Tipy na adventní tvoření

Předvánoční čas je ideální na různé kreativní hrátky s dětmi. Strávíte společně příjemné chvíle a navíc něco hezkého vytvoříte. Připravili jsme pro vás pár nápadů, třeba se vám některý bude líbit a vyzkoušíte ho s námi.
Tipy na adventní tvoření

Nožičkový stromeček

Originální přáníčko vytvoříte z otisků nožiček namočených do zelené barvy. Pak už jen dokreslíte nebo tiskátkem dotvoříte hvězdu, červenou barvou můžete vybarvit prstíky jako ozdobičky, namalujete fixkou kmínek a je to hotovo. Můžete takhle vytvořit přáníčko s otiskem nožičky miminka, ale většího dítěte, kdy se na tvorbě přáníčka už bude podílet samo. Je to jednoduché, rychlé a originální.

Klepněte pro větší obrázek

Zátkový sněhuláček

Zátky od limonád nebo piva nevypadají na první pohled nijak romanticky, natož vánočně. Ale stačí barvičky, stužka, knoflík, bavlnka a lepidlo a vánoční sněhuláček je na světě. Postup je, jak už obrázek napovídá, velmi jednoduchý. Zátky vymalujete bílou barvou, nakreslíte sněhuláčkovi obličej a knoflíky a poté zátky nalepíte na stužku tak, aby vám nahoře zbylo očko na zavěšení. Na konec už jen kolem "krčku" sněhuláka omotáte stužku nebo bavlnku, na níž nalepíte ozdobný knoflíček. Místo knoflíčku, můžete jen uvázat mašličku.

Klepněte pro větší obrázek

Filcové stromečky

Obrázek níže opět napoví, jak vytvořit tyto jednoduché ozdobičky, které mohou dětem vánočně zkrášlit pokojík. Můžete je zavěsit na lampičku, přišpendlit na záclonu... Společně s dětmi stromečky vystřihněte z filcu nebo látky - zadní a přední stranu. Přední stranu ozdobte vyšitými hvězdičkami, našitými korálky nebo knoflíčky. Obě strany sešijte v ruce nebo na šicím stroji a v místě kmínku nechte otvor. Tím dovnitř vsuňte vatu. Pak kmínek zašijte. Pro zavěšení stromečku přišijte ještě na horní špičku ouško.

Klepněte pro větší obrázek

Zavěšená jablíčka

Tahle vánoční dekorace vypadá úchvatně a originálně. A přitom je tak jednoduchá. Stačí jen naleštit jablíčka, ovázat je provázkem nebo ozdobnou vánoční stužkou a zavěsit kam to jde. Je to opravdu krása.

Klepněte pro větší obrázek

Plovoucí svíčky

Svícínky všech možných tvarů a typů jsou hlavním předvánočním tvořením. Plovoucí svíčky ve skleničce s vodou a různými ozdobami v ní ponořenými, vypadají krásně. Fantazii se meze nekladou.

Klepněte pro větší obrázek

Skleničkové svícny

Tenhle tip je samozřejmě spíše pro nás dospělé a jde o jednoduché, ale efektní svícny na slavnostní stůl. Jak prosté. Stačí jen skleničku otočit dnem vzhůru, položit na otočené dno čajovou svíčku a do skleničky pak vložit cokoli dle vlastní fantazie. Můžete tam dát maličký dárek, smrkovou větvičku, šupinku od kapra pro štěstí. Na vánoční tabuli to vypadá krásně a překvapivě. 

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články