Zázračný sochař krásných zubů – CEREC

Vývoj moderní stomatologické techniky je neuvěřitelně progresivní. Jeden z velkých a nesmírně schopných pomocníků zubařů současnosti má jméno CEREC. Je to přístroj, díky němu lékař může skvěle zrekonstruovat poničené zuby i esteticky upravit zuby zdravé.
Zázračný sochař krásných zubů – CEREC

Předností přístroje však není jen kvalita práce splňující nejpřísnější estetická měřítka, ale hlavně rychlost. Oprava či úprava zubů může být hotova během pouhé jedné návštěvy pacienta. Odpadá nošení provizorních náhrad a několikadenní čekání na výměnu za náhrady definitivní.

CEREC patří do CAD/CAM technologií, využívající počítačem zpracovaný design a automatickou výrobu. Taková technologie významně pomáhá zubařům zhotovit na počkání různé druhy estetických náhrad zubů. Přístroj obsahuje hned několik zařízení najednou, které mezi sebou spolupracují. Nejprve lékař pořídí 3D sken přesně definované části chrupu kamerou. Důmyslný grafický software jej pak zpracuje a navrhne 3D model chrupu. Lékař budoucí náhrady zkontroluje a potvrdí jeho správnost. Následuje fáze frézování požadované zubní náhrady z nejvyspělejšího celokeramického materiálu. Posledním krokem je ruční úprava, dobarvení detailů a uložení celokeramické práce do pece.

CEREC pomáhá u mnoha problémů. Pomocí něj navrhneme a vyrobíme zubní korunky, fazety, malé můstky, je výborným pomocníkem též při rekonstrukci částí zubů poničených vlivem kazu či ulomením. To vše dokážeme bez nepříjemného otiskování chrupu a čekání na výrobu zubních náhrad v laboratoři.

CEREC je v podstatě vhodný pro každého. Nabízí možnost nejen opravy poničených zubů, ale také estetickou úpravu zubů zdravých, a to do požadovaného tvaru a bělosti. Trvanlivost takto upravených zubů je značná. Záleží však, podobně jako u zubů bez jakékoliv náhrady, aby klient chodil pravidelně na preventivní prohlídky a dentální hygienu, dodržoval pečlivou ústní hygienu a pochopitelně, aby zuby chránil před úrazem nebo před kousnutím do kovových či kamenných částeček.

Brandeis Clinic mají odborníci mnohé zkušenosti nejen s používáním CAD/CAM systému CEREC, ale také s opravami předchozích náhrad, u nichž sice přístroj na jiném zubařském pracovišti pomáhal, ale jeho neodborným ovládáním bylo dosaženo jen málo kvalitního výsledku.

V Brandeis Clinic dbají vždy o co nejlepší ošetření a o celkovou pohodu pacienta. Proto nabízejí nejen nejkvalitnější metodu a přístroje, jakým je např. CEREC, ale i bezbolestné ošetření a laskavý přístup ke klientovi. Dobře tu totiž vědí, že dobrého výsledku je třeba se dobrat nejen nejmodernějšími technologiemi, ale i spoluprací a důvěrou pacientů v kvalitní odbornou pomoc.

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články