Váš příběh: Šití bolelo víc než porod

Prožívala jsem strach z neznáma a obavy, aby vše dopadlo dobře. Čekala jsem totiž své první dítě.
Váš příběh: Šití bolelo víc než porod

Takže výběr porodnice byl pro můj klid velmi důležitý. Chtěla jsem přátelský vztah s personálem a útulnou porodní místnost. Na základě referencí kamarádek jsem vybrala Vítkovickou nemocnici.

Navíc tam měl přítel známou a ta nám domluvila velmi příjemnou porodní asistentku. Po schůzce s ní jsem se na porod těšila. Přišel v noci. 

Známí nejsou třeba
Od přijetí až po porod, který proběhl velmi rychle (voda mi praskla v jednu hodinu po půlnoci a Honzík byl v šest hodin ráno na světě), se o mě porodní asistentky výborně staraly, sestřičky popisovaly, co se bude dít, co mám dělat já, co budou dělat ony, a pomáhaly, jak jen to šlo.

Oslovování „mamino naše“ působilo kamarádsky a při šití, které bylo pro mě horší než celý porod, mě starší paní doktorka povzbuzovala: „Kočeno, vydrž! Vím, že je to hnusné.“ Mohu tedy tuto ostravskou porodnici všem maminkám doporučit.

A známí? Nejsou třeba, neboť ta „naše“ předem domluvená porodní asistentka zrovna nesloužila a žádné avízo jsme jí při tak rychlém nočním porodu nestihli dát.

Jana Šodková

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články