Tip na výlet - kostičkový ráj

Prázdniny jsou časem výletů, a proto vám postupně představíme několik zajímavých míst, kam se s dětmi vypravit. Začínáme Letní výstavou světa z kostek.
Tip na výlet - kostičkový ráj

Lipno je velkým letním lákadlem a prázdniny tu tráví mnoho lidí. Aktivit je tu spousta a od letošního června do září k nim přibyla ještě jedna, která potěší malé i velké milovníky stavebnic. Ve SportAreně v resortu Lipno Point totiž vyrostl svět z kostiček lega. Rozhodně je na co se dívat, a to nejen pro děti, ale i pro dospělé, kteří mohou obdivovat zručnost a trpělivost autorů. Na ploše 650 m2 tu najdete významné české památky, jako například zámek Hluboká, na jehož vytvoření spotřebovali tvůrci 100 000 kostiček a stavba jim trvala 500 hodin. Rozlehlejší zámek Rožmberk je postaven ze 144 000 kostiček a postavit ho stálo jeho autory 520 hodin. Kromě českých, ale i zahraničních významných pamětihodností, mezi nimiž nechybí Eiffelova věž, tu najdete také postavičku mistra Yody z legendárního filmu Hvězdné války, oblíbeného Terminátora nebo kosmickou stanici. Na modely se ale nemusíte jen dívat, můžete si i sami s dětmi něco postavit. V hracím koutku je k dispozici dostatek kostiček i stavebnicových podložek, takže se hned můžete pustit do díla.

Otevřeno je od 10 do 18 hodin, přičemž v 17 hodin budou na výstavu vpuštěni poslední návštěvníci, aby si za onu hodinu stihli vše pohodlně prohlédnout. Základní vstupné je 100 Kč, děti do 100 cm zdarma, do 150 cm za 80 Kč. Rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti) je 320 Kč.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články