme, kdy pořídit potomkovi kreditku. Stálé rubriky, spoustu nových informací a zajímavostí, recepty, módu pro děti i těhulky, soutěže, křížovku a další zábavu najdete na stránkách prosincové Betynky!

Betynka 11/2007

Betynka 11/2007

V listopadové Betynce se mimo jiné dozvíte, jak porodit bez bolesti či co mohou jíst nekojené děti. Liší se nějak režim dětí a dospělých? Čtěte v rubrice miminko. I ve školce se může objevit šikana, nevěříte? Víc v rubrice předškolák. Hodiny se děti mohou naučit hravě a my víme jak. Máte chytré dítě, přitom se mu ve škole příliš nedaří? Máme odpověď a vysvětlení. V Betynce najdete své pravidelné rubriky, poradny odborníků, recepty pro malé i velké strávníky. V reportáži navštívíme Sokol, zařízení, kde mohou zdravě sportovat všichni – od dětí až po babičky. Ve stálé rubrice jak se žije maminkám navštívíme dvě ženy s protikladnými osudy – jedna se vrátila po porodu velmi rychle do zaměstnání a druhá zůstala s dětmi doma15 let. Obě svého rozhodnutí nelitují, přečtěte si proč. Budeme s vámi hledat hlídací agentury, tedy náhradní babičky, poradíme, kam se s dětmi vypravit na výlet či za kulturou. Rady, tipy, zajímavosti nejen o výchově a dětech – to je vaše Betynka!

5. speciál Betynka 2007 - Super babička

5. speciál Betynka 2007 - Super babička

V pátém speciálu Betynky 2007 se dočtete, jak se žije prarodičům ve městě a jak na venkově, 20 typů pro šťastná vnoučata či jakou roli hrají v životě dětí dědečkové.

Betynka 9/2007

Betynka 9/2007

V zářijové Betynce se budoucí maminky dozvědí, jestli mohou měnit v průběhu těhotenství zaměstnání, že vynechání menstruace může znamenat I něco jiného, než pozitivní těhotenský test. Andrea Verešová se čtenářkám svěřila, jak se připravovala na porod a jaké byly první dny s dcerou Vanessou, cvičitelka Hanka Kynychová radí budoucím maminkám se cvičením i zdravým životním stylem vůbec a prožívá s Betynkou těhotenství v přímém přenosu. Poradíme, co obléci dětem na procházku, jak na malého lakomce, jak usnadnit našim nejmenším vstup do mateřské školy. Máte školáčka? Vybereme s vámi zájmové kroužky, pobavíme se nad výroky v žákovských. V reportáži se dočtete, jak funguje Linka bezpečí a které děti na ní hledají pomoc, nakoupíme pomůcky pro leváky, poradíme s výběrem knížek, prozradíme, co je skrytá vulgarita v rodině. Můžete soutěžit o řadu zajímavých cen, v Betynce objevíte nové rubriky, rady, zajímavosti a informace opět nejen o dětech.

Betynka 10/2007

Betynka 10/2007

V říjnové Betynce se s vámi opět cvičitelka Hanka Kynychová podělí o své zážitky při čekání dvojčátek, zacvičíte si s ní, abyste těhotenství prožily fit a v pohodě. Dozvíte se, co všechno může ovlivnit nedostatek jódu a jak je nejen pro těhulky důležitý. Co si počít, když máte doma nespavé miminko? Posilovat imunitu a chránit se před podzimními plískanicemi můžeme v sauně - i s batolaty! Herečka Lucie Benešová se předvedla v roli modelky I se svými dětmi, mapovali jsme pro vás, jak se vaří ve školkách, radili jsme se s dětským psychologem, zda se s dětmi učit a dělat s nimi úkoly nebo je nechat samostatné. Víte, že existuje elektronická žákovská? V reportáži jsme navštívili genetické laboratoře. S námi si můžete ověřit, jaký typ dítěte doma máte. V rubrice jak se žije známým a neznámým maminkám jsme tentokrát zpovídali cizinky, které s rodinou zakotvily v Česku. V rozhovoru se dočtete, jak rodinu a profesi dokáže skloubit zpěvačka Tonya Graves. Párům, kteří marně čekají na vlastní dítě poradíme, jak postupovat při osvojování dítěte. Stálé rubriky, spousta námětů na výlety, akce, volné odpoledne, zábava I poučení. To je říjnová Betynka!

