Tajemství hvězd aneb děti podle znamení

Určovat povahu dítěte výhradně podle znamení určitě nelze. Na druhou stranu jsou jisté vlastnosti a povahové rysy, které se týkají dětí narozených v konkrétním znamení a u ostatních je nenajdete. Zajímá vás tedy, jaký bude malý ráček nebo váhy?
Tajemství hvězd aneb děti podle znamení
A jak se k nim chovat, aby naše příliš volná nebo naopak přísná výchova nenapáchala víc škody než užitku? Tak čtěte dál…
 
Klepněte pro větší obrázekBeran 21.3. – 20.4.
Děti ve znamení Berana jsou přímé, spontánní, oplývají dostatkem nadšení a energie. Odvážně se pouštějí do každého boje, z kterého navíc vítězně odcházejí. Postrádají ale sebedůvěru a jsou spíše připraveni přijímat výhry než se smířit s prohrou. Bývají chytří, ale chybí jim sebekázeň. Budou s vámi diskutovat o všem a často odmlouvat. Od svého okolí potřebují mnoho povzbuzování a dodávání sebevědomí. Co ovšem rodiče ničí, je jejich neutuchající energie, nedají se unavit. I po dni na lyžích nebo horské túře dokáží celý večeř řádit jak pominutí a to už v době, kdy vy spíte jako dřevo. Nejhorší je pro ně nuda, to opravdu vymyslí spoustu lumpáren. Prostě potřebují hodně fyzické aktivity, sportu. Milují příběhy o statečných hrdinech, kteří dobývají nové světy. Rovněž věří ve skřítky, pohádky a nadpřirozené síly. Beraní dítě potřebuje mít pocit, že to, co dělá, někomu pomůže, nebo že je to nadmíru důležitý úkol přímo státního významu. Rád pomáhá, aby dostal vavříny a stál na stupni vítězů. Má nápady, ze kterých budete šediví. A má jich zásobu i do dospělosti. Berani se často živí uměním a hudbou a je jim jedno, jestli vydělají nebo ne. Musí mít jen pocit, že jsou skvělí a to třeba jen pro pět posluchačů.
 
Jak na něj
Jeho výchova musí být důrazná a důsledná, ale spravedlivá bez zbytečných trestů. Vychováte-li ovšem svého Beránka citlivě a s láskou, vyroste z něj člověk s báječnou schopností snít nesplnitelný sen a dosáhnout jeho uskutečnění. Může to být příští velikán dějin ve službách dobra třeba jako Gándhí nebo Dalajlama.

Býk 21.4. - 21.5.
I přes rohaté znamení jsou úplně malí Býci zlatí - kam je ráno posadíte, tam je večer najdete. Bývají klidní a dokáží se zabavit sami na dlouhou dobu. Problém nastává, když povyrostou, a vy je chcete přimět, aby vám doma s něčím pomohli nebo aby si třeba jen uklidili pokoj. Všechno vám odkývnou, ale nic neudělají. Na druhé straně bývají umělecky nadaní a kreativní. Jsou sice tvrdohlavé osobnosti, ale tvořivým koníčkům se s chutí věnují a později z nich mohou být opravdu úspěšní umělci. Pravá povaha Býků je dvojí, některé děti mohou být plaché a samotářské, druhé jsou naopak vůdci party. Hodně záleží na výchově a prostředí, ve kterém vyrůstají. Mají měkké srdce, dlouho jsou klidní, ale dříví na sobě štípat nenechají. Potřebují pravidelný režim a žádná náhlá překvapení. Dárky berou jako důkaz lásky. Ovšem když ho budete nutit do něčeho, co nenávidí, může být agresivní. Jediným východiskem z takové situace je láska a ne rodičovská převaha síly.
 
Jak na něj
Býk není na výchovu náročný, pokud ho ovšem ctíte a podporujete. O dětech v Býku se říká, že jsou skromné. Ne, že by nic nepotřebovaly, chtějí ale praktické věci. Takže žádné rozmazlování, spíš laskavost a důslednost. Býček potřebuje a má rád pravidla i určitý řád. Dejte mu pocit jistoty a snažte se s ním jednat vždy po dobrém.

