Statečná máma, která přišla o děťátko: „Stihla jsem jen říct, že ji mám ráda“

Umíte si představit, že vaše těhotenství probíhá zdánlivě normálně a šťastně a pak vám jen pár týdnů před porodem řeknou, že něco není v pořádku? A vy najednou víte, že miminko, které nosíte pod srdcem, bude muset bojovat o život a že vy musíte bojovat s ním, o něj…
Statečná máma, která přišla o děťátko: „Stihla jsem jen říct, že ji mám ráda“

Těhotenství bylo plánované, celou dobu se vše odvíjelo příznivě, Vlasta i se svým manželem byli šťastní a neměli sebemenší tušení, že by se okolnosti nemusely vyvíjet v jejich prospěch, protože lékař je při každé kontrole ujistil, že je vše v naprostém pořádku. Zlom v událostech pak přišel vlastně trochu náhodou.

NEČEKANÝ ZÁSTUP

Když gynekologa, ke kterému budoucí prvorodička docházela, zastupovala jiná lékařka, neprodleně Vlastu objednala do Fakultní nemocnice v Porubě s tím, že se jí zdá holčička menší. T

enkrát byla Vlasta už ve 32. týdnu těhotenství. „Když jsme přijeli a pan doktor mě vyšetřil, změřil si mě pohledem a zeptal se, jestli mám udělaná nějaká vyšetření,“ vzpomíná na první tísnivé chvilky.

„Ujišťovala jsem ho, že všechna vyšetření byla v pořádku, jenže on zjistil, že dcerka, která se měla za pár týdnů narodit, nemá žaludek a trpí atrezií jícnu, ale stoprocentně se diagnóza potvrdí až po porodu.“ Do té doby Vlasta stihla jen jednu kontrolu. Pak už si ji nechali v nemocnici, protože jí hrozil předčasný porod. Tam pak strávila téměř dalších pět týdnů.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články