Slunce ve vlasech

Léto je pro většinu z nás nejkrásnější období celého roku. Ne však pro naše vlasy, které trpí neustálým máčením ve slané či chlorované vodě, častějším mytím a především zvýšenou dávkou UV záření. Hoďte jim tedy záchranný kruh v podobě speciální péče a klidně začněte už teď.
Slunce ve vlasech

Mějte pod čepicí
Podobně jako vaše pleť, tak ani vaše vlasy se samy nedokážou bránit zákeřnému UV záření, které poškozuje základní stavební bílkovinu vlasů - keratin. Vlasy jsou pak sušší, lámavější a křehčí. Sluneční paprsky nepůsobí jen na kvalitu vlasů, ale i na jejich barvu. Při intenzivním slunění dochází k postupnému zesvětlení vlasů a ke ztrátě přirozeného lesku. Proto je dobré vyzbrojit se speciální letní vlasovou kosmetikou.

Kromě šamponu a kondicionéru by vám neměl chybět ochranný vlasový sprej či sérum, které vytvoří na vlasech neproniknutelný ochranný štít odrážející UV záření. Naučte se ho používat stejně jako pleťový denní krém. Ať už jdete do práce či na pláž přestříkejte jím své vlasy. K dalším účinným zbraním proti slunečním paprskům patří pokrývky hlavy. Zda dáte přednost klobouku, kšiltovce či šátku je pouze na vás, ovšem vždy by měly být vyrobeny z kvalitního prodyšného materiálu, aby nedocházelo zapařování pokožky hlavy.

TIP hlavního ambasadora TIGI pro ČR Jana Hlaváčka: Pokud nechcete mít vysušené a nepoddajné vlasy, nepřehánějte to ani s jejich máčením ve slané či chlorované vodě. V případě, že není v dosahu sprcha, kde byste vlasy mohly důkladně spláchnout, je dobré je vůbec nenamáčet.

Doporučujeme:
Tigi bed head some like it hot serum, 100 ml / 296 Kč
Sérum na ochranu před teplem nabízí spolehlivou ochranu před slunečním zářením, vlhkem a horkem při tepelných úpravách. Usnadňuje jejich rozčesávání.

Trinity CS Créasoin Solar expresní nevymývací kúra, 200 ml / 450 Kč
Expresní nevymývací kúra s ochranným UV Protect komplexem poskytující rychlou a efektivní péči o vlasy vystavené slunečnímu záření.

Barvit či nebarvit
Barvení se nemusíte bát. Právě naopak, barva poskytuje vlasům další ochranu před nepříznivými vlivy. Vyplatí se však svěřit do péče profesionála a kvalitních barev. Špatně provedené domácí barvení může být zejména v létě pro vlasy doslova katastrofou. Ty jsou pak ještě více náchylné k poškození. Počítejte však s tím, že vám nový odstín nevydrží tak dlouho jako obvykle. Častá koupel v mořské či chlorované vodě a slunce vykonají své. Pokud jim však nabídnete speciální péči zachovávající odstín a intenzitu barvy, významně tak prodloužíte životnost barvy.

TIP Jana Hlaváčka: Trendem číslo jedna pro letní sezónu budou měděné odstíny či výrazné barvy. Nebojte se tedy trochu odvázat a dopřejte si radikálnější změnu.

Doporučujeme:
Nové barvy na vlasy TIGI copyright©olour s úžasnou formulí intermixability, díky které šetrně a dokonale propigmentujete vlasy a přitom během barvící procesu nedochází k sebemenšímu zatížení vlasů. Umožňují kadeřníkům vytvořit si vlastní paletu barev.

Klepněte pro větší obrázek

Ležérní rozcuch nebo modní cop
Snad každé léto se nosí lehce neupravený look. Má to své důvody. Vypadá svěže a hravě a je nenáročný na úpravu, což oceníte nejen vy, ale především sluncem namáhané vlasy. Časté žehlení či jiné tepelné úpravy by totiž pro ně znamenaly další zátěž, kterou by nemusely přežít ve zdraví. Neznamená to, že si tu a tam nemůžete dopřát dokonale rovné či precizně vyfoukané vlasy. Jen je nutné použít speciální ochranné přípravky.

TIP Jana Hlaváčka: Pokud máte dlouhé vlasy a chystáte se na pláž, použijte větší množství ochranného spreji či séra a spleťte je do volného copu. Tím dosáhnete lepší ochrany.

Doporučujeme:
Tigi catwalk session series wet look gel, 200 ml/ 312 Kč
Gel s mokrým efektem.

Tigi bed head kontrol freak serum, 250 ml / 347 Kč
Sérum pro rozčesání a vyrovnání vlasů poskytující ochranu před UV zářením a teplem.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku