Lucie Kaufnerová

Při opakujících se virózách vyzkoušejte 6 zlatých pravidel pro posílení imunity | Zdroj: iStock.com

Při opakujících se virózách vyzkoušejte 6 zlatých pravidel pro posílení imunity

Když přišel podzim a viry postupně kosily jednoho člena rodiny po druhém, říkali jste si, že na jaře bude lepší. Jenže jaro je za dveřmi a děti jsou pár dní ve školce a pak zas doma s teplotou nebo s pořádnou nudlí u nosu. Jak z tohoto bludného kruhu ven?

23. 3. 2023
Maminkou v cizině: Školu hrou nečekejte, tlak na výkon je velký, říká Anička žijící v Německu | Zdroj: Zdroj: archiv

Maminkou v cizině: Školu hrou nečekejte, tlak na výkon je velký, říká Anička žijící v Německu

V dalším dílu seriálu, v němž sledujeme příběhy českých maminek ve světě, se poprvé podíváme k jednomu z našich sousedů. O tom, jak se vychovávají děti v česko-německé rodině, nám bude vyprávět Anička z Mnichova.

13. 9. 2022
Maminkou v cizině: Z půlročního au pair pobytu se stala láska na celý život. Proč si Tereza Anglii tolik zamilovala? | Zdroj: Zdroj: archiv

Maminkou v cizině: Z půlročního au pair pobytu se stala láska na celý život. Proč si Tereza Anglii tolik zamilovala?

Poznat kus světa, zdokonalit se v cizím jazyce nebo si přivydělat na další studia. Tyto a další důvody lákají mladé lidi za hranice. Patří mezi ně i Tereza, která odjela pracovat jako au pair do Anglie. A už tam zůstala.

17. 8. 2022
Seriál Maminkou v cizině: Lockdown přivedl Denisu ke střídavému pobytu na Mallorce

Seriál Maminkou v cizině: Lockdown přivedl Denisu ke střídavému pobytu na Mallorce

K delšímu pobytu za hranicemi vás mohou přivést i náhody a nepředvídatelné situace. A o takové nebyla v posledních dvou letech nouze. Denisu s rodinou zastihl lockdown v roce 2020 na Mallorce a jejich život se tak začal ubírat zcela jiným směrem.

13. 7. 2022
Seriál Maminkou v cizině: Jak se žije Veronice ve Skotsku? | Zdroj: Zdroj: archiv

Seriál Maminkou v cizině: Jak se žije Veronice ve Skotsku?

V předchozích dílech seriálu nám své příběhy vyprávěly české maminky, které žijí se svými rodinami ve vzdálených koutech světa. Jaké to je opustit zažité stereotypy? Na to nám tentokrát odpoví Veronika, se kterou se přesuneme do Skotska.

12. 6. 2022
Seriál Maminkou v cizině: Život Češky Anděly v USA  | Zdroj: Zdroj: archiv

Seriál Maminkou v cizině: Život Češky Anděly v USA

K životu za hranicemi vás můžou přivést dlouhodobé plány nebo třeba jen souběh náhodných okolností. Ať už je to jakkoli, jedno je jisté – čeká vás spousta nevšedních zážitků. O své zkušenosti se v dalším dílu seriálu podělila Anděla.

14. 5. 2022
Trápí vaše dítě pylová alergie? Veďte si pylový kalendář a dodržujte režimová opatření

Trápí vaše dítě pylová alergie? Veďte si pylový kalendář a dodržujte režimová opatření

Vyhlíží si své oběti od chvíle, kdy začnou kvést první stromy a keře. Ohrožuje stále větší množství lidí. I pár droboučkých pylových zrníček vám dokáže řádně zkomplikovat jarní a letní měsíce, pokud patříte mezi „pylaře“.

2. 5. 2018
Sourozenecká rivalita nebo jen boj o pozornost?

Sourozenecká rivalita nebo jen boj o pozornost?

Mění se u vás občas dětský pokojík v jedno velké bojiště? Zasahujete do sourozeneckých šarvátek, nebo necháváte své dva bojovníky, aby sami zakopali válečnou sekeru?

5. 2. 2017 | 1
Pozor na zimní úrazy!

Pozor na zimní úrazy!

