Vyzkoušejte recepty, jak určit pohlaví dítěte

Někdo důvěřuje vědě, někdo intuici, jiný dá na babské rady.
Vyzkoušejte recepty, jak určit pohlaví dítěte

Ač existuje spousta návodů na početí kluka a holky, moderní rodiče se spoléhají hlavně na sdělení lékaře. Na základě velkého 3D ultrazvukového vyšetření, které se provádí většinou v 16. týdnu těhotenství, už většinou lékař určí, jakého pohlaví dítě je. Tedy pokud si miminko právě nehraje na schovávanou. A pokud se nechcete nechat překvapit.

Jenže pozor! Existují případy, kdy se rodiče chystali na narození kluka, a k jejich velkému překvapení se narodila holčička (ze stoprocentního bimbáska se vyklubala pupeční šňůra), a naopak. Jestliže nemusíte ze zdravotních důvodů absolvovat vyšetření plodové vody, které dokáže stanovit pohlaví dítěte se stoprocentní jistotou, počítejte raději i s druhou variantou. Anebo se pojistěte babskými radami. 

Návody versus věda
Dnes už pohlaví dítěte nehraje pro rodinu tak závažnou roli jako dřív. Pro naše předky byl faktor zachování rodu podstatný, proto se tradovaly recepty, jak ovlivnit a určit pohlaví dítěte. Co o možnosti „vyrobit“ svému dítěti vysněné pohlaví míní MUDr. Obdržálková? „Fakticky není možné při přirozeném početí ovlivnit pohlaví dítěte. Hypotéz, na základě jakých kritérií je do vajíčka přijata ta daná spermie, je více, a stále jsou předmětem vědeckého bádání.

Laické metody a snahy o ovlivnění pohlaví dítěte jsou různé – pohlavní styk před ovulací pro početí holčičky, zatímco v době ovulace a po ní pro početí chlapečka, sedmileté cykly obměny krve, astrologické a jiné výpočty mají velice různorodou účinnost a nelze je brát jako spolehlivé. A myslím, že je to tak dobře, neboť z historie známe několik zkušeností, kdy lidé selektovali a upřednostňovali určité pohlaví, a nikdy to nebylo lidstvu k dobru,“ říká lékařka.

Koho vlastně nosím?
Tak na to taky existuje mnoho „spolehlivých“ rad. Holčičky berou krásu, naopak čekáte-li chlapečka, měla byste mít čistou pleť a lesklé vlasy – zkrátka zářit. Můžete taky zkoušet houpat nad bříškem prstýnkem – nad holčičkou se roztočí. Jste v prvním trimestru a trpíte děsivými nevolnostmi? Zřejmě nosíte dívenku. Povšimla jste si na sobě asymetrie prsů? Máte větší levý prs – narodí se holčička, větší pravý prs – máte kluka. Pokud vás bolí v těhotenství stoličky, je to tím, že nosíte holčinu. Pokud vás bolí řezáky nebo špičáky, těšte se na chlapáka. Taky se říká, že pohlaví dítěte prozradí těhotenské chutě. Utloukla byste se po slaném uzeném mase nebo šunce a podobných dobrotách? To zařídil váš chlapeček. Na holčičku zase můžete svést chutě na ovocné džusy, ovoce a sladkosti všeho druhu. A možná nejznámější pověra nakonec: Špičaté bříško znamená, že nosíte syna, v širokém a oblém břiše bydlí dcera.

Bříško
U bříška, hlavního rysu těhotných, se ještě zastavme. Tušíme, že pohlaví dítěte na něj vliv nemá. Co tedy vlastně určuje, jestli bude bříško v pokročilém stupni těhotenství spíš oblé, nebo ostře vystouplé? „Tvar bříška těhotné maminky je individuální záležitost, stejně jako je jedinečná žena sama a její těhotenství,“ popisuje MUDr. Obdržálková. „Je ovlivněn postavou ženy, zda je drobná a malá, nebo vysoká a pevnější. Záleží i na tom, jak prostornou má žena pánev, jaké má držení těla, jak moc je posílená a zpevněná břišní stěna, která se s rostoucím těhotenstvím vyklenuje. Tvar a velikost bříška také záleží na množství plodové vody a poloze i velikosti miminka v bříšku. Každé těhotné bříško je krásné a měli bychom k němu a k jeho nositelce přistupovat s nesmírnou úctou.“

Máte už tip?
Milé budoucí maminky, máte svůj tajný tip na obyvatele vaší dělohy? Když se vaše přání nebo tušení vyplní, radujte se z vaší skvělé intuice. Když se vám vaše přání nebo tušení nevyplní, radujte se taky. Z krásného překvapení, které vám život nachystal. Z vašeho dítěte, které dá všemu nový smysl.

Betynka 11/11

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články