Přípravy na porod

Přípravy na porod

Milá Betynko, nejdřív bych ti chtěla moc poděkovat a pochválit za tvé počteníčko pro těhulky a maminky. Jako první čtu vždy životní příběhy, které mě někdy dojímají k slzám.

Betynka 8/2007

Betynka 8/2007

V srpnové Betynce se mimo jiné dozvíte, jaké se tradují mýty o pohybech plodu v mámině bříšku. A také o tom, co si o nich myslí náš spolupracovník MUDr. Roman Chmel. Víte, co znamená utajený porod? Čtěte Betynku! S Olgou Šípkovou tentokrát zpevníte hýždě po porodu, v rubrice miminko dostanete řadu praktických rad – třeba, jak utěšit plačící děťátko v kočárku, jak pomoci, když nechce pást hříbátka, najdete své oblíbené pravidelné rubriky o výživě nejmenších. Protože prázdniny vstupují do druhé poloviny a škola se nebezpečně blíží, poradíme, jaký psací stůl vybrat školáčkovi, co nakoupit do školního batohu,

Betynka 7/2007

Betynka 7/2007

V červencové Betynce se dozvíte, jak si užít horké dny nejen v námořnickém stylu. Trendy módu vám představí moderátorka Monika Valentová. Také máte pocit, že se vám na mateřské dovolené bude stýskat po zaměstnání? Izolace se rozhodně bát nemusíte. Některé nastávající maminky se obávají, že by jim „bodající“ hmyz mohl způsobit zdravotní problémy. Pokud patříte mezi ně, nalistujte rubriku Těhotenství. Dozvíte se nejen to, co vám hrozí a nehrozí, ale i jaké přípravky můžete používat. Většina miminek o svém dnu narození rozhodne sama.

Týden dárků s Betynkou - Plzeň - MC Jablíčko 11. 6. 2007

Týden dárků s Betynkou - Plzeň - MC Jablíčko 11. 6. 2007

Milé maminky, čtenářky Betynky! Děkujeme vám za úžasný týden! Přišly jste (některé i s tatínky), byly jste moc příjemné. Teď daleko líp víme, pro koho každý měsíc časopis vytváříme a moc nás to těší.

Týden dárků s Betynkou - České Budějovice - MC Máj 12. 6. 2007

Týden dárků s Betynkou - České Budějovice - MC Máj 12. 6. 2007

Milé maminky, čtenářky Betynky! Děkujeme vám za úžasný týden! Přišly jste (některé i s tatínky), byly jste moc příjemné. Teď daleko líp víme, pro koho každý měsíc časopis vytváříme a moc nás to těší.

Týden dárků s Betynkou - Brno - MC Sedmikráska 13. 6. 2007

Týden dárků s Betynkou - Brno - MC Sedmikráska 13. 6. 2007

Milé maminky, čtenářky Betynky! Děkujeme vám za úžasný týden! Přišly jste (některé i s tatínky), byly jste moc příjemné. Teď daleko líp víme, pro koho každý měsíc časopis vytváříme a moc nás to těší.

Týden dárků s Betynkou - Olomouc - MC Klubíčko 14. 6. 2007

Týden dárků s Betynkou - Olomouc - MC Klubíčko 14. 6. 2007

Milé maminky, čtenářky Betynky! Děkujeme vám za úžasný týden! Přišly jste (některé i s tatínky), byly jste moc příjemné. Teď daleko líp víme, pro koho každý měsíc časopis vytváříme a moc nás to těší.

Týden dárků s Betynkou - Praha - Centrum Chodov 16. 6. 2007

Týden dárků s Betynkou - Praha - Centrum Chodov 16. 6. 2007

Milé maminky, čtenářky Betynky! Děkujeme vám za úžasný týden! Přišly jste (některé i s tatínky), byly jste moc příjemné. Teď daleko líp víme, pro koho každý měsíc časopis vytváříme a moc nás to těší.

4. speciál Betynky 2007 - Zdravé dítě

4. speciál Betynky 2007 - Zdravé dítě

Ve čtvrtém speciálu Betynky 2007 najdete mimo jiné velký lexikon zdraví, návod na první pomoc v různých situacích, popis toho, co se miminko naučí v prvním roce života či jaký sport je vhodný pro vaše dítě.

