Vypadávání vlasů po porodu: Nemine žádnou ženu

Prožije si to téměř každá čerstvá maminka. Pár měsíců po porodu zjistí, že je byt plný jejích vypadaných vlasů…
Vypadávání vlasů po porodu: Nemine žádnou ženu

Většinou se to stane asi tři měsíce po porodu, u někoho dříve, u někoho později. Vlasy začnou vypadávat ve velkém ze dne na den. Zdá se, jakoby to nemělo konce a žena nakonec skončí plešatá. Nebojte se ničeho, po pár týdnech či měsících vypadávání opět ustane, respektive se dostane na únosnou mez, na které bylo před otěhotněním.

Spousta žen si ale samozřejmě zoufá, vlasy řídnou, účes nedrží. Zavzpomínejte ale na těhotenství, to vaše vlasy téměř překypovaly zdravím, leskly se, byly silné a husté. To způsobily těhotenské hormony, které právě po porodu začnou ustupovat, a vy včetně vlasů se dostáváte do normálu.

Můžete si dobu čekání, než se váš vlasový porost srovná, zkrátit následujícími kroky:
První se nabízí změnit účes - kratší sestřih či sestřihané vlasy vám uleví a porost bude vypadat hustší. Dlouhé vlasy můžete mít přes den stažené do culíku či drdolu a večer vypadané vlasy pořádně vyčesat.  

Zkuste si také v lékárně nakoupit speciální přípravky, které zmírní vypadávání vlasů. Takové potravinové doplňky nejčastěji obsahují vitamin C, zinek a selen. Výborným pomocníkem může být i vlasová kosmetika, kterou zakoupíte v dobrých kadeřnických salonech, kde vám také ochotně poradí.

Tak či onak vám s poporodním vypadáváním vlasů asi nejlépe pomůže trpělivost. Vypadaný porost časem doroste a vy se budete opět chlubit krásnými a zdravými vlasy.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články