Tip na výlet - labyrintárium, auta a středověk

Tip na výlet - labyrintárium, auta a středověk

1/ Labyrintárium Loučeň
Děti milují bludiště, a v zahradách zámku Loučeň to tedy pro ně bude doslova ráj. Jedenáct labyrintů v rozlehlém zámeckém parku ale pobaví i dospělé. Zavzpomínejte si na dětství a s chutí se vrhněte do klikatých cestiček. Do labyrintů skrytých mezi vzrostlými keři se některé děti budou bát samotné, a tak vám ani nic jiného nezbude než je vzít za ruku a zkusit se neztratit. Labyrinty prý navíc mají magickou sílu. Vytvářeli je už staří Keltové a znali je i obyvatelé daleké Indie. Údajně dobíjejí energii a mají léčivé vlastnosti. Loučeň ale nabízí mnoho dalších aktivit pro rodiny s dětmi, například upírské prohlídky zámku atd. Dětem se tu určitě bude líbit.

Adresa: Loučeň 1, Loučeň
Vstupné: 99 Kč
Rodinné vstupné: 260 Kč
www.zamekloucen.cz

2/ Výlet do středověku
Středověké městečko a bylinné zahrady Botanicus jsou připraveny na malé i velké návštěvníky a každý si tu najde to své. Děti si tu mohou vyrobit svíčky tak, jak je vyráběli naši předkové, podívají se, jak se žilo, tvořilo a vařilo. Mohou zkusit rýžovat zlato i vyrobit ruční papír. Maminky si zase rády odpočinou v zahradách plných bylinek, z nichž se vyrábějí mýdla a přírodní kosmetika. V celém městečku platí jednotné platidlo – groše, které si koupíte u vchodu a za něž pak nakupujete. Pozor, nesmějí sem psi a celý areál je nekuřácký.

Adresa: obec Ostrá (35 km od Prahy)
autem: po dálnici D11 na Hradec Králové – odbočka Lysá nad Labem – směr Nymburk
Vlakem: železniční zastávka Ostrá na trase Praha – Lysá nad Labem – Kolín
Otevírací doba:
červenec a srpen prodloužená otevírací doba 10.00–17.00 (v pondělí je zavřeno!)
Vstupné: Dospělá osoba 99 Kč
Děti, studenti, důchodci 60 Kč
www.botanicus.cz

Klepněte pro větší obrázek

3/ Škoda muzeum
Nejenom pro kluky je muzeum naší nejslavnější automobilky velkým lákadlem. I holčičkám se líbí dnes legračně vyhlížející první motorové čtyřkolky nebo na druhé straně třeba supermoderní škodovka budoucnosti. Rodiče si nad černým démonickým modelem mohou zavzpomínat na úspěšný český film Upír z Feratu nebo zavzpomínat na dětská léta, kterým dominovaly stodvacítky a favority. Muzeum má od loňského roku nový kabát a je uzpůsobeno i dětským návštěvníkům, pro něž tu jsou mimo jiné připravena autíčková odrážedla, ale i mnoho dalších zajímavostí.

Adresa: Václava Klementa 294, Mladá Boleslav
Otevírací doba: 9.00–17.00
Vstupné: 90 Kč
Rodinné vstupné: 120 Kč
www.skoda-auto.cz

Klepněte pro větší obrázek


Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články