Betynka 6/2007

Betynka 6/2007

V červnové Betynce najdete módu pro horké dny, tentokrát jsou to tuniky a trička. Dá se podle tvaru bříška zjistit, jestli budete mít kluka nebo holčičku? Víte, kolik byste měla přibrat na váze? Čtěte v rubrice Těhotenství. Nedonošená miminka v některých případech „putují“ do inkubátoru. Je dobré vědět, jak je o ně postaráno. Zvážením, změřením, kontrolou srdíčka, plic, pokožky a vrozených reakcí vyšetření novorozence nekončí. Včasné odhalení případných zdravotních problémů v prvních dnech života je základ úspěchu. Léto už je za dveřmi. I naši nejmenší potřebují spoustu nezbytností.

Betynka 5/2007

Betynka 5/2007

V květnové Betynce se představila herečka Alice Bendová jako modelka a předvedla těhulkám modely pro jaro a léto 2007. Narodí se vám holka nebo kluk? O pohlaví potomka rozhodují spermie. Navštívili jsme porodnici, kde se dokáží domluvit s cizinkami i neslyšícími maminkami. V nové rubrice se ptáme v porodnicích, jaké služby budoucím maminkám nabízejí. Tentokrát z Ostravy Poruby. Všem maminkám, kterým se narodilo miminko předčasně, dodá sílu a naději příběh maminky Martiny, které se František a Terezka narodili v 5. měsíci těhotenství. Čtěte v rubrice miminko! Poradíme s nákupem chůviček, nabídneme tipy na recepty pro nejmenší, ale i batolata, v reportáži navštívíme vegetariánskou mateřskou školu. Víte, co naznačuje písmo vašeho školáčka? Odhalí, zda je v pohodě nebo má nějaké obtíže. Chystá se váš potomek poprvé na školu v přírodě? Co s sebou určitě zabalit a co vůbec nebrat, si přečtete v rubrice školák. Chlupatý mazlíček v rodině z pohledu veterináře, psychologa, dítěte i zvířete. V rozhovoru hvězda Ordinace v růžové zahradě Ivana Jirešová. Herečka Bára Srncová se nám svěřila, jak její rodině vyhovuje střídavá péče o dceru Emu. Tipy na akce a výlety pro celou rodinu a mnoho dalších informací, rad a zajímavostí nejen o dětech najdete v Betynce číslo 5!

3. speciál Betynka 2007 - Těhotenství v nejčastějších otázkách

3. speciál Betynka 2007 - Těhotenství v nejčastějších otázkách

Třetí speciál Betynky vyšel v červnu 2007. Plánujete miminko nebo ho už dokonce čekáte? Pak je určený právě vám! S naším speciálním vydáním Betynky prožijete pohodových 9 měsíců čekání na miminko, poradíme, jak cvičit, jak být sexy a přitažlivá i s rostoucím bříškem, jak o sebe pečovat a hýčkat se.

Betynka 4/2007

Betynka 4/2007

V dubnové Betynce se mimo jiné dočtete, jaké to je být babičkou ve čtyřiceti a maminkou v sedmnácti, poradíme, nač nezapomenout, když chcete jet s bříškem do ciziny, případně tam i porodit. Vyzkoušet můžete úlevové polohy pro druhou dobu porodní, zacvičit si s Olgou Šípkovou, uvařit zdravá a chutná jídla celé rodině, tentokrát podle našich redakčních receptů. V reportáži jsme navštívili sanatorium, kde bojují s dětskou obezitou, poradíme, jak děti seznamovat s hodnotou peněz, co s malými leváky. V nové rubrice si budeme povídat s moderátorkami Ester Janečkovou a Světlanou Zárubovou o tom, jak zvládají kariéru a rodinu. Umíte se správně pohádat? Vybíráte pro potomka kolo? Chcete znát recept na spokojenou rodinu? Přečtěte si Betynku. Najdete v ní řadu dalších zajímavostí, rad a zkušeností odborníků i maminek – čtenářek.

2. speciál Betynka 2007 - Hrátky a kocour Matyáš

2. speciál Betynka 2007 - Hrátky a kocour Matyáš

Novinka pro děti od 4 let a jejich maminky - speciál Betynka - Hrátky a kocour Matyáš. Kocour Matyáš v prvním čísle představuje svoji rodinu a hlavně nejlepší kamarádku Adélku. Adélka jezdí na invalidním vozíku a spolu s Matyášem ukazují dětem svět plný odlišností a zažívají společně různé příhody.

11516171819
Betynka na Facebooku