Ve čtyřiceti maminkou? Proč ne!

Překročila jste magickou čtyřicítku, přemýšlíte, že byste si ještě pořídila miminko, ale bojíte se, že budete terčem kritiky okolí i lékařů? Jestliže se cítíte dobře a jste zdravá, není důvod váhat.
Ve čtyřiceti maminkou? Proč ne!

Možná vám budou inspirací i slavné maminky, které si dopřály právě takové pozdní mateřství.
Všechny se shodují na jednom, a sice, že si dítě užívají jinak, než když byly mladé. „Jsem trpělivější, klidnější a snažím se prožít naplno každý den. Nabídky na práci pečlivě zvažuji, syn je pro mě nejdůležitější,“ říká herečka a manželka Johna Travolty Kelly Preston. Syn Benjamin se jí narodil v jejích sedmačtyřiceti letech. Zároveň se Kelly s dalšími staršími maminkami shoduje také v tom, že je mnohem úzkostnější než dřív. „Mám strach, aby se něco nestalo, a bojím se, abych syna, až bude větší, příliš neomezovala a svými strachy nestresovala,“ dodává. Je třeba přiznat, že právě v jejím případě je úzkost namístě, protože o prvorozeného syna Jetta, který trpěl autismem, přišla při nešťastné události. Ale nyní dvouletý syn je zdravý a tak se z něj může těšit naplno. Kdo další si ještě dopřál pozdní mateřství?

Klepněte pro větší obrázek

Blonďatá zpěvačka Gwen Stefani potvrdila, že ve svých třiačtyřiceti čeká s manželem Gavinem Rossdalem třetí dítě.

Klepněte pro větší obrázek

Halle Berry porodila první dítě v jedenačtyřiceti a teď své dcerce Nahle pořídila bratříčka. Je jí sedmačtyřicet. „Druhé těhotenství bylo největším a nejkrásnějším překvapením mého života,“ říká. Maminka i miminko jsou v naprostém pořádku. A věk? Žádný problém.

Klepněte pro větší obrázek

Zpěvačka Céline Dion porodila dvojčata ve dvaačtyřiceti letech a všechno bylo v naprostém pořádku. Problém bude možná ve věku jejího partnera, kterému v době narození synků, tedy v roce 2010, bylo už osmašedesát.

Klepněte pro větší obrázek

První biologické dítě, dcera Sunday Rose, se herečce Nicole Kidman narodila v roce 2008, kdy jí bylo čtyřicet let. Druhé dítě si s manželem, zpěvákem Keithem Urbanem dopřáli o tři roky později. Dcera Faith Margaret se ale narodila prostřednictvím náhradní matky.

Klepněte pro větší obrázek

Krásné zrzce Julianne Moore bylo jednačtyřicet, když v roce 2002 porodila své druhé dítě, dcerku Liv.

Klepněte pro větší obrázek

Anette Bening má s manželem, kdysi vyhlášeným hollywoodským sukničkářem Warrenem Beattym, čtyři děti. Nejmladší dcera Ella se jim narodila, když bylo herečce jednačtyřicet.

Klepněte pro větší obrázek

Slavná ‚zoufalka‘ Marcia Cross si dopřála děti až ve čtyřiačtyřiceti a radovala se rovnou dvojnásobně, tedy z dvojčátek Eden a Savannah.

Klepněte pro větší obrázek

Susan Sarandon si na poslední porod počkala až do pětačtyřiceti, kdy se jí a jejímu manželovi Timu Robbinsovi narodil syn Miles.

Klepněte pro větší obrázek

Meryl Streep porodila nejmladší dceru Louisu ve dvaačtyřiceti. Otcem všech jejích dětí je sochař Don Gummer.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články