Zadeček v suchu zaručí klidné a spokojené miminko

Do výbavičky, kterou s láskou svému miminku chystá každá miminka, patří i plenky. Záleží jen na vás, zda zvolíte látkové pleny nebo jednorázové papírové pleny. Obojí má své plusy i minusy.
Zadeček v suchu zaručí klidné a spokojené miminko

Látkové pleny vyžadují vyšší investici na počátku, trochu zručnosti při přebalování, prostor na skladování použitých plen a prostor pro sušení vypraných. Též ne každé oblečení sedí na objemnějším zadečku zabaleném v látkovce a někteří rodiče také řeší, zda se jejich dítku v plenách dobře pohybuje.

Miminko si v látkových plenách ale hoví doslova jako v bavlnce i když k jejich výrobě se samozřejmě používají i jiné materiály. Látkování vás v jeho průběhu nebude již moc stát. Zakoupenou sadu lze navíc použít i na další miminko a tím se prvotní investice ještě více rozmělní. Ekologický přínos látkových plen je neoddiskutovatelný a dlužno dodat, že se výrobce snaží vytvářet lákavé designy, ve kterých dětičky vypadají přímo rozkošně. 

Papírové pleny někteří odsuzují za to, že se dlouho rozkládají a zatěžují tudíž planetu. Výrobci se ale snaží odbourat i toto a tak se soustředí na výrobu plen z recyklovatelných materiálů. Papírovky pořídíte téměř na každém rohu, snadno se s nimi zachází, použité se jednoduše zabalí a vyhodí do koše. Díky moderním materiálům jsou velmi subtilní, dětem při pohybu nikterak nebrání. Ty velmi savé zajistí rodičům a hlavně dětem ničím nerušený noční spánek, jelikož pojmou velké množství moči.

Sedí každému zadečku
Navíc existuje široká škála velikostí a tvarů plen. Dokonce můžete do papírovek balit už i hodně malá či předčasně narozená miminka. Plenky o velikosti Before Newborn jsou vytvořeny speciálně pro předčasně narozené děti a pro novorozence s velmi nízkou porodní váhou. Jejich tvar byl přizpůsoben tělíčku miminka o váze do 2 kilogramů. Plenka má vepředu speciální výřez na pupeční pahýl chránící před podrážděním tohoto citlivého místa a urychlující hojení.

Klepněte pro větší obrázek

Někteří rodiče si nejsou jistí, zda papírové pleny zaručí, aby pokožka miminka mohla dýchat.
Plenky Newborn jsou prodyšné a zajišťují tak stálý přísun vzduchu k jemné dětské pokožce. Měkká vnitřní vrstva Premium Dry díky své stavbě umožňuje absorbovat moč a řídké stolice, které mohou pokožku dráždit. Ta zůstává suchá, zdravá a bez odřenin.

Pevné suché zipy ve spojení s elastickými manžetami usnadňují správné umístění plenky Mini na dětském zadečku a tím zadržují „obsah" na svém místě. Přebalování usnadňují obrázky, které jsou symetricky umístěny po obou stranách loga Happy.

Pohyb dítěte v další vývojové etapě je důvodem toho, proč je plenka Midi navržena tak, aby neomezovala každodenní aktivity kojence a nezpůsobovala nepříjemné komplikace spojené s odřeninami a opruzeninami pokožky. Speciálně navržené elastické gumičky v pase a barevné manžetky umístěné na vnější straně plenky, zajišťují její dokonalé přizpůsobení tvaru dětského těla v každé situaci. Prodyšné absorpční jádro dává pocit komfortu a ochrany jemné dětské pokožky před opruzeninami. K dosažení co nejlepší a nejrychlejší distribuce vlhkosti do absorbčního jádra je plenka vybavena speciální distribuční vrstvou Magic Green, která zároveň signalizuje přijatou vlhkost.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku