Vánoční dopis mému nenarozenému děťátku

Pro tři nastávající maminky jsou letošní svátky něčím poslední. Jejich domov obohatí nový človíček, a tak mu píší dopis.
Vánoční dopis mému nenarozenému děťátku
Marie Šimonovská (28)
prožívá svou premiéru. Její těhotenství je neplánované překvapení, a tak začíná věřit teorii, že si některé děti své rodiče vybírají samy.
 
Klepněte pro větší obrázek 
 
Naše milovaná Toničko,

tak tohle jsou první Vánoce, kdy jsi s námi, i když zatím jen v bříšku. Tvoje existence pro nás byla pořádným překvápkem, ani jsme nestihli svatbu. A tak se pořád něčemu divím! Jak to ta příroda má všechno zařízené, aby o tebe bylo dobře postaráno! Naposledy mě překvapilo, jak se neuvěřitelně čile hýbeš! Všichni příbuzní vzpomínají, jaká jsme byli s tvým taťkou roztomilá a klidná miminka – myslela jsem si, že budeš pořád chrupat, a ty jsi zatím takový ďáblík. A jak kvůli tobě pořád lítám na záchod… Neuvěřitelné, že tohle dokáže způsobit jedno mrně! Tedy kromě nikdy nekončící radosti, že vůbec existuje...
 
Tondo, hlavně si, prosím, užívej každého týdne, co jsi v bříšku, a opovaž se snažit dostat se ven moc brzo!!! Sehnat schopného řemeslníka je totiž děsně složité a tvůj budoucí domov zatím obyvatelně rozhodně nevypadá. A to nám ještě chybí skoro celá tvoje výbavička, protože vůbec netuším, co mám vlastně koupit. Každá matka má jiný názor, a kdo se v tom má vyznat! A navíc jsme ještě ani nebyli na matrice zařídit, abys měla tatínka i před úředníky! No tak vidíš, prostě tam ještě musíš vydržet a já ti budu věřit a přestanu se stresovat hororovými historkami o tvrdnoucích břichách, praskajících dělohách a předčasných porodech, které se na mě ze všech stran valí. Věřím, že jsi naše šikovná holčička a že se uvidíme až 24. února...
Máma Marie
 
Hana Kloubová (31)
se chystá přivést na svět své druhé dítě. Tentokrát je její čekání mnohem radostnější. U prvorozeného, dnes dvouletého syna Erika tatínka tatínkování totiž nezačalo nikdy bavit. S Erikem, novým partnerem a novým děťátkem má konečně pocit, že se její život konečně srovnal tak, jak to má být: že budou úplná rodina.
 
Klepněte pro větší obrázek 
 
Milý/á!

Tak jsem ti vymyslela pěkné jméno, tedy pokud jsi holčička. Jestli ne, tak to budeme mít na Vánoce peklo, protože se celé svátky budu muset dohadovat s Tvým tatínkem, aby pro jednou ustoupil a neprosazoval jméno po sobě. Rodinná tradice, říkal... Tvému bezmála dvouletému bratrovi je to jedno, říkal: „Buácha, ségua, uvidíme.“ Chytrý kluk. Pro začátek se pokusím prosadit, aby si dal novoroční předsevzetí neskákat mamince po břiše s nadšeným hulákáním „Motorkááááá, brrrrm!“, jinak bude mít místo sourozence platýze a hádky o jméně se stanou bezpředmětnými.
 
Pod stromeček dostaneš štěňátko, nejspíš hned několik. Tatínkovi utekla při venčení Terezka (to je ten uštěkaný zdroj tepla, co se k Tobě v noci přes bříško tulí) a seznámila se s nějakým pouličním krasavcem. Škoda že v bříšku nemůžeš čmuchat, štěňátka nádherně voní. A vůbec, voňavé je to tu celé, vymluvila jsem se, že Ti maminčiny prudké pohyby nedělají dobře, a pozvala paní na úklid. Ještě upeču vanilkové rohlíčky a nebude to mít chybu. Pár Ti jich pošlu do bříška, lehneme si spolu na gauč a linecká kolečka může slepovat Tvůj brácha, stejně ho to patlání baví víc.
Takže, miláčku, přeji Ti krásné Vánoce a ahoj v březnu!
Maminka Hana
 
Pavla Vyhlídalová (29)
Počtvrté! A to v době, kdy si spousta rodin netroufne ani na druhé dítě. Jak to vidí ona? „Máme s manželem v sobě spoustu lásky, máme kde bydlet, jsme zdraví a důvěřujeme si. Náš malý penzion nás uživí natolik, že se nemusíme ničeho doprošovat státu. Je to honička doslova od rána do noci, ale pro mne smysluplná. Žiji prostě na plné pecky!
 
Klepněte pro větší obrázek 
 
Pro Tebe, moje miminko

….kop, kop, již Tě cítím …vím o Tobě. Každým dnem mi rostoucí bříško oznamuje, že rosteš a sílíš. Brzy se setkáme, jen ještě musíš dozrát a zkrásnět. Moc jsem si tě přála, toužila po Tobě a ono se mi to splnilo. Nejsi moje první, ale již páté. Vše přišlo postupně. Vždy nastal takový moment a řekla jsem si, že by bylo hezké mít zase miminko. Každé z Vás bylo chtěné, jen dvojčátka nás překvapila, jelikož žádná v rodině doposud nebyla. Nejvíce jsem však taťku přemlouvala u Tebe. Váhal, přemýšlel. A výsledek? Dvě čárky na těhotenském testu nám potvrdily Tvoji přítomnost, takže byl zprvu zaskočený, ale nyní se moc těší. Je celodenně pracovně vytížen, já, ani děti si jej moc neužijeme během dne, ale určitě si nenechá ujít pěknou vycházku s Tebou v kočárku.
 
Ty budeš můj hlavní dáreček, ale ne vánoční, nýbrž narozeninový. V lednu oslavím ještě s Tebou v bříšku své třicáté narozeniny a zhruba za dva týdny se mi narodíš. Porod určitě zvládnem… vždyť předtím v Tvém nynějším domečku byli sourozenci, které teď slyšíš… To mami, mami, mami… to jsou oni, jeden přes druhého. Nejstarší Davídek je z prvního manželství, v březnu mu bude deset let. Byl to můj první živý dáreček, když mi bylo dvacet. Je šikovný, chodí do čtvrté třídy. Baví ho fotbal a angličtina. A s Tebou mi bude určitě pomáhat. Prostřední Honzík má čtyři roky. Chodí do školky, kde se mu moc líbí. Je ze všech čtyř nejoblíbenější, hlavně u babičky Táni. A pak tu na Tebe ještě čekají dvouletá dvojčátka Evička a Tomášek. Jsou také velcí šikulové. Mají rádi knížky, kostky, vycházky a nyní i noční chození k nám do postele. Nejdříve chodili každý zvlášť, teď se vzbudí navzájem a hurá jde se za miminkem. Hladí Tě přes bříško, mluví na pupík. Až budu v porodnici, tak jim budu hodně chybět.
 
Denně se snažím vše zvládnout. Jsem s Tebou neustále v pohybu. Ráda dělám vše naplno, jak nejlépe dovedu, i když je to dost náročné a vyčerpává mě to. Jsem ráda, když jsou kluci jeden ve škole, druhý ve školce, za trochu klidu. Za to, že jdou dvojčátka na vycházku s babi či dědou. A já mám čas na domácnost či jen tak si sednout. Musím seTi pochlubit, že výbavičku máš již nachystanou. Dožehlila jsem poslední plenky. Určitě Ti nebude vadit, že oblečky, postýlku a hračky zdědíš po sourozencích. Ale jako každý z nich dostaneš i něco nového. Nejvíc se můžeš těšit na mlíčko, které bude stále čerstvé a pořád připravené. A bude ode mne, Tvojí maminky. Tví sourozenci byli pěkně nenasytní, mlíčko jim chutnalo. Byli jen kojeni, a to i dvojčátka, do sedmnácti měsíců. Moc se na tebe těším. I taťka se sourozenci. Těšíme se na ten náš velký den – den, kdy se narodíš…
 
Náš domácí zaběhlý rytmus se tím hodně změní, ale doufám, že to společně všichni zvládneme a budeme spokojení, šťastní. Tak hlavně ať jsi zdravé… My všichni ať jsme zdraví… jsme tu pro Tebe a Tvé sourozence a brzy se všichni setkáme.
Mám Vás všechny moc ráda … i Tebe v bříšku.
Tvoje maminka Pavla
 
Text: Denisa Prošková
 

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články