Markéta Novák Matějková

Mráz a miminko: Při jakých teplotách raději zůstat doma?

Mráz a miminko: Při jakých teplotách raději zůstat doma?

Venku mrzne, až praští a vy přemýšlíte, jestli můžete vyrazit ven, nebo ne? Přečtěte si, jak vhodně obléknout malé dítě do mrazu, jak poznáte, že mu není zima, a při jakých teplotách raději zůstat doma.

26. 12. 2021
Dílnička: Naučte se, jak jednoduše a přitom atraktivně zabalit vánoční dárky | Zdroj:  Markéta Novák Matějková

Dílnička: Naučte se, jak jednoduše a přitom atraktivně zabalit vánoční dárky

Každého určitě potěší, když dostane krásně a s péčí a láskou zabalený vánoční dárek. I naprostá maličkost je tak totiž povýšena na zcela jinou úroveň. Pokud si letos chcete s balením dárků trošku kreativně a nápaditě vyhrát, máme pro vás inspiraci, která je tak jednoduchá, že ji zvládne opravdu každý.

14. 12. 2021
Mateřská dovolená 2022: Vše, co potřebujete vědět | Zdroj:  Profimedia.cz

Mateřská dovolená 2022: Vše, co potřebujete vědět

Nastupujete v roce 2022 na mateřskou dovolenou? Víte, jak si o mateřskou dovolenou zažádat a jak bude vysoký váš příspěvek v mateřství? Můžete si během mateřské přivydělat? Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky týkající se mateřské dovolené v roce 2022.

12. 10. 2021
Co by mělo dítě umět před nástupem do školky? Poznat své oblečení, jíst příborem a vysmrkat se | Zdroj: Zdroj: Istock

Co by mělo dítě umět před nástupem do školky? Poznat své oblečení, jíst příborem a vysmrkat se

Začátek školního roku se nezadržitelně blíží. Víte, jaké dovednosti by vaše dítě mělo zvládat před nástupem do školky? Jsou to spíše obecná doporučení, některé školky jsou striktnější, ty tolerantnější pak počítají s tím, že děti se mnoho naučí a rychle si to osvojí v kolektivu.

25. 8. 2021
GALERIE: Tohle vás rozesměje! Jak to dopadne, když se stará tatínek | Zdroj: Zdroj: Boredpanda.com

GALERIE: Tohle vás rozesměje! Jak to dopadne, když se stará tatínek

S tatínky je vždy ta největší zábava a děti na jejich péči s láskou vzpomínají. A hlavně na legraci, která u toho vždycky panovala. Podívejte se do naší fotogalerie, jak to vypadá, když mají děti v péči tatínci.

19. 8. 2021
GALERIE: Japonská maminka vtipně zachycuje život s dvojčaty a trojčaty. To prostě musíte vidět! | Zdroj: Instagram: Sachina212

GALERIE: Japonská maminka vtipně zachycuje život s dvojčaty a trojčaty. To prostě musíte vidět!

Mít pět dětí zní samo o sobě bláznivě, ale teď si představte, že se vám narodí po třech letech od narození dvojčat ještě trojčata. K neuvěření? Zní to tak, ale pro maminku pěti kousků je to realita, o které ráda mluví jako o organizovaném chaosu. Podívejte se.

31. 7. 2021
GALERIE: Mateřská láska: Před 50 lety stejně silná a něžná jako dnes. Podívejte se na dojemné retro snímky | Zdroj: Ken Heyman

GALERIE: Mateřská láska: Před 50 lety stejně silná a něžná jako dnes. Podívejte se na dojemné retro snímky

Od svých maminek nebo babiček často slyšíme, že ony byly vychovávány jinak a my naše děti až příliš rozmazlujeme. Určitě mají v mnohém pravdu. Jedno je ale jisté, láska k dětem se v čase nemění. Je pořád stejně pevná, dojemná a dokáže skály lámat. Podívejte se na tyto nádherné fotky.

6. 7. 2021
Jak a kdy rostou dětem zuby? Podívejte se do našeho kalendáře růstu zoubků | Zdroj: istock.com

Jak a kdy rostou dětem zuby? Podívejte se do našeho kalendáře růstu zoubků

V půl roce, nebo dříve, či později? Víte, kdy dětem začínají růst první zuby a kdy můžete jaký zub zhruba očekávat? Připravili jsme pro vás orientační přehled, kdy a v jakém obvyklém pořadí dětem rostou zuby. A také tipy, jak je správně čistit a kdy vyrazit poprvé k zubaři.

1. 6. 2021
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky! | Zdroj: Laura Gerson

Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!

Jedním z častých důvodů, proč se dítě v noci probudí, je fakt, že mu vypadne dudlík. Zatímco většina rodičů prostě v takovou chvíli vstane a miminku dudlík jednoduše vrátí, britská maminka Laura Gerson upřednostňuje jiný přístup.

25. 4. 2021
Vyzkoušeli jsme v redakci. Thule Chariot si zamilují všichni sportovně založení rodiče | Zdroj: Markéta Novák Matějková

Vyzkoušeli jsme v redakci. Thule Chariot si zamilují všichni sportovně založení rodiče

Pokud jste aktivní rodiče a nehodláte se sportu vzdát ani s příchodem nového člena rodiny, budete dříve nebo později hledat nejlepší řešení ve formě sportovního kočárku nebo vozíku za kolo. Dobrou zprávou je, že dnes vám postačí jen jeden produkt – model Thule Chariot Sport, který jsme podrobili zátěžové zkoušce u nás v redakci.

