Zachraňte život! Věřte v nulu!

Každý den zemře na Zemi 19 000 dětí z důvodu podvýživy nebo běžné nemoci. Dětský fond Unicef se to rozhodl změnit a potřebuje pomoc každého z nás.
Zachraňte život! Věřte v nulu!

Nový projekt fondu Unicef dostal název „Věřím v nulu" a ona nula v jeho názvu symbolizuje vysněný výsledek kampaně, tedy aby už žádné dítě nezemřelo zbytečně.

V zahraničí se do projektu připojilo mnoho osobností v čele se zpěvačkou Janet Jackson, a i v České republice jej podporují známé tváře. „Viděl jsem Unicef v terénu, vím, jak pomáhá a jak důležité je to pro záchranu životů dětí. Je až neuvěřitelné, že v průběhu pouhých pěti let se podařilo snížit úmrtnost nejmenších dětí o pět tisíc denně. Je to obrovský úspěch, a přitom stojí relativně málo peněz! Devatenáct tisíc dětí však stále ještě každý den umírá. I když povodně postihly mnoho obyvatel České republiky a zatížily jejich rodinné rozpočty, věřím, že lidé najdou čas a nějakou malou částku, kterou si budou moct dovolit, a přispějí na to, aby dětí, které stále ještě zbytečně umírají, bylo co nejméně," vzkazuje hokejista Patrik Eliáš, který už několik let podporuje konání Unicef. „Když lidé chtějí, je možné úplně všechno! Neznám krásnější nulu než z této kampaně a přála bych si, aby nul v tomto případě bylo minimálně 365," dodává moderátorka Jana Adamcová.

I vy se můžete stát doslova životně důležitou osobností pro některé z dětí, které by bez vaší pomoci zemřelo. Je to jednoduché. Přihlaste se na adrese www.verimvnulu.cz a staňte se jedním z 8888 pravidelných měsíčních přispěvatelů. Částku, kterou chcete přispět, si můžete zvolit sami. Kampaň můžete podpořit také nákupem trička nebo náramku, které jsou k dostání v e-shopu na stránce www.unicef.cz nebo v kamenných prodejnách Unicef v Praze 1, Rytířské 31, v Praze 5 na nám. Kinských 6 a v OD Kotva v Praze 1. Více informací najdete na www.verimvnulu.cz.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články