Váš příběh: Vyvolávaný porod může proběhnout hladce

Celé těhotenství mě bohužel doprovázela těhotenská cukrovka.
Váš příběh: Vyvolávaný porod může proběhnout hladce

Musela jsem tedy dodržovat dietu, hodnoty sice nebyly nijak vysoké, přesto mi v porodnici sdělili, že mě nenechají přenášet a porod v termínu vyvolají.

Doma jsem začala studovat, co obnáší vyvolání porodu, a kamarádky mě vyděsily, že takový porod je na dlouho, protože když se po tabletě nerozeběhne během dne, na noc se prý utlumí a ráno vyvolává znova. Přesto jsem doufala, že to půjde rychle, když jde o druhý porod.

Vyvolávaný, ale rychlý
Porodní asistentka i pan doktor mě uklidnili, že jejich cílem je, aby Natálka byla na světě během pár hodin. Tak se i stalo.

Po Hamiltonovu hmatu se už začalo „něco“ dít. Lékař pochválil nález, praskli mi plodovou vodu, rozběhly se kontrakce a já zavolala manželovi. Šlo to rychle.

Natálka byla v 11:04 s váhou 3 080 g na světě. Porodní asistentka, když viděla, že manžel Natálku fotí, se dokonce nabídla, že nám udělá společný snímek, což mi od ní přišlo roztomilé.

Takže máte-li strach ze zdlouhavého vyvolávaného porodu, věřte, že je to o postupu v jednotlivých porodnicích, ale v té naší olomoucké „se s tím nemažou“ a udělají vše, aby vás dlouho netrápili.

Jana Bahulíková

Převzato z časopisu Betynka.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články