Stavebnice Lego pro malé stavitele

Lego kostky zná snad každý! Snad každý rodič je svým dětem alespoň jednou kupoval a téměř každé dítě si s nimi alespoň jednou hrálo. Však také sám název je spojení dvou dánských slov - "leg", které znamená "hrát si" a slova "godt", znamenající "dobře".
Stavebnice Lego pro malé stavitele

Historie Lega se započíná roku 1932, kdy Ole Kirk Christiansen otevřel firmu a postupem času se vypracoval až na nejznámějšího výrobce hraček - Lega stavebnic! Lego patří k 50 světově nejuznávanějším hračkám na světě a dvakrát se Lego kostka stala "Hračkou Století". Mohli byste tady zdlouhavě číst, kde a jaká ocenění a úspěch kostka Lego sklidila, spokojené tváře dětí při hraní s Lego stavebnicemi však mluví za vše. Lego stavebnice byly, jsou a budou velmi oblíbenými hračkami!

Učíme se hrou!

S Lego stavebnicemi si vaše dítě vyhraje dlouhé hodiny! Lego však nebylo stvořeno pouze a jen pro zábavu dětí. Každé dítě roste a vyvíjí se a k tomu potřebuje dostatečné podněty. Kostky Lego jsou pro rozvoj dětí jako stvořené! Děti vnímají tvar, barvu, rozvíjejí své prostorové vnímání, logické myšlení, trpělivost při stavění, osobitost a v neposlední řadě také fantazii. Však je tolik věcí, které musí dítě při stavění Lega vyřešit samo - " Jak vysokou postavím tu věž? Když spojím tyhle kostky k sobě, zapadnou mi dílky do sebe?". Učení hrou! - tuhle myšlenku má Lego na svém seznamu hlavních cílů. A proto jsou stavebnice Lego nejenom hračkou, ale také i edukativní pomůckou.

Spokojenost v každém věku

S Legem nikdo nezůstane pozadu, Lego je rozděleno do kategorií tak, aby si v nich každé dítě našlo oblibu. To znamená, aby nebylo příliš těžké a složité či naopak, aby nebylo jednoduché a dítě se u něho nezačalo nudit. Pro svá nejmenší dítka tak můžete pořídit některou ze sad LEGO DUPLO. Proč LEGO DUPLO? Kostky jsou totiž dvakrát tak větší, než u obyčejného lega. Skvěle tak padnou do dětské ručky a vy nemusíte mít strach, že je bude chtít vaše dítko ochutnat, tady opravdu nehrozí spolknutí malého dílku stavebnice. Větší děti si mohou vybrat z nespočtu tematických řad stavebnic. Zejména kluci budou nadšení z tematických Lego stavebnic jako je kupříkladu Lego Hero Factory, Lego Creator, Lego City, Lego Dino a další oblíbené řady, s kterými prožijí nekončící zábavu. A protože chce společnost Lego vyrábět hračky a stavebnice opravdu pro všechny, na svět přišla stavebnice pro holky jako stvořená!  Konečně přišla chvíle, kdy stavebnice nejsou čistě zábavou pro kluky. Lego Friends je stavebnice pro holčičky, které si chtějí hrát. Tak pojď se seznámit s Lego kamarádkami - Mia, Andrea, Ema, Olivia a Stephanie, tyto kamarádky tě nikdy nezklamou! Můžeš jim tak postavit domeček podle jejich představ.  Lego - to není jenom stavebnice, je to stavebnice plná příběhu a zázračných chvilek, kdy dítě se stavebnicí splyne a popustí uzdu své fantazii.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články