Jana Marxtová

Jak s dětmi na cizí jazyky

Jak s dětmi na cizí jazyky

Učit, nebo neučit předškolní děti cizí jazyk? Pokud ano, v kolika letech začít, kolik jazyků zvolit a jakými metodami postupovat? To jsou otázky, které si poslední dobou klade čím dál tím více rodičů. Navzdory skeptickým názorům zarytých odpůrců mluví poznatky odborníků a zkušenosti jazykových lektorů jasně: Cizí jazyky ANO a CO NEJDŘÍVE!

15. 12. 2016
Těhotenské noční můry

Těhotenské noční můry

Také se vám to stalo? Těšila jste se na miminko, prožívala hezké období, ale v noci vás děsily zlé sny? Podle psychologů je to normální.

12. 12. 2016
Nevinně o rýmě

Nevinně o rýmě

Váš mrňousek najednou chrčí, je mrzutý a pláče? Teče mu z nosíku, špatně se mu dýchá a v noci se často budí? Asi to znáte, dnes to začalo nevinným kýchnutím, a zítra se už nevyspí celá rodina. Rýma je tady!

8. 12. 2016
Význam jmen

Význam jmen

Jméno je to první, o čem začeme přemýšlet, když se dozvíme, že čekáme miminko. Je to téma, které celé těhotenství řešíme. Ačkoli jsme tedy o jménech už mnohokrát psali, zase se k nim vracíme. Tentokrát se zaměříme na jejich význam.

5. 12. 2016
Jak utišit kašel

Jak utišit kašel

Infekce a viry se šíří v dětských kolektivech neskutečnou rychlostí a právě děti trápí nachlazení nebo kašel nejčastěji. Přechozené onemocnění s sebou nese řadu rizik. U dětského pacienta proto buďte obezřetní, pokud se potíže do několika málo dní nezlepší, zamiřte rovnou k lékaři.

1. 12. 2016
Jak na sourozeneckou rivalitu

Jak na sourozeneckou rivalitu

Máte dvě nebo i víc dětí, které neustále stojí proti sobě, hádají se o hračky i o vás? Zkuste několik osvědčených rad, jak tuto rivalitu zmírnit.

28. 11. 2016
Těhulky a štítná žláza

Těhulky a štítná žláza

Každá dvacátá těhotná žena je postižena onemocněním štítné žlázy neboli tyreopatií, a každá desátá těhotná je postižena nedostatkem jódu. Přitom porucha štítné žlázy se musí léčit na začátku těhotenství, aby se minimalizovala zdravotní rizika přenášená na plod. Odborníci proto na nastávající maminky apelují, aby péči o štítnou žlázu nepodceňovaly. Jak jste na tom vy?

24. 11. 2016
Pozor na nedostatek hořčíku!

Pozor na nedostatek hořčíku!

Chronická únava, nesoustředěnost, poruchy spánku nebo svalová slabost, příčiny těchto problémů se neodhalují snadno, v mnohých případech však mohou souviset s nedostatkem hořčíku.

21. 11. 2016
Koupeme miminko

Koupeme miminko

Chystáte se na první koupání svého novotou vonícího miminka? Pak žádný strach. Stačí pár základních pravidel, a hravě to zvládnete.

17. 11. 2016 | 1
Strie a jak se jim bránit

Strie a jak se jim bránit

Každá chceme po těhotenství vypadat jako před ním, včetně hladké kůže. Jenže jak toho dosáhnout? Jak se ubránit striím?

14. 11. 2016
Kolíčkové hrátky

Kolíčkové hrátky

Obyčejné kolíčky a co všechno se z nich dá vytvořit – letadlo, vážka nebo třeba žirafa. Je to jednoduché, rychlé a děti to určitě bude bavit. Zkuste to s námi.

7. 11. 2016
Šest zbytečností, které pro děti rozhodně nepotřebujete

Šest zbytečností, které pro děti rozhodně nepotřebujete

Výrobci potřeb pro těhulky a děti neustále vymýšlejí něco, bez čeho byste se podle nich do mateřství snad ani neměly pouštět, bez čeho se určitě neobejdete. Samozřejmě to myslíme v nadsázce. Občas zkrátka vymyslí takové věci, že z toho zůstává každému soudnému rodiči rozum stát.

31. 10. 2016
První pohyby

První pohyby

Čekáte-li své první miminko, určitě se těšíte, jak ho poprvé ucítíte hýbat se uvnitř bříška. Kdy to ale bude? A jak to poznáte?

27. 10. 2016
Bláznivé kočárky

Bláznivé kočárky

Jako doplněk k článku o kočárcích jsme pro vás po světě našli několik opravdu ‚povedených‘ kousků.

24. 10. 2016
Bambulkové tvoření

Bambulkové tvoření

Chundelaté roztomilé bambulky se dětem líbí a navíc se z nich dají dělat úžasné věci. Zkuste s námi vytvořit bambulkovou záložku do knížky, girlandu nebo dětmi milované Angry Birds.

20. 10. 2016
Těhotenské potíže aneb Co vás čeká nebo mine

Těhotenské potíže aneb Co vás čeká nebo mine

Mnohé chytré knihy hlásají, že těhotenství je nekrásnějším obdobím v životě ženy. Jaksi už ale zapomínají na to, že vedle hezkých pocitů s sebou oněch devět měsíců přináší také pořádnou dávku všemožných problémů. My se tím netajíme.

17. 10. 2016
Pozor na prochladnutí!

Pozor na prochladnutí!

Letním teplotám už definitivně odzvonilo a místo nich nás čekají podzimní plískanice a co nevidět i sníh a mráz. Zvláště miminka jsou k prochladnutí a omrzlinám mnohem náchylnější než dospělí. Jak je ochránit?

13. 10. 2016
Palandy trochu jinak

Palandy trochu jinak

Chystáte se svoje odrostlé miminko nastěhovat do pokoje ke staršímu sourozenci a řešíte nedostatek místa? Pak jim kupte, udělejte nebo dotvořte paladu. Máme pro vás pár tipů, jak tak starou známou a osvědčenou věc udělat netradičně. S nápadem.

10. 10. 2016 | 1
Zavinovat, nebo nezavinovat?

Zavinovat, nebo nezavinovat?

… toť otázka. Názory se různí, co pediatr, porodnice nebo maminka, to jiný názor.

6. 10. 2016
Vychytané postýlky a kolébky

Vychytané postýlky a kolébky

Miminko už se za chvíli vyklube na svět a vy vybíráte postýlku nebo kolébku? Třeba vám při nákupu přijde vhod pár rad. Zajímavé fotografie postýlek z celého světa vás zase možná inspirují k tomu, abyste si trochu designově zařádili.

3. 10. 2016
1234522...
Betynka na Facebooku


Nejčtenější články