Klepněte pro větší obrázekBlíženec 22.5. – 21.6.
Máte doma Blížence? To si trochu užijete. :-) Odmalička bývají neposední, vymetou každý kout a mají tendenci vyskakovat z kočárku. Snadno se zapojují do dětského kolektivu a chtějí v něm trávit co nejvíce času. Do školky proto zřejmě chodí rádi a co chvíli vás tahají za dětmi na pískoviště. Číst a psát se obvykle naučí už v předškolním věku. A také jsou dost upovídaní. Ve škole jsou buď velmi úspěšní nebo naopak, ale později si to většinou vynahradí. Oddělují podstatné a pro ně nepodstatné a to druhé prostě ignorují. Pokud je tedy budete chtít naučit třeba malovat koníka a je to nezajímá, určitě ho malovat nebudou. Dokáží pracovat samostatně, ale často až na poslední chvíli. Domácí úkoly tedy píší těsně před zvoněním a zvládají i několik činností najednou. Dítě Blíženec dokáže klidně poslouchat empétrojku pod lavicí i zvládnou test z matiky. Ovšem jen chvilku, než je zaujmou zase další podněty (dva až tři najednou, samozřejmě).
 
Jak na něj
Hodně s ním mluvte a klidně o všem! Blíženec potřebuje věčnou diskuzi a dialog. Určitě vám bude sdělovat své názory na všechno včetně vás a vaší výchovy. Pokuste se ho zaujmout. Jeho pozornost ale těžko udržíte. Nedokáže se soustředit dlouho na jednu věc, proto mu dávejte často přestávky doplněné podněty. Pokuste se například rozdělit učení na více kratších úseků.

Rak 22.6. – 22.7.
Jsou to typičtí „mamánci“, co se od rodičů nechtějí hnout ani na krok. Měli by být vedeni k samostatnosti, ale pozor, aby si takový váš pokus nevyložili jako odmítání jejich osoby. Bývají citliví a pokud jsou déle mimo domov, dost se jim stýská. Patří mezi nejcitlivější děti zvěrokruhu, potřebují spoustu mateřské lásky. Nechtějí realitu a žijí stále v říši snů. Jsou senzitivní, vnímaví, umělecky nadaní, plni fantazie, romantičtí, hledají bezpečí a ochranu. Potřebují váš tělesný kontakt a vaši předvídavost. Zvláště chlapci mívají hluboký vztah k matce, který udržují do vyššího věku. Holčičky zase rády pomáhají v domácnosti, zejména v kuchyni. Nikdy jim neslibujte, co nemůžete splnit. Když se cítí ukřivděni, dovedou to vrátit a být nepříjemní. Jsou možná příliš ostýchaví, aby vyjádřili svoje vnitřní přání, ale tajně touží po tom, aby byli laskáni, objímáni a zbožňováni. Když se jim nedostane pozornosti od rodiny, příbuzných a přátel, může je to úplně zlomit a v dospělosti zadělat na různé psychické problémy, se kterými se jen těžko vyrovnají.
 
Jak na něj
Láska zmůže vše. Buďte k němu pozorní a pokuste se vnímat přes jeho pocity více, nežli přes ty své. Hodně se s ním mazlete, podporujte ho a chvalte. Raci často mívají pocity zbabělosti a nejistoty a je jen na rodičích, aby je pomáhali překonat. Pokud se Ráčkovi nedaří, bude potřebovat ujistit, že to opravdu není konec světa.

Lev 23. 7. – 22.8.
Lvíče je opravdu osobnost a velitel od narození. Bývají přítulní, podmaniví a roztomilí, snadno si získají pozornost okolí.. Dejte ale pozor, aby si vás neobtočili kolem prstu a nevyloudili na vás všechno, co chtějí, svým sladkým úsměvem. Děti ve Lvu mívají dramatické nadání, sklony k teatrálnosti - chvíli se vztekají a vzápětí jsou z nich zase andílci. Rády se také starají o své mladší sourozence a baví kamarády. Obvykle z nich vyrůstají extroverti. Lev už jako dítě je vitální, odvážný, bezstarostný i cílevědomý, schopný nasadit všechny síly, aby nadchl druhé. Na druhé straně je netrpělivý a svojí přehnanou aktivitou se často vyčerpá. Má smysl pro zodpovědnost a rád plní důležité úkoly v domácnosti. Nikoli podřadné jako čistit boty nebo dokonce, nedej bože, vynášet odpadky. Typické Lvíče je slunné, šťastné, hravé a veselé - když je po jeho. Když není, zčistajasna se objeví bouřkové mraky a začne burácet hrom, nebo ublíženě odchází „do ilegality“. Holčičky si už odmala potrpí na luxus – hodně sponek, náramků, náušniček a krásné oblečení, které si samozřejmě sama vybírá.
 
