Říznout a obříznout


Nových komentářů: 4 Zobrazit bez stromu
Luky | 18. 2. 2018 22:59
Česká legislativa neumožňuje rutinní (bezdůvodné, neterapeutické) cirkumcize u dětí. Zákroky u dětí musí být NEZBYTNÉ a musí mít PŘÍMÝ PROSPĚCH.
Nesouhlasím | 16. 5. 2020 23:56
Nevím, v kterém zákoně se konkrétně píše o obřízce. Běžně se provádí z náboženských důvodů, u židů v našich končinách dlouhá staletí.
Antonín Vlas | 7. 7. 2018 03:01
Nejnovější vědecké výzkumy prokázaly to, co už dávno věděli staří Řekové, že amputace předkožky - obřízka je mrzačení pohlavního orgánu. To, že je provedena LEGE ARTIS ji v žádném případě neudělá etickou. Jedná se o nehorázně pokrytecké řešení, jehož obětí jsou ti, kteří se vůbec nemohou bránit. Kdokoliv něco žvaní o lidských právech a toto schvaluje je pokrytec toho největšího kalibru.
Nesouhlasím | 16. 5. 2020 23:54
Řekové byli bezbožní pohani, proto obřízku nechtěli. Ta se prováděla u Židům, kterým obřízku nařídil Bůh. Byla vyjádřením jejich víry. Obřízka není žádné mrzačení, jak tvrdí některé prázdné duté hlavy. Má své zdravotní přínosy, ale i malá rizika. Pan doktor má pravdu, že není-li zdravotní důvod, není třeba ji provádět. Současně je na jeho postoji patrné, že čeští lékaři obřízku provádějí jen tehdy, je-li to medicínsky nutné. Pokud je stav hraniční, tak dosti lékařů se snaží zákroku vyhnout. Ne vždy to znamená větší komfort pro pacienta.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články