Váš příběh: Na Štědrý den jsme už byli doma

Po předchozím porodu dcerky jsem se rozhodla rodit opět v Havlíčkově Brodě. Termín porodu 15. prosince jsem měla za sebou a nástup do porodnice na vyvolání byl stanoven na 23., na narozeniny naší prvorozené.
Váš příběh: Na Štědrý den jsme už byli doma

Nakonec se miminko ozvalo dva dny po termínu. Před půlnocí jsem si šla lehnout, ale poslíčky mi nedaly usnout, takže jako již několikrát předtím následovala horká vana. Ta nepomohla, a když jsme se rozhodli jet do porodnice, praskla mi plodová voda. Vše nabralo rychlý spád, přišly bolesti po jedné až třech minutách a strach, že nedojedeme do porodnice včas.

V porodnici mě ještě napojili na monitory, což nebylo kvůli četnosti kontrakcí nic příjemného. Pak přišel pan doktor a říká, že jsem otevřená na 9 cm. Prý počkáme na jednu až dvě kontrakce a můžeme jít rodit.

Tahle věta do mě vlila tolik energie, že při dalším stahu jsem mohla začít tlačit. Manžel a porodní asistentka mi přidržovali nohy a já se soustředila pouze na tlačení. Na první byla venku hlavička a já ucítila obrovskou úlevu a při druhém už byl Honzík na světě.

Narodil se v 1:45 a vážil 3 660 g. Nakonec jsem rodila přímo na vyšetřovně.

Ráda bych poděkovala manželovi, ochotné paní porodní asistentce a celému personálu, který se o nás staral během třídenního pobytu v porodnici. Na Štědrý den jsme už byli kompletní a hlavně šťastná rodinka doma.

Andrea Frolíková

Podělte se i vy o svůj příběh! Texty a fotografie posílejte na e-mail: lucie.fumfalkova@mojebetynka.cz

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články