Vyrobte si srdce pro radost

Vánoční věnec? Co takhle letos zkusit třeba srdce... Advent je za dveřmi a pro ty z vás, které rády zdobí svůj domov a ještě raději vlastními výrobky, máme návod na krásnou vánoční dekoraci.
Vyrobte si srdce pro radost
Co potřebuješ
šípky
listí z keřů či stromů
přírodní lýko
provázek
karton
tavnou pistoli
nůžky nebo štípací kleště
 
Klepněte pro větší obrázek 

Jak budeš postupovat
Pokud vlastníš tavnou pistoli, nemusíš téměř nic kupovat. Ale i ta se dá levně sehnat. Co se týče materiálu, stačí se rozhlédnout po zahrádce nebo zajít do přírody a nasbírat její plody. Třeba až se budete vracet s dětmi z procházky, přineste si pár listů a šípků. Uvaříte si z nich nejen šípkový čaj, ale můžete je doma použít i na dekoraci – třeba vánoční...
 
1. Z kartonu (krabice od bot...) vystřihni srdce. Tvar i velikost ovšem záleží jen na tobě.
 
Klepněte pro větší obrázek 
 
2. Srdce můžeš olemovat lýkem nebo provázkem. Já jsem použila obojí a jen jsem oba materiály kroucením spojila a pak nalepila na karton tavnou pistolí. Začínej lepit od středu nahoře a pokračuj po okraji směrem dolů ke špičce. Pod lem nalep nahoru poutko z provázku, ale může být i z lýka. Kus lýka může volně viset i v dolní části srdce.
 
3. Srdce jsem rozdělila uprostřed lístky cesmíny. Ty jsem postupně lepila tavnou pistolí. Do levé půlky jsem jeden po druhém přilepovala šípky a mezi ně nakonec vlepila i pár zelených lístků. 
 
Klepněte pro větší obrázek 
 
4. Do pravé poloviny jsem týmž způsobem nalepila i další listy.
 
5. Nakonec jsem doprostřed přilepila mašličku z lýka. Srdce si můžeš pověsit na dveře, zeď...
 
Klepněte pro větší obrázek 
 
Z kartonu se dají vystřihnout i jiné tvary, třeba jablko nebo motýl. Použít můžeš i jiné materiály, např. jeřabiny, bukvice, kaštany, žaludy a podle fantazie si je na kartonu zaranžuješ. Celé dílko ti zabere asi hodinku, ale radost z něj bude mít celá rodina i několik týdnů – i po Vánocích. 
 
Autorka: Zdena Doubravová, Praha 7
 
Mámy radí

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře