Vypadá to složitě, ale složité to vůbec není. Stačí vám pevný stavební igelit, žehlička a zažehlovací/pečící papír.
Ti, kteří už vodní polštář zkusili vytvořit, radí pořídit opravdu ten nejpevnější možný igelit, aby vám vodní hrátky vydržely co nejdéle. Další radou je přidání poravinářského barviva, aby barva vody byla lákavě modrá. K obavám, že by se o sluníčkem rozpálený igelit mohly děti popálit, dodávají zkušení kutilové, že při takovém množství vody a průhledném igelitu, se ničeho takového nemusíte obávat. Důležité je také polštář položit na nějaký hadr nebo osušky, aby se při řádění dětí nepoškodil od kamínků nebo ostrých předmětů na zemi. A pak je samozřejmě nutné vyvarovat se psích a kočičích drábků i čehokoli ostrého.
Pokud vás tedy tenhle nápad zaujal tak jako nás, pojďte to vyzkoušet. S ostatními se pak můžete podělit o vaše zkušenosti.

Dva stejné kusy igelitu položte na sebe. Velikost je na vás, podle toho, jak chcete, aby byl polštář velký.

Pečící/voskovaný papír přeložte na půl a nakreslete si čáru tak, aby okraje polštáře byly dostatečně široké a vydržely velkou zátěž aniž by se rozlepily.

Pečící papír rozložte a vložte do něj okraje obou igelitů, znovu pak přeložte.

Okraje obou igelitů spečete dohromady žehličkou. Žehličkou nesetrvávejte dlouho na jednom místě, protože jinak by se mohl igelit propálit. Ideální je vyzkoušet nastavení teploty na odstřižku igelitu. Tímto způsobem "svařte" všechny strany polštáře.

Takhle pěkně by měly "svařené" okraje vypadat. Pěkně široké a pevné.

Na jedné straně nechte při "svařování" otvor pro hadici, abyste mohli do polštáře napustit vodu.

Po napuštění vodou otvor buď pevně zalepte nebo znovu svařte, což se ale nedělá právě snadno. Jednodušší je pořádné zalepení.

A pak už se jen můžete válet, můžete řádit, zkrátka užívat si téhle báječné letní vychytávky.