Těhulka k nakousnutí aneb zemětřesení v šatníku

Jako nastávající maminka řešíte mimo jiné i proměnu svého šatníku. Přibývajícím kilům a zvětšujícímu bříšku musíte totiž přizpůsobit i styl svého oblékání. Vyvstává tak otázka co na sebe, abyste vypadala stále svůdně a přitom se cítila pohodlně. A jak na to se vám pokusíme poradit.
Těhulka k nakousnutí aneb zemětřesení v šatníku
Co na sebe?
Věřili byste, že ještě poměrně nedávno se ženy za své tělo v těhotenství styděly?! Neúprosný diktát doby velel dmoucí bříško skrývat a neukazovat, protože „to není nic hezkého“!!! Nastávající maminky tak oblékaly neuvěřitelné „stany“, jen aby zaoblenou postavu zakryly a vyhnuly se tak nepříjemným poznámkám. Navíc i nabídka speciálního oblečení pro těhulky byla nulová. A tak nezbývalo než se spoléhat na vlastní rodinné zdroje nebo šikovnost kamarádky. V lepším případě tak byly těhotenské šaty alespoň z příjemného materiálu nebo v hezké barvě , v tom horším pak jen prostě kryly a nebyla v nich zima nebo naopak horko…
 
Naštěstí staré časy jsou dávno pryč a nastoupila etapa, kdy je každá žena na své těhotenství právem pyšná. Hrdě tak nosí bříško pěkně vypnuté i v úplně „obtaženém“ oblečení a teď v létě i často úplně obnažené (což mimochodem není zdravé nejen pro namáhanou kůži na bříšku, ani pro miminko…). A na stylu maminkovských modelů už vůbec nezaleží. Elegantní těhulka? Nebo spíš romantička? Či dokonce nastávající maminka „rebel“? Klidně, může být, nabídka na trhu je opravdu pestrá. Ať už ale volíte jakýkoli typ, měla byste se řídit několika pravidly. Protože ty má i móda pro těhotné.
 
Kdy vyrazit na nákup
Nedá se přesně říci, od kdy si oblékat těhotenské oblečení. Je to dost individuální záležitost, protože jedna budoucí maminka nezapne džíny už po měsíci těhotenství a na druhé není ještě ve čtvrtém měsíci nic vidět. Jakmile je už bříško větší, zaměřte svou pozornost na pružnost oblečení v oblasti boků, bříška a prsou. Snažte se nakupovat prakticky a s rozumem. Nejprve si prohlédněte svůj současný šatník. Některé kusy oblečení z něj lze totiž použít po velkou část nebo i během celého těhotenství, například volná trička, širší šaty, elastické kalhoty či zavinovací sukně. Potom stačí dokoupit pouze jeden nebo dva kusy těhotenských modelů. Stejně si ale nepořizujte velké množství oblečení najednou, protože vaše postava se bude postupně měnit. Nakupujte průběžně. Využívejte oděvní doplňky, například šátky, se kterými můžete být pokaždé jiná.
 
Klepněte pro větší obrázek 
 
V hlavní roli pohodlí
Pakliže se rozhodnete vyrazit do butiku pro těhulky, soustřeďte se na kvalitu provedení. Skvělé jsou oblečky, které mají víc knoflíků a můžete je posouvat podle momentálního stavu. Vynikající jsou i kalhoty a sukně s elastickým vysokým pasem, který věrně kopíruje tvar bříška, přizpůsobí se mu a netlačí. Vysoký pas je pak samozřejmostí u spodního prádla, na kterém by žádná maminka naopak šetřit neměla. Stejně jako u podprsenek, ty byl neměly být s kosticemi, které při hormonálním nalévání způsobují bulky a puchýřky. V posledním trimestru můžete vyzkoušet už i kojící podprsenku- jednak si zvyknete a pak dobře drží tvar zvětšených ňader. Ovšem i zde platí, že stačí pár kousků na výměnu.
 
Pár slov o materiálu
Oblečení pro nastávající maminky musí být také příjemné a prodyšné. Takže zapomeňte na umělé materiály, kožené sexy kousky a naopak vsaďte na bavlnu či len a přírodní hedvábí, které jsou vzdušné, lehké a zabraňují nadměrnému pocení.
 
Určitě se v těhotenství vyhněte
Těsným punčocháčům
 
Podvazkovým pásům i samodržícím punčochám
 
Korzetům všeho druhu – ať už spodním či korzetovým šatům
 
Břišním pásům
 
Kalhotám, které vás škrtí v pase

Text: Eliška Zikmundová
 

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články