Váš příběh: Rodila jsem hladová a žíznivá

Byli jsme u kamarádky na oslavě prvních narozenin jejího kloučka a kamarádka mi prorokovala, že porodím ve stejný den jako ona před rokem – 10. 12.
Váš příběh: Rodila jsem hladová a žíznivá

Smála jsem se, že je to nemožné, protože první termín jsem měla až 13. 12. Ale ve středu 10. 12. krátce po půlnoci mi praskla plodová voda. Budila jsem manžela a ten ještě rychle hledal telefonní číslo do porodnice ve Valašském Meziříčí. Ale tam řekli, že nás nepřijmou, jelikož mají plno. Tak jsme se rozhodli jet do porodnice v Novém Jičíně.

Přijeli jsme krátce po jedné hodině ranní a já šla na vyšetření. Protože nemocnice měla před rekonstrukcí, nebylo kam uložit manžela. Musel jet domů s tím, že ho zavolají až k porodu.

Otevírala jsem se pomalu
O dvě hodiny později začaly pořádné bolesti, jenže já se ještě neotevírala, takže jsem musela čekat. Vůbec jsem nespala, ani k jídlu jsem nic nedostala, jen dopoledne čaj a potom už ani ten ne. Byla jsem ospalá, hladová a žíznivá a kolem půl druhé odpoledne zavolali manžela, že jdeme na porodní sál a že do hodiny porodím.

Tak jsme čekali, já měla velké bolesti a pořád nic. Co dvě hodiny říkali, že už porodím, a nakonec se nám opravdu narodila 10. 12. v 20:32 krásná holčička Vaneska.

Až na sedmnáctihodinové bolesti byl porod jednoduchý, vše proběhlo, jak má. Následná péče byla úžasná, o mě a mou Vanesku se starali perfektně, takže až budeme čekat druhé miminko, chtěla bych rodit znova v Novém Jičíně. To už ale budu vědět, že se mám pořádně najíst a napít.

Lucie Maléřová

Podělte se i vy o svůj porodní příběh! Své příspěvky i s fotografiemi posílejte na e-mail: lucie.fumfalkova@mojebetynka.cz

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články