Váš příběh: Matkou jsem se stala na Den matek

V Neratovicích jsem rodila dceru a byla jsem spokojená, a tak jsem se rozhodla tam po 2,5 roku porodit i syna Kristiána. A byla to víc než dobrá volba.
Váš příběh: Matkou jsem se stala na Den matek

Malý se hlásil na svět v termínu. Byla neděle – Den matek. S manželem jsme dorazili do porodnice v pět hodin ráno, všichni byli neuvěřitelně milí, přátelští, usměvaví. Přidělili mi porodní asistentku – hotového anděla. Byla se mnou celou dobu porodu, manžel říkal, že tam neměl ani co dělat, že se skoro nudil.

Masírovala mi záda, o všem mě informovala, povzbuzovala mě, zapálila voňavé svíčky, do ničeho mě nenutila, říkala, ať poslouchám svoje tělo. Žádné přísné pokyny, nepříjemný tón. Vyskytly se malé komplikace, musela jsem čekat, až se malý dorotuje, bolest to byla nepříjemná, ale s porodní asistentkou jsem to zvládla.

Nakonec jsem při porodu vystřídala několik poloh a bylo to super. Kdyby mi někdo řekl před porodem, že bude mít takový průběh, tak si řeknu, že se zbláznil, já přece budu zase ležet na zádech a „ani se nehnu“.

Malý se nakonec prodral na svět v devět hodin. Měřil 52 cm a vážil 3,52 kg. Doktor, který pak přišel vše zkontrolovat a udělat pár stehů, byl taky fantastický.

Musím říci, že to byl skvělý zážitek a porodnici v Neratovicích velebím, kudy chodím. Za dva dny nato jsem oslavila své 33. narozeniny. Byly to ty nejkrásnější.

Monika Bíbová

 

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články