Markéta Novák Matějková

Jak vybrat nosítko a ne visítko? Na tohle si před nákupem dejte pozor | Zdroj: istock.com

Jak vybrat nosítko a ne visítko? Na tohle si před nákupem dejte pozor

Rádi byste své dítě nosili, ale šátek vám přijde moc složitý na navázání nebo máte batole, které chcete jen na chvíli poponést? V tom případě je pro vás ideální nosítko. Základem je vybrat takové, které je ergonomické. Potom už záleží na vás, který typ vám bude nejvíce sedět.

14. 5. 2019
50 montessori tipů, které zabaví i ty nejmenší děti

50 montessori tipů, které zabaví i ty nejmenší děti

Zapomeňte na drahé hračky. Děti můžete rozvíjet úplně snadno doma a vystačíte si s tím, co máte běžně v domácnosti. Naše tipy vás přesvědčí, že je to jednodušší, než si myslíte.

9. 5. 2019
Děti a med: Kdy jej můžete zařadit do jídelníčku? | Zdroj: istockphoto.com

Děti a med: Kdy jej můžete zařadit do jídelníčku?

Jste zvyklí si ráno namazat chleba medem a přemýšlíte, kdy můžete podobnou snídani nabídnout také svým dětem? Přečtěte si doporučení Světové zdravotnické organizace.

8. 5. 2019
Jaká jména dětí frčí ve světě a u nás? V Berlíně třeba Mohamed | Zdroj: Český statistický úřad

Jaká jména dětí frčí ve světě a u nás? V Berlíně třeba Mohamed

Jak se bude jmenovat? Možná máte jasno ještě před tím, než otěhotníte, ale třeba toto rozhodnutí necháváte až na poslední chvíli. Jaká jména jsou momentálně v kurzu ve světě a která si naopak oblíbili Češi?

7. 5. 2019
Meningokovou infekcí jsou nejčastěji ohrožené malé děti. Co je důležité vědět? | Zdroj: istockphoto.com

Meningokovou infekcí jsou nejčastěji ohrožené malé děti. Co je důležité vědět?

Meningoková infekce je strašákem všech rodičů. Jak se projevuje a jak ji poznáte? Následky onemocnění bývají fatální, proto je s léčbou třeba začít ihned.

6. 5. 2019
Mohou děti jíst houby? Ano, ale spíše jen v polévce než samostatně | Zdroj: istock.com

Mohou děti jíst houby? Ano, ale spíše jen v polévce než samostatně

Malé děti houby sice příliš rády nejedí, zato milují houbaření – úžasný lov hnědých kloboučků. Za úspěšný „lov“ je totiž dospělí neobvykle upřímně chválí, to děti poznají. Zatímco si rodiče pochutnávají na smaženici či obalovaných bedlách, děti většinou taková jídla odmítají. Máme je nutit? Jsou lesní houby pro dětský organismus přínosem?

2. 5. 2019 | 1
Dílnička: Vyrobte si jednoduchou kytičku pro maminku krok za krokem

Dílnička: Vyrobte si jednoduchou kytičku pro maminku krok za krokem

Den matek připadá sice na druhou květnovou neděli, ale už teď můžete s dětmi vyrobit krásný dárek, který potěší nejen maminky, ale i babičky. Jednoduchou kytičku máte hotovou za pár minut, ale radost z ní bude o to delší, protože jen tak neodkvete...

1. 5. 2019
Testujeme s dětmi: Stavebnice Resources a puzzle, které se neomrzí

Testujeme s dětmi: Stavebnice Resources a puzzle, které se neomrzí

Snad všechny děti milují stavebnice a skládání puzzle. A přiznejte se, nejenom děti. Podle odborníků skládání malých dílků vylepšuje duševní kapacitu, protože zaměstnává levou i pravou hemisféru, a je tak ideální příležitostí k relaxaci, vylepšování funkcí mozku i podpoře trpělivosti. Stavění zase dává dětem možnost popustit uzdu své fantazii.

30. 4. 2019
Testujeme s dětmi: Praktické boty, které využijete po celý rok

Testujeme s dětmi: Praktické boty, které využijete po celý rok

Boty, to je zejména u dětí kapitola sama o sobě. Nejenže jim roste rychle noha, ale navíc potřebují mnoho párů pro nejrůznější příležitosti. Proto jsme se tentokrát zaměřili na populární gumové boty Coqui, které mají hned několik možností využití. A rozhodně nejsou jen pro děti, vynachválit si je nemohli ani dospělí.

29. 4. 2019
Hydrocefalus u dětí: Vše, co byste o této nemoci měli vědět | Zdroj: istockphoto.com

Hydrocefalus u dětí: Vše, co byste o této nemoci měli vědět

Když se řekne hydrocefalus, většině z nás se vybaví nepřirozeně velká hlavička dítěte, což vede k různým spekulacím. Jak to je ale doopravdy, nám objasnil MUDr. Miroslav Cihlo z dětského oddělení Neurochirurgické kliniky Fakultní nemocnice a Lékařské fakulty v Hradci Králové, který se s hydrocefalem u dětí často setkává.

26. 4. 2019
Má za sebou sedm operací hlavy, přesto je Karolínka usměvavé dítě | Zdroj:  Archiv Petry K.

Má za sebou sedm operací hlavy, přesto je Karolínka usměvavé dítě

V těhotenství nic nenasvědčovalo tomu, že by miminko nemělo být v pořádku. O to větší šok zažila maminka Petra po porodu, když jí řekli, že její dcera Karolínka má diagnostikovaný hydrocefalus způsobený akutní toxoplazmatickou infekcí.

25. 4. 2019
Ořechy v dětském jídelníčku: Od kdy je zařadit?

Ořechy v dětském jídelníčku: Od kdy je zařadit?

Není pochyb o tom, že oříšky jsou velmi zdravou a nutričně cennou potravinou. Od kdy ale ořechy dopřát i dětem? A na co si dát pozor při zavádění ořechů do dětského jídelníčku?

24. 4. 2019
Benátky jedině bez kočárku, Bahamy byly za trest, říkají cestovatelé Šiklovi

Benátky jedině bez kočárku, Bahamy byly za trest, říkají cestovatelé Šiklovi

Dokážete si představit, že prodáte téměř vše, co máte, skončíte v práci a vydáte se s batoletem na cestu kolem světa? Kamila a Ondřej Šiklovi ano. Sbalili sebe a ročního syna do jednoho kufru a vydali se na cestu napříč kontinenty. A aby toho nebylo málo, Kamila na cestách otěhotněla, před porodem se vrátila do Čech a nyní, po třech měsících, míří opět s jedním kufrem, ale už ve čtyřech, směr USA.

19. 4. 2019
Hemofilie: Nemoc, která postihuje chlapce a ženy jsou přenašečky | Zdroj:  istock.com

Hemofilie: Nemoc, která postihuje chlapce a ženy jsou přenašečky

Hemofilie je vzácná a dědičná porucha srážlivosti krve, která postihuje většinou chlapce. U žen se vyskytuje vzácně, ale zato právě matky jsou přenašečkami tohoto onemocnění. Víte, jak se projevuje a na co si musí hemofilici dávat pozor?

17. 4. 2019
Edwardsův syndrom: Jak se projevuje a lze odhalit v těhotenství? | Zdroj:  Profimedia.cz

Edwardsův syndrom: Jak se projevuje a lze odhalit v těhotenství?

Zatímco o Downově syndromu většina z nás už někdy slyšela, o Edwardsově syndromu se tolik nemluví. Přitom je hned po něm nejčastější trizomickou vadou, kterou je možno ve většině případů odhalit již během těhotenství při genetickém vyšetření.

16. 4. 2019
Testujeme s dětmi: Autosedačky Zopa od narození až do dvanácti let

Testujeme s dětmi: Autosedačky Zopa od narození až do dvanácti let

Autosedačka je jedna z prvních věcí, kterou budete pro své narozené miminko potřebovat. A pokud cestujete opravdu hodně a často, neměli byste její výběr podceňovat. My jsme se proto podívali na autosedačky rodinné firmy Zopa – konkrétně X1 Plus i-Size, která je vhodná pro děti od narození do 15 kg, a na ni navazující autosedačku Zopa Carrera Fix 2.

15. 4. 2019
Velikonoční tvoření s dětmi: Tyto skřítky a víly máte hotové raz dva

Velikonoční tvoření s dětmi: Tyto skřítky a víly máte hotové raz dva

Chcete si s dětmi vyrobit hezké velikonoční dekorace, které budete mít hotové za chvilku? Zkuste skřítky a víly, kteří se u vás doma rádi zabydlí. Odpočívat se jim bude dobře třeba v osení nebo na parapetu.

12. 4. 2019
Rýma u kojenců: S odsávačkou to nepřehánějte a podložte mu matraci | Zdroj: istockphoto.com

Rýma u kojenců: S odsávačkou to nepřehánějte a podložte mu matraci

Máte doma malé miminko, které podezřele často kýchá, chrochtá a v noci se neustále budí a má problémy se sáním? S největší pravděpodobností je na obzoru rýma. Co na ni pomáhá a můžete s rýmou na procházku?

12. 4. 2019
Kravské mléko a děti: Odkdy ho mohou dostávat a na co si dát pozor? | Zdroj: istockphoto.com

Kravské mléko a děti: Odkdy ho mohou dostávat a na co si dát pozor?

Zatímco v minulých letech se konzumace kravského mléka oddalovala, v současnosti je trend spíše opačný. Proč? A od kolika let či měsíců může dítko ochutnat kravské mléko? Nadchází snad soumrak náhradní kojenecké výživy a budeme opět kupovat pouze klasické mléko v obchodě?

11. 4. 2019 | 2
Jak se rodí v Příbrami: Podporují přirozené porody a bonding hned po porodu | Zdroj: istockphoto.com

Jak se rodí v Příbrami: Podporují přirozené porody a bonding hned po porodu

Chystáte se rodit v příbramské porodnici? V tom případě vás můžeme ujistit, že jste si vybrala dobře. Porodnice podporuje přirozené porody, má moderní vybavení a příjemný personál respektující vaše přání.

10. 4. 2019
1234521...
Betynka na Facebooku


Nejčtenější články