Už se těšíte, až vyrazíte s ratolestmi na sáňky či na lyže? Vaše děti čeká v zimě nepochybně spousta zábavy, ale bohužel na ně číhá i nebezpečí v podobě všemožných zranění. Poradíme vám, jak jim lze předcházet.

8. 1. 2010
Dvojčata ve škole: společně, nebo odděleně?

Dvojčata ve škole: společně, nebo odděleně?

Z vašich dvou malých raubířů už jsou prvňáčci. Proběhlo vám jako jejich mamince hlavou, jestli je dát do stejné, nebo naopak do jiné třídy? Nebo vás to vůbec nenapadlo?

15. 10. 2009
Pevný režim vám pomůže nezbláznit se

Pevný režim vám pomůže nezbláznit se

Kladete si otázku, jak to vše doma zvládnete? Pokud jste se už předem domluvila s manželem o pomoci nebo jste si zajistila na první měsíc babičku, máte (zčásti) vyhráno.

24. 9. 2009
Dej mi ruku, pomůžu ti...

Dej mi ruku, pomůžu ti...

Je stále k dispozici, vždy připraven pomoci tam, kde je třeba. A nedělá to rozhodně z povinnosti, ale proto, že chce ulehčit situaci někomu, kdo má život o něco obtížnější než ostatní. Někomu, kdo nechce i přes své postižení sledovat život zpovzdálí, ale být jeho součástí. O kom je řeč? O osobním asistentovi.

24. 9. 2009
Odstavování chce čas a trpělivost

Odstavování chce čas a trpělivost

Z vašeho miminka už je téměř dvouleté batole, ale mléko od vás mu stále chutná. I když mu nabízíte spoustu dalších, nových lahůdek, mateřského mléka se prostě vzdát nechce. Co s tím? Jak přestat kojit, aby to nezpůsobilo vám ani vašemu drobečkovi problémy?

9. 9. 2009 | 2
Meningokok útočí rychle a zákeřně

Meningokok útočí rychle a zákeřně

Začíná jako obyčejná chřipka, ale velmi rychle může organismus malého pacienta zcela ochromit. Někdo má štěstí a v boji s meningokokem zvítězí, jiný bohužel ne...

27. 8. 2009
9 zásad bezstarostné procházky

9 zásad bezstarostné procházky

Věnovali jste spoustu času výběru kočárku a teď se chystáte s miminkem poprvé ven? Myslete především na jeho bezpečnost a pohodlí.

25. 8. 2009
Zastavte! Budu blinkat

Zastavte! Budu blinkat

Některé děti si jízdu autem užívají, jiné ji berou celkem lhostejně, ale jsou i malí cestovatelé, kterým se při pouhém pomyšlení na autosedačku udělá špatně. Někdo zkrátka snáší cestování autem lépe, jiný hůře.

19. 8. 2009
Vzhůru nad mraky - 3. díl

Vzhůru nad mraky - 3. díl

Už jsme se v našem putovním seriálu projeli s dětmi vlakem a taky šlápli do pedálů při výletech na kole. A teď nastala pro většinu malých cestovatelů dlouho očekávaná chvíle – usadili se do letadla a netrpělivě čekají, až se rozhučí motory…

12. 8. 2009
Výlety na kole - 2. díl

Výlety na kole - 2. díl

V prvním díle našeho cestovního seriálu jste si s dětmi užili ve vlaku, nyní propojte objevování nových míst s aktivním pohybem. Nasaďte si přilby, dupněte do pedálů, vyrážíme na cyklistickou výpravu!

7. 8. 2009
Každé dítě je osobnost

Každé dítě je osobnost

Přistihla jste se někdy, že jedno dvojče upřednostňujete na úkor druhého? Že se váš přístup ke každému z nich v něčem liší? Není to nenormální, ale všeho s mírou...

5. 8. 2009
Nosítka 4x jinak

Nosítka 4x jinak

Miminka a batolata je milují a některé maminky si bez nich už nedovedou představit ani jednu procházku nebo nákup. Všelijaké krosničky, klokanky a závěsné šátky se v současné době staly oblíbenou a praktickou součástí dětské výbavičky.

3. 8. 2009
12
Betynka na Facebooku


Nejčtenější články