Jak na něj
Lvíčka není nijak těžké vychovávat, pokud nevycítí, že je vychováván. Budete tedy potřebovat vysokou diplomacii. Chvalte, chvalte, chvalte a kritiku používejte jen opatrně a mezi čtyřma očima. Lvíče nesmíte nikdy ponížit před dětmi ani zbytkem rodiny! Vždycky chce vynikat. Nechte ho zářit. Dávejte dobrý pozor, aby například trest nebyl větší než vina. Uzavírejte kompromisy spíš než striktní příkazy. Podporujte ho a budete za svou lásku bohatě odměněni. Ani v dospělosti na vás Lev nedá dopustit a bude za vámi stát, i kdyby měl být jediný na světě.

Klepněte pro větší obrázekPanna 23.8. – 22. 9.
Pořádek, preciznost a pracovitost jsou hlavní vlastností Panen. Děti v tomto znamení si dokáží hrát celé odpoledne tiše a spořádaně v koutku, kam vás ovšem nepustí. Je to jejich soukromí a pohnete-li jejich věcmi nebo jim do soukromí dokonce polezete, budou si stěžovat. Dělá totiž jisté věci v jistou dobu, a pokud porušíte její osobní rozvrh, rozhodíte i dítě Pannu. Malé problémy nastanou s nástupem do školky, kam malé Panny zapojujte postupně, bývají stydlivé. Zato škola bývá jejich teritoriem, učí se dobře a vše mají v pořádku. Zvídavost a rozumná povaha je předurčují k úspěchu. Může ale trvat, než si získají přátele a tak se mohou cítit osaměle. A tady je řada na vás, rodičích, buďte jim kamarády a jednejte s nimi fér. Jestliže vycítí, že jsou klamány, nastává prudká reakce záchvatu úzkosti. Také je hodně povzbuzujte, nebojte se, že by zpychly, to se nestane. Takže nešetřete objetími, polibky, upřímnými pochvalami a poklepáním na rameno.
 
Jak na něj
Veďte Pannu jako přítel. Dejte jí možnost a uvidíte, že si pravidla vytvoří sama. Panna nesnáší chaotickou domácnost, každý musí mít svůj úkol. Není potřeba přísnost, ona je dost přísná sama na sebe. Děti Panny milují pořádek, ale paradoxně nemusí mít věci vždy do komínků. Možná vás budou ale kritizovat za nepořádek v kabelce, nebo špatně umyté umyvadlo.

Váhy 23.9. – 23.10.
Děti Váhy by se měly rodit jen do harmonického prostředí. Bývají totiž hodně citlivé na rodinnou atmosféru a potřebují klid. Naopak hádky je mohou psychicky rozložit. Když něco neumějí, nepřiznají to. Hledají svou rovnováhu a přitom se snaží, aby byly milovány a líbily se druhým lidem. Malé Váhy však dovedou svoje rodiče leckdy připravovat o rozum svými rozmanitými požadavky. Školu a domácí práce obvykle berou jako nepříjemnou nutnost. Mají rády svobodu. Dokáží se urazit kvůli všemu, co se jim nelíbí, někdy i dlouhým a naléhavým kňouráním. Na změnu v zaběhnutém stylu života mohou reagovat nespavostí, odmítáním jídla. Děti narozené ve Vahách mohou být hudebně nadané; tento talent, pokud jej ve své malé Váze objevíte, je třeba v nich odmalička rozvíjet. Často v životě bojují s názorovou rozpolceností, mělo by se jim jasně zdůrazňovat a také zdůvodňovat, co je dobré a co špatné.
 
Jak na něj
Dávejte pozor, co se Váze líbí. Pokud jí dáte prostor, přesvědčí vás, že má vybraný vkus. Určitě na ni nekřičte nebo ji dokonce nebijte, jednak to nepotřebuje, a pak ji to niterně sráží. Hodně s dítkem naopak mluvte a i při konfliktech se snažte o chápavý tón. Jakákoli disharmonie nebo projev„menší lásky“ stran rodičů totiž Váhu může opravdu zničit.

Klepněte pro větší obrázekŠtír 24.10. – 22.11.
Tak se Štířetem to nebudete mít jednoduché. Bude se zdát, že vás k sobě nechce pustit. Děti tohoto znamení totiž nebývají sdílné, nechávají si pro sebe hodně tajemství. Vymýšlejí tajné písmo, které nikdo nerozluští, hračky schovávají do tajných skrýší, které nikdo nenajde a k vám budou chladní. A pozor, Štíři se rádi rvou už od batolecích let a každou bitku musí vyhrát. Kompromis nepatří k jejich ctnostem a i když předstírají, že se podřídí, jenom hrají o čas a nakonec si vše udělají podle svého. Je třeba v nich podporovat lásku k druhým, srdečnost a humánní cítění. Patří mezi komplikované osobnosti. Podle starých astrologů mají vlastnosti vody a ohně. Někdy jednají jako andělé, jindy jako ďáblové. Na jedné straně jsou podnikaví a ctižádostiví. Na druhé straně tvrdí a neústupní. Jsou zrozenci nejvíce sebekriticky založeného znamení. Každý nezdar je zasáhne. Hněv hromadí v sobě a musí se proto naučit jej ventilovat. Snadno se urazí a neradi odpouštějí. Ale pokud je nezklamete, stojí věrně při vás!
 
Jak na něj
Velmi opatrně. Je třeba podporovat v nich lásku k druhým, srdečnost a humánní cítění. Nelžete Štírovi, je to marné. Zapomeňte na odpověď typu: „Až budeš starší, povím ti to,“ protože okamžitě usoudí, že odpověď neznáte, jen hledáte alibi. Odpusťte mu velký zájem o sex již od útlého dětství. Štíří podstata je o smyslnosti a on sám bude jednou sexuálně nejpřitažlivější znamení.

Střelec 23.11. – 21.12.
Střelec je od narození volnomyšlenkář s touhou po svobodě. Děti potřebují hodně pohybu, nejlépe na vzduchu. Jsou to veselí extroverti, co na srdci, to na jazyku. Život berou tak, jak přichází, poctivě a solidně. Chválou šetří a když kritizují, míří leckdy rychle a od boku přímo na terč. Zdvořilost a ohleduplnost zpočátku považují za zbytečné zdržování. Není v tom zlomyslnost ani vypočítavost, jen impulzivní povaha. Stříleček je velký hráč a manipulátor, který to se svými rodiči koulí sobě ku prospěchu. Navenek působí bezstarostně a rodiče si často nevšimnou jejich starostí a problémů, protože ty Střelci považují za svou slabost. Nedočkáte se od nich žádné záludnosti, ale vaše rodičovská autorita se může stát pro toto terčem výsměchu. Pokud se mu vaše příkazy nelíbí, neudělá je a na zvýšený hlas zareaguje vzdorem a odchodem z domova klidně ve třech letech.
 
Jak na něj
Dejte mu možnost se samo rozhodovat i za cenu, že si natluče nos. Potřebuje pocit svobody i ve výchově, příkazy, křik nebo plácnutí u něj vyvolá jen záchvat ukřivděného vzteku. Pokuste se Střelci tedy nekřivdit a občas se zasmějte jeho vtipu, i když jste jeho terčem.

