Troufnete si na první stříhání sama?

Dětské chmýří se změnilo na vlásky a je nutné je poprvé ostříhat. Troufnete si na to sama, nebo raději navštívíte kadeřníka?
Troufnete si na první stříhání sama?

Existují děti, které hned od začátku berou stříhání vlasů jako vítanou zábavu, ale… Co s dětmi které se s vlásky nerady loučí, stříhání se neobejde bez slziček anebo dokonce ani bez hysterického záchvatu? Musíte být zkrátka připravená na všechny alternativy.

Nikdo neví, co se odehrává v hlavičce vašeho dítěte, když k němu přicházíte a v ruce třímáte nebezpečně vyhlížející nůžky. A co teprve, když je drží někdo úplně cizí a dítě je v neznámém prostředí, okolo něj jsou neznámé věci a dokonce ještě musí sedět bez hnutí?
Dnes již existují specializovaná dětská kadeřnictví, kde mají spousty hraček, obrázků a vesele vymalovaných stěn, zkrátka jsou připravení na každou ratolest. Mají dokonce speciální malé židličky a školený personál, který umí navodit tu správnou přátelskou atmosféru.

Kadeřnice s vlastními dětmi vyhrává
Pokud ovšem nemáte štěstí na speciální kadeřnictví ve vašem okolí, pak je na místě domluvit si schůzku s kadeřníkem, který má se stříháním dětí zkušenosti. Ideální je najít si takovou kadeřnici, který má vlastní děti a v, „jak na ně“. Při samotném stříhání si můžete posadit dítě na klín, určitě ho vaše přítomnost uklidní.

Dítě můžeme na návštěvu kadeřníka připravovat už doma formou hry. Například ho seznámit se zvuky, které vydává fén nebo holicí strojek. Nebo se můžete u kadeřnice nechat ostříhat jako první, aby dítko vidělo, že je to vlastně hrozná sranda a nemá se čeho bát.
Pokud se rozhodnete vlásky ostříhat doma, dělejte to jen za přítomnosti další osoby. Nebude na škodu, když někdo dítě zabaví a vy budete na úpravu vlásků maximálně soustředěná. Vždy používejte jen kvalitní a ostré nástroje, tupé nůžky budou vlásky jen tahat, dítě to bude bolet a nakonec odmítne s vámi spolupracovat. Buďte velmi opatrná a pro maximální bezpečnost můžete mezi vlásky a obličej dítěte položit volnou dlaň. Stříhejte pokud možno rychle, dítě se nedokáže příliš dlouho soustředit a tahle „hra“ na kadeřníka ho rychle omrzí.

Pokud má vaše dítě krásné vlnité vlásky, je možné, že po ostříhání už takové znova nenarostou. Je to zcela běžné, jelikož kudrnaté vlasy mívají dětí jako první. Po ostříhání rostou vlasy rovnější a dokonce můžou být i tmavší.

A jaký účes zvolit?
V dnešní době se opravdu fantazii meze nekladou. Potkat chlapečka s dlouhými vlásky anebo holčičku ostříhanou na ježka není tedy vůbec žádné překvapení. Záleží jen na vás, co budete chtít s vlásky vašeho dítka udělat a užívejte si to, za pár let už nebudete mít šanci do vlasového porostu dospívajícího potomka zasahovat. 

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články