Váš příběh: Přes slzy jsem neviděla

Prvního syna jsem rodila v porodnici daleko od domova a rodina za mnou nemohla jezdit tak často.
Váš příběh: Přes slzy jsem neviděla

Proto jsem si podruhé vybrala Čáslav a nelitovala jsem. Vzhledem k mému zdravotnímu stavu a komplikovanému prvnímu porodu jsem měla plánovaný císařský řez. Nevěděla jsem, do čeho jdu.

Den předem jsem ráno nastoupila do porodnice. Podle monitoru mimi spinkalo a vůbec se nehýbalo, ultrazvuk kromě malého množství plodové vody ukázal, že je vše v pořádku a rodit se bude podle plánu. Ale po druhém monitoru rozhodl primář, že miminko půjde ven hned. Přes slzy jsem neviděla. Moc jsem se bála. Stihla jsem jen zavolat manželovi a už se jelo na sál.

Rozhodla jsem se pro lokální anestezii, chtěla jsme vědět o všem, co se bude dít. Anestezioložka mi vše vysvětlila a injekce vůbec nebolela, jak mě mnozí strašili. Po chvilce jsem začala cítit slábnutí v nohách a dělalo se mi špatně. Ale za pár minut to přešlo.

Matyáška mi pan primář vyndal z bříška v 10:40. Vážil 3 100 g a měřil 50 cm. Hned se ohlásil velkým křikem a já ho mohla poprvé opusinkovat.

Pan primář mi spravoval jizvy po předchozích operacích, tak jsem si na sále pobyla déle. Tuto porodnici doporučuji, je tu moc milý personál, který můžete požádat o radu ve dne v noci. Dík patří panu primáři, jemuž jsem vděčná za zdravého syna i krásné zážitky z porodu.

Kateřina Hronová

Podělte se i vy o svůj porodní příběh! Své příspěvky i s fotografiemi posílejte na e-mail: lucie.fumfalkova@mojebetynka.cz

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články