Svátek matek se blíží: Už víte, čím uděláte radost té své?

Den, kterým po celém světě lidé, od dětí až po již dospělé dcery a syny, vyjadřují úctu k matkám a mateřství. Svátek matek se slaví každou druhou květnovou neděli a je stále populárnější i v Česku.
Svátek matek se blíží: Už víte, čím uděláte radost té své?

Pokud si nevíte rady jak svou maminku potěšit, v internetovém butiku À LA MAISON najdete to pravé. Lenka Kocourková, majitelka butiku uvádí své tipy, kterými jistě uděláte radost: „Příležitost, jak prokázat svým nejbližším uznání, není nikdy dost. A mohou to být pozornosti od zcela drobných až po ty větší. Pro parádnice, pro ženy, které rády pečují o sebe i o příjemné prostředí ve své domácnosti. A nezapomeňte: úctu maminkám můžete vyjadřovat po celý rok.“

Jak se k nám svátek dostal
Jako první přišli s myšlenkou oslav tohoto dne cestovatelé z USA, kde má svátek své kořeny. Vznikl na počátku 20. století na počest bojovnice za práva matek Ann Reeves Jarvis. U nás se začal slavit v roce 1923, ale po druhé světové válce jej upozadil svátek připadající na 8. května - Mezinárodní den žen. Po roce 1989 se ale Svátek matek zase začal pozvolna vracet do všeobecného povědomí a od roku 1992 se opět veřejně slaví.

Udělejte místo pro maminčiny šperky
Šperkovnice Victorian, pocházející z dílny výrobce Balmuir, je vyrobena z buvolí kůže a v À LA MAISON ji seženete za 6950 Kč.

Pro ty, které o sebe rády pečují
Ač je kosmetika oblíbeným evergreenem, vyplatí se najít originální kousky, které obdarovanou opravdu potěší. Třeba malý designový zásobník na parfémy, ideální do kabelky a na cesty. Pokud je navíc naplněn příjemnou netuctovou vůní, úspěch je zaručen. Parfémy značky Abahna splňují všechny parametry a jsou vyrobeny čistě z přírodních složek. V À LA MAISON seženete tyto parfémy hned ve čtyřech různých vůních za cenu 500 Kč za kus.

Kosmetika Lene Bjerre Design je vyrobena z čistě přírodních ingrediencí. Do základu se přidává olivový olej, čisté rostlinné oleje, med, výtažky z bylin a esenciálních olejů. Výrobky jsou bez parabenů, neobsahují ani žádné minerální oleje. Samozřejmostí je, že nebyly testovány na zvířatech.

Pro pohodlí v teple domova
Po pantoflích či županu touží asi málokterá žena, jsou-li ale ozdobeny kamínky Swarovski, situace se radikálně obrací… Domácí obuv s krystaly Swarovski značky Möve  seženete v À LA MAISON za 1200 Kč, kosmetickou taštičku téže značky za 560 Kč.

Pro příjemné prostředí v domácnosti
Originálním a navíc velmi dekorativním dárkem jsou aroma difuzéry a katalytické lampy. Lampy fungují na bázi rozptylu katalytickým spalováním, díky kterému ze vzduchu odstraňují mikroorganismy i zápach. Vzduch navíc nejenže vyčistí, ale rozptýlí do něj vonnou esenci.

Dárkem, kterým většinou nelze nic pokazit, jsou svíčky. Pokud jsou navíc kvalitní a vkusné, sklidí jistě velký úspěch. Například svíčky značky Ilanga jsou charakteristické enormně dlouhou dobou hoření – až 300 hodin. Díky designérce značky, nadšené cestovatelce Valérii Bietlot, nabízí vůně z celého světa. Je tak možné si přivonět třeba k amazonskému pralesu, průzračné vodě Karibiku nebo západu slunce v Grand Canyonu.

Milovnice knih potěší kolekce vonných svíček a difuzérů značky Paddywax s názvem Library. Unikátními vůněmi vzdává hold spisovatelům, jako byli Lev Nikolajevič Tolstoj, Jane Austen, Edgar Alan Poe nebo Oscar Wilde. Difuzéry i svíčky jsou zabaleny v krabičkách připomínající tradiční knihy s látkovými hřbety.

www.alamaison.cz

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články