Trojčata: První dovča s prima partou

Když mi kamarádka, instruktorka plavání, navrhla, abychom jeli s Eliáškem a trojčaty do Krkonoš na skupinový rodinný zájezd s programem, myslela jsem, že si dělá legraci. Ale mám smysl pro humor, tak jsme se vypravili.
Trojčata: První dovča s prima partou

Jet i s taťkou by nás vyšlo na velké peníze, proto jsem přemluvila babičku, aby vyrazila s námi. Sama se čtyřmi dětmi bych si zatím netroufl a. Vyrazili jsme autem a vezli s sebou snad úplně všechno, včetně jídelních židliček.

Kluci – postrach hotelu
Ubytovali jsme se v hotelovém apartmánu a poté, co jsme trošku přeorganizovali jeho zařízení, vešla se do něj naše šestičlenná rodinka tak akorát. Ven putoval TV stolek s televizí a velké zrcadlo – nechtěla jsem riskovat, že je kluci rozbijí. Většinu věcí, které jsem chtěla mít po ruce, jsem musela dát nahoru na skříň, protože nechat něco ve výšce kluků je naprostý nerozum. I tak naše všetečky velice zajímaly nástěnné lampičky, závěsy, obsahy šuplíků apod. 

Viróza přijela s námi
První dvě noci jsem propadala panice. Jednu totiž prozvracel Jonáš, druhou Filip s Eliášem. Téměř všechno ložní prádlo jsme měli poblinkané. Ale objevil se ochotný pan provozní a odpoledne jsem za dveřmi apartmánu našla prádlo vyprané, usušené a poskládané. Naštěstí jsme jednodenní střevní virózu zkrotili iontovým nápojem Kulíšek, probiotiky a dietou.

Já sám, já sám, já taky sám…
Klukům jsem z domova přivezla pár skleniček s jídlem a instantní kaši, ale doufala jsem, že jíst budou převážně místní jídlo – měli jsme zajištěnou plnou penzi formou bufetu. Už nějakou dobu se kluci chtějí krmit výhradně sami. Podle toho taky vypadala podlaha v jídelně. Doma už to tolik neřeším, v pohotovosti je hadr, voda a pračka. Tady nám musely stačit vlhčené kapesníčky. Ubrus jsme naštěstí včas vrátili.

Vřeštění v bazénu
V rámci dětského programu byla i „výuka“ plavání. Eliáš byl ve svém živlu, zato trojčata premiéra v bazénu zaskočila. Původní plán byl, že si děti budeme s instruktorkou střídat. Kluci to však viděli jinak. Mají z cizích lidí respekt, navíc se v bazénu báli a voda je studila. Celou první lekci jsem měla v náruči vřeštící batolata, která se mě křečovitě držela, i když jsme jen chodili kolem bazénu. Druhý den jsem změnila taktiku a brala si kluky do bazénu po jednom a během lekce je střídala. Vyplatilo se to. Koncem pobytu si už plavání dokonce užívali.

Relax pro mámy
Večer jsme si na stoly vyskládaly chůvičky a při dobrém vínku si vyrobily rámečky, obrázky na sklo, šperky a trička. Mohly jsme také využít akvaaerobik a cvičení na balonech, ale na to došlo minimálně. Pohodičkové popovídání dostalo přednost.

Výlet na jedničku
Obrovská hotelová terasa, dětské hřiště s trampolínou, les na dosah a další atrakce v podobě výletu vláčkem a dětské bojovky v maškarních kostýmech přinesly spoustu výhod, a bohužel i jednu nevýhodu – dovolenkový týden nám moc rychle utekl.

Převzato z časopisu Betynka.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články