Kozoroh 22.12. – 20.1.
Už jako miminko jsou uzavření, často se stahují do sebe a dokonce moc nepláčí, jen pozorují svět kolem sebe. Jako větší raději si raději hrají o samotě, než ve společnosti jiných dětí či rodičů. Trvá jim déle, než si najdou kamarády, se kterými se budou cítit uvolněně. Přesto se do školy obvykle těší. Bývají slušní a skromní a velmi rychle dospívají. V případě školních neúspěchů hledá malý Kozoroh nejprve viníka u druhých - u spolužáků, učitelů, rodičů. Strach z neúspěchu nebo selhání dovede toto dítě velice snadno zablokovat. Děvčata mají tiché a zádumčivé kouzlo, chlapci nejsou přehnaně výbojní. I když prý platí, že tichá voda břehy mele, a Kozorozi v dospělosti sedí na nejvyšších postech. Nejsou líní, naopak, učí se sami od sebe a nezřídka bývají několik lekcí napřed před zbytkem třídy. Jejich jedinou negativní vlastností v dětství je tvrdohlavost. Když se Kozoroh rozhodne, nehnete s ním ani po dobrém ani po zlém, Udělá si to po svém a pak si přijde své jednání vyžehlit - tedy vlastně „vymazlit“.
 
Jak na něj
Netlačte na něho a nechte ho přemýšlet. Nebuďte zbytečně autoritativní, zahrajte si spíš na jeho rádce. Pomalu ho směrujte, ale dejte mu pocit, že si na vše přišel sám. Inspirujte jeho dovednosti a chvalte jeho píli a chytrost. Podporujte ho ve vzdělání.

Klepněte pro větší obrázekVodnář 21.1. – 20.2.
Kouzlo osobnosti z jiného světa v sobě skrývá malý Vodnář. Toto dítko stěží udržíte doma. Mívá hodně kamarádů a většinu času tráví s nimi. Snadno se znudí a bývá umíněný. Zkrotí jej teprve školní docházka. Má umělecký i technický talent. Obvykle projeví lásku k přírodě, baví jej vytvářet herbáře či sbírat kameny. Nic nezmůže ten, kdo se snaží Vodnáři vnutit jen jednu jedinou cestu, kterou sám považuje za správnou. Dítě ve Vodnáři je malým rebelem, který vždycky řekne B, když vy řeknete A. Nesouhlasí s vámi už ze zásady. Jsou to právě děti Vodnáři, které začnou už v útlém věku pochybovat o tom, že maminka má vždycky pravdu… Jejich chování je nevyzpytatelné, ale jsou milí a nezřídka zábavní. Často je třeba velkého úsilí na to, donutit Vodnáře k fyzické akci. Duševně jsou to zpravidla démoni rychlosti, ale tělesně jsou pomalejší, a moc je to ani nebaví.
 
Jak na něj
Klasické výchovné metody na ně neplatí, je třeba se k nim od začátku chovat více kamarádsky, než rodičovsky. Dopřejte mu maximum svobody a nechtějte po něm opakování stejných úkonů. Nesmí se nudit, jinak vymyslí nějakou lumpárnu. Potřebuje podněty, nové zážitky, výlety, návštěvy a společenský život od rána do večera.

Ryby 21.2. – 20.3.
Rybičky jsou citlivé a nesnesou ani přísný pohled, natož zvýšený hlas. Od rodičů potřebují pocit bezpečí a lásky. Citlivost, neklid, sklon k úzkosti jsou jejich vlastnosti. Vyžadují povzbuzení, pochvalu, projev zájmu. Mnohdy je trápí nepochopení ze strany blízkých. Neúspěch bere Rybám odvahu znovu začít a poprat se s problémem. Jejich velkou fantazii je třeba od útlého věku rozvíjet správným směrem - malováním nebo hudbou. Veďte je k pravdomluvnosti, Rybí mysl je totiž ponořená do představivosti, kterou někdy zkouší interpretovat jako pravdu. Bude vyžadovat i značné množství pozornosti a ocenění. Dejte mu jí tolik, kolik potřebuje. Také bude vyžadovat chvilky soukromí. Když se stáhne do jedné ze svých zamlklých nálad, nechejte ho.
 
Jak na něj
Velmi opatrně. Potřebují vaši lásku asi nejvíc ze všech znamení. Musí cítit pocit bezpečí domova a laskavou náruč. Takže je vychovávejte laskavě a klidně, protože co zkazíte v dětství, je nenapravitelné. A pozor i v dospívání, jejich křehká duše ráda utíká do říše snů za pomoci různých berliček jako je alkohol nebo drogy. Dejte jim dobrý příklad a buďte tolerantní.

Na materiálu spolupracovala astroložka Eurydika.
Text: Eliška Zikmundová
 

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku