Tip na výlet: Unikátní výstava kamenů

Jako každý týden máme pro vás na víkend nějaký ten tip na jeho aktivní prožití. Tentokrát nás zaujala Mineralia, největší výstava minerálů ve střední Evropě. Dětem se blýskavé a různobarevné kameny budou určitě líbit.
Tip na výlet: Unikátní výstava kamenů

Mineralia sídlí ve zrekonstruovaných prostorách v Havlíčkově ulici v centru Prahy, v sousedství Masarykova nádraží, takže je snadno dostupná autem, vlakem i MHD. Celá tři patra budovy, ve které žil Karel Havlíček Borovský, jsou plná minerálů nejrůznějších druhů, barev, stáří, tvaru, původu a rozměrů. V suterénu jsou soustředěny unikátní výstavní exponáty – sbírka vzácných kamenů, o kterých se děti učí ve škole, ale tady je vidí na vlastní oči. Nepřeberné množství kamenů a kamínků z celého světa v přízemí a 1. patře si mohou i osahat, potěžkat v dlani, vnímat energii, kterou vyzařují. Oproti rozsahem omezeným školním sbírkám nebo jen pouhému listování obrázky v učebnici opravdu nesrovnatelný zážitek!

Děti mohou obdivovat obří ametystové geody, křišťálové drúzy o velikosti až několika metrů,Klepněte pro větší obrázek tunovou křišťálovou kouli, úlomky meteoritu, zkamenělý zub mamuta. Na památku nebo jako dárek pro kamaráda, mámu nebo babičku si mohou koupit třeba srdíčko, vajíčka, zvířátka, nejrůznější korálky a náramky vyrobené z minerálů. Energii potřebnou k důkladné prohlídce více než 1300 m2 velké expozice můžete načerpat ve stylové kavárně s na míru vyrobenými stoly ze zkamenělého dřeva, umístěné v 1. patře Mineralie.

Mineralia je otevřena denně, včetně víkendů, od 10 do 20 hodin. Ve všední dny je čas od 10 do 14 hodin rezervován pro školy, ale ani v této době není vstup veřejnosti nijak omezen. Dům, ve kterém Mineralia sídlí, je vybaven bezbariérovým vstupem a výtahem, bez obav se sem tedy mohou vydat vozíčkáři i maminky s kočárky. Více na www.mineralia.cz

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články