Váš příběh: U nádherného porodu jsem měla anděla

Ráda bych se s vámi podělila o zážitek ze svého druhého porodu v Neratovicích. V Neratovicích jsem rodila svou dceru a byla jsem spokojená, a tak jsem se rozhodla po 2,5 letech tam vyrazit znovu a porodit tam svého syna Kristiána.
Váš příběh: U nádherného porodu jsem měla anděla

Musím říci, že to byla víc než dobrá volba. Malej se hlásil na svět v termínu. Byla neděle – Den matek, 8. 5. 2011. S manželem jsme dorazili do porodnice v 5 hodin ráno, všichni byli neuvěřitelně milí, přátelští, usměvaví.

Dostala jsem přidělenou porodní asistentku, a to mi přidělili anděla, vám říkám.
Byla se mnou celou dobu porodu, manžel říkal, že tam neměl ani co dělat, že se nudil. :-)
Byla jsem ve vaně, celou dobu mi masírovala záda, mluvila se mnou, o všem mě informovala, povzbuzovala, zapálila voňavé svíčky, do ničeho mě nenutila, říkala, ať poslouchám svoje tělo, žádné přísné pokyny, nepříjemný tón hlasu, vše v klidu.

Vyskytly se malé komplikace, musela jsem čekat, až se malý dorotuje, bolest nepříjemná, ale se svou porodní asistentkou jsem to zvládla. Nakonec jsem při porodu vystřídala několik poloh a bylo to super. A to kdyby mi někdo řekl před porodem, že budu mít takovýto porod, tak si řeknu, že se zbláznil, já přece budu zase ležet na zádech a ‚ani se nehnu‘.

Malej se nakonec prodral na svět přesně v 9 hodin. Měřil 52 cm a vážil 3,52 kg.

Doktor, který pak přišel vše zkontrolovat a udělat pár stehů, byl taky fantastický.

Musím říci, že to byl skvělý zážitek a porodnici v Neratovicích velebím, kudy chodím.

Dva dny nato jsem oslavila své 33. narozeniny. Byl to nejkrásnější Den matek a narozeniny, i když byly strávené v nemocnici (porodnici).

Přeji všem dobrou volbu, co se porodnice týče. Je to důležité, protože na to nikdy nezapomeneme. A vzpomínat potom na protivné sestry či doktory je zbytečné, když si můžeme udělat krásné vzpomínky.

S pozdravem,
Monika Bíbová

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články