25. 4. 2021
Něžný příchod na svět císařským řezem? Takhle vypadá jeho „pomalá“ varianta

Něžný příchod na svět císařským řezem? Takhle vypadá jeho „pomalá“ varianta

Duben je měsícem císařských porodů. O „přirozeném císařském řezu“, což je nový způsob příchodu miminka na svět s důrazem na prožitek matky a dítěte, jste možná už slyšeli. Podívejte se, jak doopravdy vypadá.

5. 4. 2021
To není apríl! Miminko při ultrazvuku „zatleskalo“ svým rodičům

To není apríl! Miminko při ultrazvuku „zatleskalo“ svým rodičům

Nastávající rodiče se většinou nemohou dočkat, až na ultrazvuku uvidí své miminko. Ale že jim jejich drobeček zatleská, a to několikrát za sebou, to se jen tak nestává.

1. 4. 2021
VIDEO: Podívejte se na skvělý trik, jak naučit děti zavazovat tkaničky

VIDEO: Podívejte se na skvělý trik, jak naučit děti zavazovat tkaničky

Máte doma předškoláka, který se nemůže stále naučit zavazovat tkaničky? Nechte se inspirovat maminkou jednoduchým trikem, díky kterému se děti naučí zavazovat tkaničky během chvíle.

31. 3. 2021 | 4
Nejlepší trik, jak snadno vyfouknout vajíčko

Nejlepší trik, jak snadno vyfouknout vajíčko

Velikonoce jsou doslova za dveřmi, a tak se možná chystáte s dětmi malovat vyfouknutá vajíčka. Prozradíme vám proto fígl, kterým snadno vajíčko vyfouknete pouze jednou dírkou. A pak už se můžete pustit do malování a zdobení kraslic.

28. 3. 2021 | 2
Nevíte, čím doma zabavit sebe a své děti? Vyzkoušejte "kobercové umění"! | Zdroj: Profimedia.cz

Nevíte, čím doma zabavit sebe a své děti? Vyzkoušejte "kobercové umění"!

Chcete se pobavit a ozvláštnit dlouhé dny v izolaci? Nebudete toho potřebovat moc. Stačí koberec, vaše děti, spousta představivosti a nesmyslné doplňky. Daniel a Sarah Schmidtovi zachytili své děti Jeremyho a Owena v nevšedních situacích a přitom neopustili obývák. Nechte se inspirovat a vytvořte si své vlastní karanténní album!

17. 3. 2021
Zápis do školky: Jakou vybrat a na co všechno dítě připravit? | Zdroj: istockphoto.com

Zápis do školky: Jakou vybrat a na co všechno dítě připravit?

Zápisy do mateřských škol proběhnou sice až v květnu (letos nejspíše opět distanční formou), ale už nyní je třeba si položit otázku, jestli je vaše dítě na školku zralé. Už víte, jakou školku mu vyberete, co takový zápis bude obnášet a jaké jsou podmínky přijetí do mateřské školy?

17. 3. 2021
Dílnička: Vyrobte si krásnou jarní dekoraci na stůl ve tvaru vajíčka

Dílnička: Vyrobte si krásnou jarní dekoraci na stůl ve tvaru vajíčka

Pokud už teď přemýšlíte, jak originálně vyzdobit velikonoční stůl, máme pro vás skvělý tip. Zkuste si s dětmi vyrobit tuto netradiční jarní dekoraci.

28. 2. 2021
Tyhle slavné matky rodily po čtyřicítce! Co si na tom pochvalují?  | Zdroj: Instagram

Tyhle slavné matky rodily po čtyřicítce! Co si na tom pochvalují?

Rodit po čtyřicítce? V dnešní době to nikoho nepřekvapí. Trend je jasný i mezi celebritami. Teď oznámila těhotenství zpěvačka Martina Pártlová, které je jedenačtyřicet. A už před časem mezi čtyřicítkou a padesátkou porodily například Vendula Pizingerová nebo herečka Miluška Bittnerová. A pochvalují si to!

4. 2. 2021
Dílnička: Vyrobte s dětmi nejvoňavější levandulovou valentýnku z lásky

Dílnička: Vyrobte s dětmi nejvoňavější levandulovou valentýnku z lásky

Blíží se svátek svatého Valentýna, který se každoročně slaví 14. února. Pokud chcete tuto příležitost využít k tomu, abyste vyjádřili lásku svému partnerovi nebo dětem, máme pro vás tip na úžasné levandulové srdíčko.

29. 1. 2021
Jak vybrat střední školu? Kdy podat přihlášku? Vše, co potřebujete vědět! | Zdroj: istockphoto.com

Jak vybrat střední školu? Kdy podat přihlášku? Vše, co potřebujete vědět!

Jak vybrat tu správnou střední školu a nešlápnout vedle? Podle čeho se rozhodovat, na co se zaměřit a proč je na místě hodně se ptát? Nabízíme odpovědi na všechny důležité otázky.

12. 1. 2021
1234521...
Betynka na Facebooku


Nejčtenější články