Váš příběh: Rodila jsem hladová a žíznivá

Byli jsme u kamarádky na oslavě prvních narozenin jejího kloučka a kamarádka mi prorokovala, že porodím ve stejný den jako ona před rokem – 10. 12.

Smála jsem se, že je to nemožné, protože první termín jsem měla až 13. 12. Ale ve středu 10. 12. krátce po půlnoci mi praskla plodová voda. Budila jsem manžela a ten ještě rychle hledal telefonní číslo do porodnice ve Valašském Meziříčí. Ale tam řekli, že nás nepřijmou, jelikož mají plno. Tak jsme se rozhodli jet do porodnice v Novém Jičíně.

Přijeli jsme krátce po jedné hodině ranní a já šla na vyšetření. Protože nemocnice měla před rekonstrukcí, nebylo kam uložit manžela. Musel jet domů s tím, že ho zavolají až k porodu.

Otevírala jsem se pomalu
O dvě hodiny později začaly pořádné bolesti, jenže já se ještě neotevírala, takže jsem musela čekat. Vůbec jsem nespala, ani k jídlu jsem nic nedostala, jen dopoledne čaj a potom už ani ten ne. Byla jsem ospalá, hladová a žíznivá a kolem půl druhé odpoledne zavolali manžela, že jdeme na porodní sál a že do hodiny porodím.

Tak jsme čekali, já měla velké bolesti a pořád nic. Co dvě hodiny říkali, že už porodím, a nakonec se nám opravdu narodila 10. 12. v 20:32 krásná holčička Vaneska.

Až na sedmnáctihodinové bolesti byl porod jednoduchý, vše proběhlo, jak má. Následná péče byla úžasná, o mě a mou Vanesku se starali perfektně, takže až budeme čekat druhé miminko, chtěla bych rodit znova v Novém Jičíně. To už ale budu vědět, že se mám pořádně najíst a napít.

Lucie Maléřová

Podělte se i vy o svůj porodní příběh! Své příspěvky i s fotografiemi posílejte na e-mail: lucie.fumfalkova@mojebetynka.cz

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře