Výstava Merkur zakotvila v Praze

Až do 25. května můžete v pražském OC Šestka obdivovat stavby z nejznámější české stavebnice Merkur. A nejen to, sami se s dětmi můžete také pustit do stavění. Ideální výlet pro deštivé dny.
Výstava Merkur zakotvila v Praze

Na výstavě jsou k vidění až dvoumetrové modely Eifellovy věže, obřího rypadla nebo letadla Cessna. Vedle obřích modelů se můžete těšit také na dílnu, výstavu interaktivních modelů, ukázky robotiky nebo soutěž o velké stavebnice Merkur!

Více informací k programu zde.

Trocha historie, nikoho nezabije aneb něco málo o Merkuru: Merkur je tradiční česká hračka, jejíž historie sahá až do roku 1920. V podobě, v jaké ji známe dnes, se začala vyrábět o pět let později. Konstruování z této stavebnice baví děti a rozvíjí jejich motorické schopnosti a kreativitu tedy již více než 90 let! Dá se říci, že nebýt této stavebnice, nevynalezl by Otto Wichterle kontaktní čočky. Jeho čočkostroj byl totiž sestaven právě z Merkuru. Ze sešroubovaných dílků byl také sestrojen největší český hlavolam Ježek v kleci. A to, že se dá z Merkuru sestrojit skutečně ledacos, dokládá i stavba Ocelového města, které je se svou vahou 1200 kg největším Merkur modelem na světě.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články